Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zakupić sprzęt audio do domu?

08 Gru 2009 21:48 2054 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Stałem się nabywcą dość starych kolumn dobrej polskiej firmy TONSIL model disco 60
    Parametry :
    PEAK POWER: 60W
    RATED POWER 40W
    IMPEDANCJA: 3Ohm'y
    typ: Zgc-40-8-536

Moc tych kolumn jest nie za wielka, ale jak do mojego pokoju w zupełności wystarczy.

I moje pytanie do was jaki wzmacniacz do tego zastosować (mam na myśli NOWY). No i jak to podłączyć tzn mniej więcej wiem, ale nie chce pierdzielnąć gafy (pierwszy raz mam doczynienia z takim sprzętem, więc proszę o wyrozumiałość) i czy ewentualnie możę jakiegoś wooferka dorobić...
    Tylko zastanawiam się jaki wzmacniacz do tego dobrać?
    Z góry dzięki za pomoc.

Dodam tylko, żeby to było w miarę możliwości
  • Moderator
    A jakie są te możliwości?
  • Poziom 30  
    Możesz poszukać amplituner np. Denon DRA-335r lub wzmacniacz stereo Denon PMA-860.
  • Poziom 9  
    przede wszystkim żeby to miało jakiś sens, a jeżeli chodzi o finanse żeby nie wyszło drogo
  • Poziom 30  
    Podane wyżej przeze mnie propozycje do wydatek 300-450zł.
  • Poziom 9  
    zdążyłem się zorientować. No dobra a jak bym ewentualnie jakis subufer chcial pod to podlaczyć ?
  • Moderator
    Przy dobrym dobraniu kolumn i wzmacniacza subwoofer do słuchania muzyki nie będzie potrzebny.
  • Poziom 9  
    rozumiem, jeżeli bym sie uparł to jak go podłączyć ?? i skoro mam te dwie kolumny po 40W to wzmacniacz 100W wystarczy ?
  • Moderator
    Raczej poleciłbym 2 x 30 W. Przy 100-watowym będziesz musiał bardzo uważać, żeby nie uszkodzić kolumn.
  • Poziom 9  
    hmm ??? a więc jak to działa ? dlaczego jeźeli kolumny są 40W to wzmak ma miec 30W