Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w doborze radia i antenki do ~250zl.

jb111 08 Dec 2009 19:42 2325 7
    jb111
    Level 13  
    Witam. Powoli zastanawiam sie nad kupnem radia cb z antena do 250zl. Po domem mam sklep RTVEUROAGD i wlasnie tam chcialbym zakupic zestaw. Mozecie pomoc w wyborze zestawu?
    1. Znalazlem mala antenke Intek 1345 z radiem Intek m-120w cenie 230zl. KLIK Czy taki zestaw sprawdzi sie? Wiadomo ze na takim sprzecie nie uzyskam jakiegos super zasiegu, chodzi mi o to czy ten sprzet bedzie ze soba dobrze wspolgral, dobrze sie zestroi, i pozwoli na czysty, dobrej jakosci odbior w odleglosci powiedzmy 5km. Na codzien mam stycznosc z zestawem Cobra DX19 i President Florida i chcialbym uniknac wystepujacego w tym przypadku przerywania odbioru, nawet gdy sygnal jest dobry, prawdopodobnie to wina lipnego radia.
    2. Wyzej wymieniona antenka Intek 1345 - z wygladu bardzo podobna do Presidenta Georgia - jak jest w rzeczywistosci? Georgia jest raczej polecana antenka, jak jest z tym Intekiem, zbudowany jest tak samo i dziala tak samo , czy sa jednak wieksze roznice? Dlaczego wystepuje az tak duza roznica cenowa? Jak zestroic ta antenke i czy wogle ja sie stroi?
    3. Moze musze patrzyc na zupelnie co innego? Kupic radio i antene osobno? W tym sklepie oferta nie jest za bardzo szeroka, ale chyba bedzie mozna cos dobrac? KLIK-RADIA KLIK-ANTENKI
    Co myslicie o Intek M-150 lub Alan 102 + osobno antenka Intek 1345 albo Cobra HG A1500 ?
    tomjed
    Level 28  
    Z własnego doświadczenia to proponowałbym zainwestować w dobre radio z reg czułości odbiornika RFGain i filtr ANL Osobiście posiadam Alana 48 Plus i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale to moje zdanie, bo jestem zwolennikiem Midlanda, (podobnie jak Nokii :-)) a na Presidenta trochę szkoda mi było kasy. Do radia posiadam antenę Magnum 145. Powiem tak zestaw sprawdza się super, jedynie antena paradoksalnie jest za długa i wszędzie haczę, więc będę ją zmieniał na coś krótszego.
    pzdr
    kratek69
    Level 11  
    godny polecenia jest uniden 520 dobry stosunek cena-jakość.popatrz na allegro nieraz można trafić na niezłe okazje kup najlepiej jakiegoś "filipińczyka" (np.valery) bardzo dobre są stare alany 28 lub 48 precision series. Intek 1345 to badziewna antena wybierz coś dłuższego choćby hustler ic-100. też zaczynałem tak jak ty, sprzedawca wcisnął mi alana 101 którego sprzedałem po 2 tyg bo nie mogłem z nim wytrzymać teraz kupiłem herberta I w aucie jest cisza jak makiem zasiał żadnych szumów czy trzasków ale wywaliłem 400zł + antena
    green33

Level 31  
    W cenie do około 250 zł nie kupisz nic sensownego ... na zestaw minimum musisz przeznaczyć około 400 zł...

Marcin
    kratek69
    Level 11  
    kolega green33 ma rację wg mnie "najtańsze" dobre cb to president valery cena ok 300zł ewentualnie inny "filipińczyk" jeśli nie szkoda ci kasy to bierz starego presidenta herberta. Ja mam dwa takie i działają rewelacyjnie, odradzam Ci kupowanie cb "made in china"
    User removed account
    User removed account  
    Jap
    Level 28  
    Do 250 PLN to tylko coś przechodzonego. Niestety dzisiejsze radyjka w tej cenie są niesamowicie dziadowskie. Pamiętam jak 10lat temu kupiłem presidenta Lincolna za 800PLN - i dziś on kosztuje tyle samo - jakość utrzymuje go na tym poziomie. Ostatnio udało mi się tanio kupić Alana 18 - i w 250PLN powinieneś się także zmieścić z takim radyjkiem. Bardzo fajne są Alany 28 ale dziś trafić ładny i niegrzebany egzemplarz to sztuka. Także śmiało można przechodzonego Presidenta polecić.
    Jeśli chcesz nowe radio - powstrzymaj się trochę, dozbieraj parę pln i kup przynajmniej Alana 78 lub 48. Zapomnij o Intekach, U520... Na początek kupisz tanią antenę, ale później zmień ją na lepszą. Antena to podstawowy element instalacji.
    bodzio.c
    Level 13  
    Kolego,niestety musisz dorzucić trochę grosza,za te pieniądze nic sensownego nie kupisz.Ja bym zaproponował Unidena 520 i Sirio 145.Jeśli dobrze poszukasz to na Allegro znajdziesz za ok. 300zł.Mam taki zestaw i jestem z niego zadowolony.Nie kupuj na siłę jakiejś taniochy,bo prędzej czy później będziesz żałował.