Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł beretta kompakt 12/22

matter 09 Gru 2009 01:51 4222 1
 • #1 09 Gru 2009 01:51
  matter
  Poziom 2  

  Witam

  Awaria kotła :

  Po ustawieniu pokrętła z pozycji "0" na c.w.u następuje zapalenie palnika i słychać brzęczenie na płytce z elektroniką. Na palniku gaz się pali, woda nie leci ( nie jest odkręcona ) temperatura rośnie. Dalej nie eksperymentowałem. Wyłączyłem na "0".

  Po ustawieniu pokrętała z "0" na c.o i włączeniu zasilania słychać brzęczenie, nic się nie dzieje, pompa nie startuje, gaz się nie zapala.

  Jedyne co mogę zrobić aby doraźnie używać kotła ( dla celów c.w.u, bo trzeba jakoś żyć ) to: odkręcam kran z wodą ciepłą, następnie włączam pokrętłem z "0" na c.w.u i wówczas leci z kranu ciepła woda, piec pracuje właściwie normalnie. Muszę jednak potem najpierw wyłączyć na "0" a potem zamknąć wodę.
  Jeżeli zamknę wodę to nie wyłącza gazu i znowu słychać brzęczenie ( szybkie pstrykanie ).
  JeżKocioł beretta kompakt 12/22li uruchomię kocioł jak wyżej i przełaczę z c.w.u na c.o palnik gaśnie, pompa się wyłącza, zaczyna brzęczeć.
  Mimo, że fachowiec od kotłów ze mnie żaden, to jednak pokusiłem się o rozkręcenie.
  Na płytce elektroniki poniżej pokrętła "0" c.w.u , c.o są czarne elementy ( są trzy takie same na płytce - dwa poniżej, jeden na górze ) oznaczone AJS1312A09 JS1 24V
  chyba przekaźniki ( ? ) . Na rysunku pokazuję ( zielona strzałka ) który wydaje ten brzęczący dźwięk. Ma pękniętą obudowę. Jak go nacisnąć z góry to przestaje brzęczeć ale nie wpływa to na zmianę stanu kotła. Kocioł ma już swoje lata ( chyba 12 ) i dotychczas spisywał się bardzo dobrze.
  Rozpisałem się nieco, ale może ktoś z was pomoże.
  Czy wystarczy wymienić ten " brzęczący" element.
  Co to jest i gdzie to kupić.


  Kocioł beretta kompakt 12/22

  Dzięki
  Pozdrawiam

  0 1