Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung B650 czy Sony Bravia KDL-40W5500?

mateuszw 08 Gru 2009 20:25 7700 14
  • #1 08 Gru 2009 20:25
    mateuszw
    Poziom 8  

Witam. Forum przeglądam już od dawna, ale postanowiłem zarejestrować się dopiero teraz, ponieważ mam problem, który mam nadzieję rozwiążę na forum. Otóż chciałbym kupić telewizor LCD i po przejrzeniu dostępnych modeli wybrałem 2 podane w temacie. Samsung zdecydowanie wygrywa designem, ale jak wiadomo nie o to tutaj chodzi. Podaję specyfikację z ceneo i jeżeli ma ktoś pojęcie to proszę o weryfikacje, bo możliwe że niektóre dane są błędne więc może mi to pomóc w wyborze. Sprzedawcom w sklepie nie ufam, a sam siedzę w innym sprzęcie. Ostatni telewizor kupowałem 5 lat temu więc nie jestem na bieżąco. Liczę na pomoc. Ciekawi mnie jak z tym dostępem do telewizora przez wi-fi. Czy działa to sprawnie? Z góry dziękuję za szybkie i rzetelne odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Mateusz
    http://www.ceneo.pl/2243599s
    http://www.ceneo.pl/2213070

-1 14
  • #2 09 Gru 2009 13:52
    c123
    Poziom 8  

Używam Sony Bravia KDL-40W5500 od 2 miesięcy i jestem zadowolony. Jakość obrazu jest całkiem przyzwoita, a najwiekszym pozytywnym zaskoczeniem było to, że telewizor ten lepiej sobie radzi z zaszumioną kablówką niż CRT 21" Sony "ze starych dobrych czasów".
    Cechy, które mnie skłoniły do wyboru tego modelu to tuner DVB-C (ten Samsung chyba go nie ma), matowy ekran (mam silne nasłonecznienie i przez to dużo refleksów) oraz 5 lat gwarancji.
    Ten model Sony nie posiada dostępu do sieci przez wi-fi.

0
  • #3 09 Gru 2009 15:46
    mateuszw
    Poziom 8  

a tymi telewizorami to paskudna sprawa jest..bo sprzedawca wyciągnie z głębin swojej wyobraźni jakieś wyimaginowane parametry, żeby wcisnąć produkt, w internecie przekłamania i w sumie nie wiadomo jak obiektywnie ocenić telewizory.. Zobacze jeszcze dziś i postaram się dobrze wybrać.. Kiedyś przemawiałoby do mnie Sony, ale nie wiem czy przez te lata braku zainteresowania z mojej strony ze stabilnej i dobrej marki nie zostało jedynie logo. Co do tunerów to czy to rzeczywiście taka rażąca różnica między tymoferowanym przez samsunga a tym z telewizora Sony? Co z tym wi-fi?

0
  • #4 10 Gru 2009 09:21
    c123
    Poziom 8  

mateuszw napisał:
    Kiedyś przemawiałoby do mnie Sony, ale nie wiem czy przez te lata braku zainteresowania z mojej strony ze stabilnej i dobrej marki nie zostało jedynie logo.

Miałem podobne obiekcje. Jak na razie uważam, że były bezpodstawne.

Sprzedawców wogóle nie słuchałem, bo to przeważnie nie ma sensu. Za to Sony polecało wiele osób, m.in. na tym forum.

0
  • #5 10 Gru 2009 11:23
    ceq
    Poziom 11  

mateuszw napisał:
    Ciekawi mnie jak z tym dostępem do telewizora przez wi-fi. Czy działa to sprawnie? Z góry dziękuję za szybkie i rzetelne odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Mateusz

Cześć
    Zakupiłem telewizor sony KDL-40V5500 ten model posiada możliwość podłączenia się do sieci DLAN poprzez skrętkę lub Wi-Fi (adapter Wi-Fi nie jest dostępna w zestawie). Dzisiaj będę to testował o wynikach powiadomię. Pozdrawiam

0
  • #6 10 Gru 2009 12:38
    fabianbydg
    Poziom 12  

ja bym wybrał tego samsunga

0
  • #7 10 Gru 2009 13:09
    mitet
    Poziom 10  

Miałem ten sam problem, kupiłem Samsunga
    40B650 , działa przyzwoicie , matryce ma prawie taką samą z krótszym czasem reakcji jak Sony (która to kupuje od Samsunga chyba).
    Obraz i dźwięk w B650 można sobie ustawić do sygnału źródła.
    Można aktualizować oprogramowanie.Uważać trzeba,żeby nie kupić
    za małego przy dobrym sygnale.
    Ale Sony robiło zawsze najlepsze i najtrwalsze telewizory.
    A wygląd zewnętrzny? -może gust rostrzygnie
    Powodzenia!

