Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w Polonezie Caro 1.6 1996r

kamio_17 08 Gru 2009 20:04 1187 6
  • #1 08 Gru 2009 20:04
    kamio_17
    Poziom 8  

Witam kupilem nowe radio ma ono kable z oznaczeniami:

Czerwony kabel- Zasilanie stałe napięcie 12/24V po włączeniu stacyjki
    Żółty kabel- Zasilanie stałe "podtrzymujące" - napięcie 12/24V bezpośrednio z akumulatora.
    Czarny kabel - masa sygnałowa
    Fioletowy kabel - wyjście do sterowania anteny automatycznej (na tej końcówce pojawia się +12V po włączeniu radia)
    Szary / srebrny kabel – przedni lewy głośnik
    Brązowy kabel – przedni prawy głośnik
    Niebieski kabel - tylny lewy głośnik
    Zielony kabel - tylny prawy głośnik

i teraz niewiem jak je podłączyc do kabli w aucie. prosze o oznaczenie kolorami i podanie funkcji kabli w samochodzie wychodzacych do podłączenia radia.

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 08 Gru 2009 20:07
    Damcio_s
    Poziom 16  

A masz tam może kostkę? Czy same kable?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 08 Gru 2009 20:09
    kamio_17
    Poziom 8  

Nie mam kostki ani w radiu ani w samochodzie , poprzedni właściciel samochodu uciął z lenistwa. a radio nie ma wcale kostki tylko kable.

Moderowany przez damiancz:

Na przyszłość używaj klawisza Pisownia , po za tym zdania zaczynamy z dużej litery a kończymy ".". Reg. pkt 15 i 10.9

0
  • #4 08 Gru 2009 23:28
    rzeziu
    Poziom 17  

Ale masz wszystko opisane, więc nie wiem w czym masz problem. Jak w aucie nie masz opisane kable, to bierzemy miernik i wzglądem masy szukamy 12V.

Jak nie wiesz które kable do głosników idą ,to wez baterie 1,5V i dotykaj przewodów głośnikowych,aby usłyszeć,który to który.

Jak już bedziesz miał komplet to zakładamy.
    Podtrzymanie albo pod stacyjke (12V po przekreceniu kluczykiem) albo pod przełącznik,a napięcie wziąść z tegostłego 12V.
    Chyba,że są dwa oryginalne przewody, jeden ze stacyjki, drugi stały.

Jeżeli masz 4 głośniki, to powinno być około 8 przewodów głośnikowych.
    2 x 12V, masa, plus antenowy.

Jeżeli masz zwykłą antene (Sam bat) bez wzmacniacza, to ten przewód "Fioletowy kabel " zaizoluj dobrze. Bo jest niepotrzebny.

0
  • #5 09 Gru 2009 19:31
    kamio_17
    Poziom 8  

Myślałem że mi powiesz jaki kolor w aucie do czego, zwłaszcza +12v i masa. bo tam są dwa grubsze kable czerwony i czarny; to zapewne masa i 12V, tylko nie wiem który jest który. Ze stacyjki nie ma to wiem. A miernika nie posiadam... Kable są nie oznaczone w żaden dodatkowy sposób...:(

0
  • #6 09 Gru 2009 22:58
    rzeziu
    Poziom 17  

Te grube kolego możesz sprawdzić tak, wziąść żarówkę i masę przyłożyć do jakiejś masy,a czerwonym i czarnym dotykać plusa żarówki. Na którymś zaświeci. Czyli będziesz wiedział,który to plus.

Głośniki sprawdź jak Ci napisałem.

Nigdy w 100% nie mogę Ci powiedzieć jaki to jaki przewód. Bo wcześniejszy właściciel mógł być dowcipnisiem i czerwony przewód użył jako minusa.

Można też zainwestować w 1,5metra kabla i dać nową instalacje.

Staraj się swoje posty pisać po polsku - do poprawy. [damiancz]
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1376147.html

0
  • #7 10 Gru 2009 17:14
    kamio_17
    Poziom 8  

ok tak zrobię. dzięki za rady.

0