Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis monitor 5511T trzaski foni ZNOWU POWRÓT

06 Lip 2004 12:01 1798 14
  • Poziom 18  
    w tym Tv mam problem z fonia czasem po wlaczeniu w stanby sa straszne trzaski foni mimo ze fonia jest wyciszona do minimum w TV i tak slychac :( zarówno w trybie TV i jak i stanby ale to nie zawsze sie tak dzieje nieraz jest ok a za drugim wlaczenie w stan czuwania jak i Tv sa trzaski foni. jak sie swierzo pusci Tv to czasem roztraja mi stacje i trzeba dostrioc co to moze byc, prosze o sugestie i porady :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 20  
    Sprawdź kondensator C 14 - 4,7 nF i tranzystor T8
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 20  
    sprawdź układ U901 i jego aplikację - TA8628N na module eurozłacza.Mam pytanie czy sprawdziłeś układ US501. Na nodze 12 układu powinno być około 4,6V. Ponadto tranzystor T501 na emiterze powinno być około 4V.
  • Poziom 18  
    waleriank napisał:
    sprawdź układ U901 i jego aplikację - TA8628N na module eurozłacza.
    niema uogule numeru U901 i scalaka TA8628 natomiast jest scalak TEA5115 US905 on zajmuje sie przelaczaniem wizji i kolejny scalak TDA8196 on przelacza audio z euro na TV ale wydaje mi sie ze zaluenia juz wczesniej powstaja tzn przed tym scalakiem, trzaski sa zarówno przy antenie jak i przy odlaczonej antenie niema wyciszenia np przy praku sygnalu tylko sa trzaski natomiast niemoge sie doszukac na plycie tranzystora T514 BC238 kanal lewy natomiast od kanalu prawego oprzed tranzystorem T504 przy bazie jest kondensator 1uf/63V C529 odlaczylem go od sygnalu ale w dalszym ciagu sa trzaski podejrzewam kanal lewy ale niemoge znalec tego tranzystora na plycie i bym odlaczyl sygnal i sprawdzil czy sa trszaski juz niewiem co mam myslec
  • Poziom 24  
    Czy podmieniłeś końcowy scalak? Jak nie, to go odłącz i weź oscyloskop!
  • Poziom 18  
    waleriank napisał:
    sprawdź układ U901 i jego aplikację - TA8628N na module eurozłacza.Mam pytanie czy sprawdziłeś układ US501. Na nodze 12 układu powinno być około 4,6V. Ponadto tranzystor T501 na emiterze powinno być około 4V.

US501. Na nodze 12 układu jest 5,4V a na T501 emiterze 5,3V
  • Poziom 20  
    A odłącz 12 nogę.I zobacz czy bedzie dalej trzeszczał. Napięcia są trochę za wysokie ale nie za bardzo. A może faktycznie siadła ci końcówka mocy
  • Poziom 18  
    jarkuz napisał:
    Czy podmieniłeś końcowy scalak? Jak nie, to go odłącz i weź oscyloskop!
    Wzmacniacza niepodmienialem bo takiego atkurat niemam :( ewentualnie jutro kupie, niestety nieposiadam ocyklopu jedynie miernik uniwersalny cyfrowy, te trzaski sa dla mnie dziwne musza sie gdzies generowac za powiedzmy potencjometrem cyfrowym bo sa glosne i niedaja sie regulowac, natomiast dzwiek z TV bezproblemu sie reguluje, ale glosniejsze slychac trzaski foni :cry: :cry:
  • Poziom 12  
    piszesz że " po wyłączeniu "--sprawdz w module txt i euro. diodę D906(BAVP17)-odpowiedzialna za odgłosy przy wyłączaniu. Pozdr.Daj znać.
  • Poziom 18  
    sampo napisał:
    piszesz że " po wyłączeniu "--sprawdz w module txt i euro. diodę D906(BAVP17)-odpowiedzialna za odgłosy przy wyłączaniu. Pozdr.Daj znać.
    Uszkodzonym elementem byBtranzystorT504 tranzystor niewykazywal uszkodzenia typu zwarcie itp, byla niewielka uplywnosc emiter-kolektor po wymianie tego tranzystora Tv chula ale czasem jak sie zmienia kanal to sie rozstraja i trzeba niektóre kanaly dostroic a niekture same sie dostroja po 2-4 sekundach co to moze byc?
    ale przestroje odpoczatku wszystko powinno pomuc
  • Poziom 18  
    Elemis monitor 5511T trzaski foni znowu powrut usterki wymienilem tranzystor T504 ale znowu powracaja trzaski foni ale teraz sa ciche tzn propocjonalnie do sily glosu wiec jak sie ustawi fonie na cicho to cicho sa trzaski a jak na glosniej to glosne sa trzaski juz niewiem co to moze byc pozatym niektóre kanaly sie rozstrajaja nawet ponownie przestrojenie niewiele pomaga. prosze o pomoc juz niemam sily to tego telewizora
  • Poziom 26  
    Niestety , bez oscyloskopu to szukanie igły............
    Fonia wychodzi z TDA idzie do MET-a i dalej na końcówkę.
    Praktycznie może trzask pochodzic z ....... własnie każdego elementu na drodze.
    Ja stawiam na BC tranzystory.
  • Poziom 12  
    opisz te trzaski-np.7 piknięć przerwa 10s. i znowu ,albo trzaski jak w żle dostrojonym radiu analogicznym.to znaczy co słowo towarzyszy temu zakłucenie. Czy to jest niezależne od tresci obrazu?