0
  • #8 10 Gru 2009 15:54
    mateuszw
    Poziom 8  

Wybrałem sony. Trafiłem na dobrego sprzedawcę, który nic mi nie wciskał i nie wychodził z propozycjami tylko mnie uważnie wysłuchał i udzielał raczej rzeczowych odpowiedzi na moje pytania. Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy to brak osprzętu do wifi tylko gniazdo RJ-45 do podłączenia router lub innego urządzenia sieciowego. Dlatego nie mam chwilowo możliwości sprawdzenia tej technologii. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Przy wejściu USB znajduje się również slot na kartę PCMCIA i ciekawi mnie czy jest możliwość umieszczenia tam karty sieciowej z wifi i uruchomienia w taki sposób sieci DLNA, bo raczej nie uśmiecha mi się przeciąganie skrętki przez całe mieszkanie, albo nawet do samego routera bo to już wygląda nieestetycznie. Poza tym taka karta jest tańsza od routera. Co do designu to obiektywnie mówiąc samsung miażdży sony jednak poszedłem tu mam nadzieje za jakością. Opis na ceneo jest przekłamany ponieważ samsung nie posiada wszystkich opcji z zamieszczonych w opisie.

0
  • #9 10 Gru 2009 17:18
    annapurna
    Poziom 9  

Od mniej więcej miesiąca używam B651 i prócz niestety marnej jakości dźwięku i zbyt dużego pilota (na którym nie ma np. bezpośredniego dostępu do wł. PIP) - nie mogę nic więcej temu telewizorowi zarzucić. U mnie pracuje on w w sieci DLAN i to jest wielka bajka - po ściągnięciu np. filmu, uruchamiam go bezpośrednio z komputera - obojętnie, czy to film z napisami, czy bez :) Możliwość bezpośredniego odczytu zdjęć, muzyki (no i filmów również) z podłączonego do telewizora pen drive'a, również stanowi o jego zaletach - że o dostępie do Youtube nie wspomnę... ;) To, co zawarte w linkach przez Ciebie podanych zgadza się tym, w co odbiornik wyposażyli (nie do końca odbiornik, bo za jego pomocą można też fotki i filmiki wysyłać. Jeśli byś brał tego samsunga - pomyśl o 651 właśnie - z czerwoną ramką :) :) :)

0
  • #10 10 Gru 2009 19:18
    101pawel
    Poziom 25  

mitet napisał:
    Miałem ten sam problem, kupiłem Samsunga
    40B650 , działa przyzwoicie , matryce ma prawie taką samą z krótszym czasem reakcji jak Sony (która to kupuje od Samsunga chyba).

Też mialem podobny problem, kupiłem Daewo Lanosa, chodzi jak burza, silnik ma prawie ten sam, z większym przyśpieszeniem niż Honda (która go kupuje od Daewo chyba).:|
    Sorry, nie moglem sie powstrzymać.

0
  • #11 10 Gru 2009 21:39
    c123
    Poziom 8  

mateuszw napisał:
    Przy wejściu USB znajduje się również slot na kartę PCMCIA i ciekawi mnie czy jest możliwość umieszczenia tam karty sieciowej z wifi i uruchomienia w taki sposób sieci DLNA

To Common Interface do modułu dekodującego np. kodowaną kablówkę. Nie wiem czy można to złącze wykorzystać w inny sposób...

0
  • #12 11 Gru 2009 13:55
    mateuszw
    Poziom 8  

Cały czas prześladuje mnie sprawa tego DLNA. Nie chcę łączyć tv z routerem, ponieważ będzie to wyglądało strasznie nieestetycznie więc szukam jakiegoś wyjścia i chociaż wątpliwe jest, że je znajdę to mam jeszcze jeden pomysł. Czy tv rozpozna kartę sieciową wifi podłączoną do USB? Próbował ktoś?

0
  • #13 12 Gru 2009 22:05
    mitet
    Poziom 10  

101paweł
    -niestety honda nie kupuje i nie montuje silników dewoo w swoich samochodach,
    natomiast sony kupuje i montuje matryce samsunga w swoich telewizorach co wcale
    nie musi oznaczać że samsung robi dobre telewizory.

0
  • #14 12 Gru 2009 23:21
    maleg
    Poziom 10  

mateuszw napisał:
    Cały czas prześladuje mnie sprawa tego DLNA. Nie chcę łączyć tv z routerem, ponieważ będzie to wyglądało strasznie nieestetycznie więc szukam jakiegoś wyjścia i chociaż wątpliwe jest, że je znajdę to mam jeszcze jeden pomysł. Czy tv rozpozna kartę sieciową wifi podłączoną do USB? Próbował ktoś?

Nie wiem jak Sony.
    Samsung do wifi proponuje własną "wtyczkę wifi" za chyba 300 zł.
    Proponuję Ci jakiegoś AP za ok.100 zł.
    Ja sobie sprawiłem 2-portowego AP i załatwiam nim telewizor i dekoder.

0
  • #15 13 Gru 2009 19:43
    T_SADO
    Poziom 2  

mitet napisał:
    101paweł
    -niestety honda nie kupuje i nie montuje silników dewoo w swoich samochodach,
    natomiast sony kupuje i montuje matryce samsunga w swoich telewizorach co wcale
    nie musi oznaczać że samsung robi dobre telewizory.

SONY NIE KUPUJE MATRYC OD SAMSUNGA !!! Samsung i Sony założyli wspólnie spółkę która produkuje matryce dla obu firm.

1