Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wózek widłowy STILL R70-20(45) dziwna usterka sterow. jazdy

Piasek80 08 Dec 2009 19:49 11421 5
 • #1
  Piasek80
  Level 30  
  Witam.
  Mam problem z wózkiem widłowym. Model R70-20(45). Symbol D2546
  Problem dot. jazdy. Objawia się następująco:
  Odpalam wózek "na luzie" (wajcha kier. jazdy w poz. ZERO). Silnik pracuje, przełączam dźwignie w poz. jazdy do przodu - wózek stoi, przełączam dźwignię w poz. jazdy do tyłu - wózek stoi. Zero reakcji. Gaszę.
  Przełączam dźwignię kier. jazdy w poz. jazda do przodu, odpalam - wózek natychmiast zrywa do przodu i jedzie. Kompletnie nie reaguje na polecenia z dźwigni kier. jazdy. Cały czas jedzie do przodu. Przełączam na "luz" na jazdę do tyłu - nic, wózek cały czas pędzi do przodu. Jedyna metoda zatrzymania go to wyłączenie kluczyka w stacyjce lub wciśnięcie hamulca które powoduje zaduszenie silnika.
  Na zgaszonym silniku przełączam dźwignie jazdy w poz. jazda do tyłu, odpalam silnik i efekt jest taki sam jak opisałem poprzednio, czyli wózek pędzi do tyłu nie reagujac na żadne polecenia.
  Dźwignia kierunku jazdy sprawdzona - działa poprawnie. Żadnych zwarć, prawidłowo przekazuje sygnał do jazdy w odpowiednią stronę, zatem przyczyna nie tkwi w niej.
  Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć za co należy się zabrać aby ujarzmić wspomniany wózek ? Wdzięczny będę niezmiernie.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  12robert12
  Level 28  
  hmmm. dziwne to jest że rusza po odpaleniu gdy dźwignia jest w kierunku do przodu. Czy sprawdziłeś krańcówki od hamulca ręcznego i od siedziska? czy sygnały od nich dochodzą do sterownika (jechac po kablach). Nie widziałem tego sterownia ale jeżeli tam nie mam styczników od jazdy przód/tył i jest to na elektronice to rozebrać płytkę od elektroniki i sprawdzić tranzystory sterujące. Schemat posiada m.in. firma romtech, także naprawiają te sterowania.
 • #3
  Piasek80
  Level 30  
  Dziś zapytam elektryka który coś tam próbuje zdziałać czy sprawdzał te krańcówki (bo wajchę od kierunku jazdy oraz jej kable sprawdzał i wszystko ok). Dzięki za namiary na ta firmę.
 • #4
  Piasek80
  Level 30  
  Firma bardzo dziwna - od 3 dni zgłasza się poczta głosowa.
  Wszystko posprawdzane i wszystko sprawne. Wygląda na to że to jednak "sprawka" komputera...
 • #5
  slawek_czak
  Level 2  
  proponuje zrobić reseta na poziomie kodu 2 wpisując kod 1111. mam sill r70-20. jak wiesz o co chodzi to ok, a jak nie to napisz, postaram sie napisac krok po kroku
 • #6
  Piasek80
  Level 30  
  Dzięki za info ale pozbyłem się "dziada" i tyle.