Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATA II na SATA I - INTRQ Not Asserted

dragondarus 08 Gru 2009 20:03 6085 6
  • #1 08 Gru 2009 20:03
    dragondarus
    Poziom 2  

Mam dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1TB.

Chcę go przełączyć na SATA 1.5Gb/s speedswitchem ze strony samsunga TUTAJ

Niestety wywala mi błąd INTRQ Not Asserted error, wyświetla go zaraz po podaniu komendy run, wykrywa dysk, jego nazwe, ale nie wyświetla tego menu [1.5Gb/s -> 3.0Gb/s]

Natomiast na innym dysku działa normalnie, z tym, że jest to mniejszy dysk.

Wie ktoś co oznacza ten błąd i co mam teraz zrobić, aby przełączyć ten dysk w SATA 1.5Gb/s? Może jest jakiś inny program czy coś?

Wydaje mi się, że ta wersja nie obsługuje mojego dysku, bo jest to wersja F3 (500GB na talerz), albo mój dysk ma zbyt dużą pojemność (1TB)

Z góry dzięki za pomoc

Problem niżej rozwiązany.
    Kupiłem dzisiaj Dysk Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1TB (Takie coś)

Mam płytę główną ASRock P4VM800 (O taka)

BIOS najnowszy (1.60)

Z racji tego, że moja płyta nie obsługuje SATA II umieściłem zworkę w dysku, aby pracował w SATA I, niestety BIOS dalej go nie widzi :/

W małej instrukcji mam dwa zdanka w rameczce.
    "In some rare cases SATA 1.5Gb/s hosts can not establish SATA interface connection with SATA3.0Gb/s devices due to interface protocol issues. In this case you should switch your drive to SATA 1.5Gb/s speed with a software which we are providing via www.samsunghdd.com.."

Więc moje pytanie, czy ktoś wie co to za soft, który przełączy mój dysk w SATA I ?

0 6
  • #3 10 Gru 2009 14:59
    dragondarus
    Poziom 2  

Niestety wywala mi błąd INTRQ Not Asserted error, wyświetla go zaraz po podaniu komendy run, wykrywa dysk, jego nazwe, ale nie wyświetla tego menu [1.5Gb/s -> 3.0Gb/s]

Wie ktoś co oznacza ten błąd i co mam teraz zrobić, aby przełączyć ten dysk w SATA 1.5Gb/s? Może jest jakiś inny program czy coś?

Wydaje mi się, że ta wersja nie obsługuje mojego dysku, bo jest to wersja F3 (500GB na talerz), albo mój dysk ma zbyt dużą pojemność (1TB)

Z góry dzięki za pomoc

Scaliłem z poprzednim wątkiem ten post, oraz otworzyłem ponownie temat. (gsm_virus)

0
  • #4 06 Sty 2010 15:41
    viwaldi1
    Poziom 24  

dragondarus napisał:

hi
    mialem dokladnie to samo z takim samym dyskiem. plyta z nforce3. nie pomagalo przepiecie dysku do innej plyty (nforce4) z sata2.
    rozwiazaniem jest narzedzie estool ze strony samsunga: http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html
    robisz dyskietke systemowa, dorzucasz estoola, bootujesz z dyskietki (ja na wszelki wypadek odpinalem inne dyski).
    w zakladce SET MAX UDMA MODE masz mozliwosc przelaczenia sie na sata1. u mnie zadzialalo :)
    na zagranicznych forach przy dysku HD103SJ i kontrolerze sata1 zalecali wylaczenie smartu dla dyku. estool tez to potrafi.

pozdr
    viwaldi1

0
  • #5 20 Sty 2010 12:44
    vito2
    Poziom 11  

viwaldi1 napisał:

hi
    mialem dokladnie to samo z takim samym dyskiem. plyta z nforce3. nie pomagalo przepiecie dysku do innej plyty (nforce4) z sata2.
    rozwiazaniem jest narzedzie estool ze strony samsunga: http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html
    ....
    viwaldi1

Cześć

Przepraszam, że w tym samym temacie, ale czy ES_Tool jest bezpieczny dla danych na dysku? (czy można przełączać się z SATA1,5Gb na SATA3,0Gb bez ryzyka utraty danych?)

Pozdrawiam

0
  • #6 20 Sty 2010 18:51
    olo179
    Poziom 2  

Ciekawe jakoś u mnie estool nie ma opcji sata w miejscu gdzie piszesz a mam taki sam problem z tym dyskiem testowane estoolem na innej plycie z sata 2
    wiec nie wiem gdzie ty tam w rybach udma widziales sata

0
  • #7 07 Sty 2011 16:51
    crook1
    Poziom 15  

olo179 napisał:
    Ciekawe jakoś u mnie estool nie ma opcji sata w miejscu gdzie piszesz a mam taki sam problem z tym dyskiem testowane estoolem na innej plycie z sata 2
    wiec nie wiem gdzie ty tam w rybach udma widziales sata

Jest jak byk.
    -->SET MAX UDMA MODE wchodzisz strzałką w dół na SATA MODE [300] naciskasz ENTER i masz przestawione na SATA MODE [150]
    Następnie PROCESS i gotowe.

Możesz wejść na DISPLAY CURRENT MODE aby sprawdzić czy Current Max Mode masz na SATA Mode 1 (SATA 150).

Ot i cała historja.

PS Sorry za wykopaliska, nie popatrzyłem dokładnie na datę.

0