Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek widłowy STILL R70-20(45) dziwna usterka sterow. jazdy

08 Gru 2009 19:49 9513 5
 • Poziom 29  
  Witam.
  Mam problem z wózkiem widłowym. Model R70-20(45). Symbol D2546
  Problem dot. jazdy. Objawia się następująco:
  Odpalam wózek "na luzie" (wajcha kier. jazdy w poz. ZERO). Silnik pracuje, przełączam dźwignie w poz. jazdy do przodu - wózek stoi, przełączam dźwignię w poz. jazdy do tyłu - wózek stoi. Zero reakcji. Gaszę.
  Przełączam dźwignię kier. jazdy w poz. jazda do przodu, odpalam - wózek natychmiast zrywa do przodu i jedzie. Kompletnie nie reaguje na polecenia z dźwigni kier. jazdy. Cały czas jedzie do przodu. Przełączam na "luz" na jazdę do tyłu - nic, wózek cały czas pędzi do przodu. Jedyna metoda zatrzymania go to wyłączenie kluczyka w stacyjce lub wciśnięcie hamulca które powoduje zaduszenie silnika.
  Na zgaszonym silniku przełączam dźwignie jazdy w poz. jazda do tyłu, odpalam silnik i efekt jest taki sam jak opisałem poprzednio, czyli wózek pędzi do tyłu nie reagujac na żadne polecenia.
  Dźwignia kierunku jazdy sprawdzona - działa poprawnie. Żadnych zwarć, prawidłowo przekazuje sygnał do jazdy w odpowiednią stronę, zatem przyczyna nie tkwi w niej.
  Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć za co należy się zabrać aby ujarzmić wspomniany wózek ? Wdzięczny będę niezmiernie.
 • Poziom 28  
  hmmm. dziwne to jest że rusza po odpaleniu gdy dźwignia jest w kierunku do przodu. Czy sprawdziłeś krańcówki od hamulca ręcznego i od siedziska? czy sygnały od nich dochodzą do sterownika (jechac po kablach). Nie widziałem tego sterownia ale jeżeli tam nie mam styczników od jazdy przód/tył i jest to na elektronice to rozebrać płytkę od elektroniki i sprawdzić tranzystory sterujące. Schemat posiada m.in. firma romtech, także naprawiają te sterowania.
 • Poziom 29  
  Dziś zapytam elektryka który coś tam próbuje zdziałać czy sprawdzał te krańcówki (bo wajchę od kierunku jazdy oraz jej kable sprawdzał i wszystko ok). Dzięki za namiary na ta firmę.
 • Poziom 29  
  Firma bardzo dziwna - od 3 dni zgłasza się poczta głosowa.
  Wszystko posprawdzane i wszystko sprawne. Wygląda na to że to jednak "sprawka" komputera...
 • Poziom 2  
  proponuje zrobić reseta na poziomie kodu 2 wpisując kod 1111. mam sill r70-20. jak wiesz o co chodzi to ok, a jak nie to napisz, postaram sie napisac krok po kroku
 • Poziom 29  
  Dzięki za info ale pozbyłem się "dziada" i tyle.