Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude D410 - nie wykrywa baterii, ale na niej działa

09 Gru 2009 10:57 6921 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam laptopa DELL D410. ani w windows ani w bios nie wykrywa baterii (nieobecna).
    Ale laptop działa na baterii dość długo, tylko ze nie wyświetli ostrzeżeń i nie wyloguje systemu.

Moje pytanie czy da się coś z czymś takim zrobić?
    Jak kasuje się elektronike baterii?
    Czy to może być wina biosu?
  • Poziom 22  
    Spróbuj reset do ustawień domyślnych w BIOS.
    Jak to nie pomoże spróbuj zaktualizować BIOS.
    Czy problem występował od początku, czy też pojawił się nagle?
  • Poziom 10  
    laptopa kupiłem na allegro i tak już było.(francuski po leasingu)

z biosem też jest problem bo mam hasło administratora w biosie którego nie znam i nie mogę nic zmienić.

spróbowałem teraz zrobić aktualizacje ale wyskoczyło okienko ze nie można bez baterii.

"The AC adapter and battery must be plugged in before the system BIOS can be flashed."

na baterii działa ok 2godzin a potem ostre odcięcie prądu.
  • Poziom 33  
    Witam . moja rada to przywrócic starego biosa... dlaczego? poniewaz miałem przypadek , ze po wgraniu nowego biosa do della nawet nie ładował bateri mimo ze ją widział... bateria z zasilaczem ma swOj sygnał kontaktowy w srodkowym pinie zasilania ... a sprzedany moze był dlatego ze po flashu biosa nie wykrywał jej.
  • Poziom 10  
    Napisałem ze nie mogę wgrać biosu bo wyskakuje komunikat ze trzeba podłaczyć baterie, czy był wgrany wczesniej to nie wiem, laptopa kupiłem od firmy która sprzedawała duża ilość takich laptopów po leasingu.

druga sprawa nigdy biosa nie wygrywałem a nie wiem czy się nie pojawi jakieś znów komunikacik o podanie hasła administratora którego nie znam.

jak ominąć problem "The AC adapter and battery must be plugged in before the system BIOS can be flashed." ??

dodane:
    po trzech tygodniach nagle bateria została wykryta, zostawiłem na baterii na zasadzie "będę przeglądał internet dopóki nie padnie bateria" i nagle wyskakuje komunikat ze pozostało 7% baterii "wyłączanie karty sieciowej.."
    w biosie teraz tez wykrywa..
  • Poziom 11  
    Witam. Mam Della D410 i podobny problem który udało mi się rozwiązać. Konkretnie winien jest bios w wersji A05 (najnowszy) który wnosi kilka pomniejszych zmian i w tym "Battery Health Meter" czyli licznik cykli ładowania baterii. Po wgraniu biosu w wersji A04 funkcja BHM została usunięta z biosu gdzie była sekcja dotycząca zużycia baterii, z samej baterii gdzie po przytrzymaniu przycisku na LED-owym wskaźniku wyświetlał się stan zużycia baterii (przyciśnięcie - stan naładowania, przyciśnięcie i przytrzymanie to info o zużyciu) oraz znika funkcja BHM z Dell-owskiego programu QS. Zapraszam do zapoznania się z dokumentacją dotyczącą baterii na http://support.euro.dell.com oraz zapoznania się z listą zmian w biosie A05 na tej samej stronie. Podkreślam że miałem problem ze wskaźnikiem / monitorem baterii a nie samymi ogniwami bo pomimo 3% stanu mogłem pracować do 2 godzin. Aktualnie testuję faktyczną pojemność baterii ale poprawa wskazań była natychmiastowa.
    Jeszcze taka ciekawostka - po zdezaktualizowaniu biosu do wersji A04 po pierwszym rozruchu systemu (win xp) pojawił się komunikat o wykryciu nowego urządzenia "Kontroler magistrali zarządzania systemem"