Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka kondensacyjna HNC771XT NEXTRA Hoover - źle suszy

tuwi 09 Gru 2009 11:09 4472 5
  • #1 09 Gru 2009 11:09
    tuwi
    Poziom 9  

Po ok. 2 latach bezawaryjnej pracy pojawiły się kłopoty : po przejściu programu, zarówno opartego na czujniku wilgotności, jak też na czas, bielizna pozostaje wilgotna.
    Wszystkie dostępne filtry są czyste, pojemnik na wode pusty, grzałka grzeje (po otwarciu bębna jest gorąco), wszystkie otwory zewnętrzne drożne, żadnych przeszkód na wlocie i wylocie, pozornie powietrze wpływa i wypływa, ale czy dostatecznie szybko trudno mi ocenić z braku doświadczenia.
    Na mój rozum jedynym powodem niedosuszenia jest niedostateczne przewietrzanie bębna.
    Czy wewnątrz, pod obudową mogły powstać jakieś przeszkody osłabiające przepływ powietrza ?
    Proszę o poradę.

0 5
  • #2 09 Gru 2009 11:14
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

tuwi napisał:
    pojemnik na wode pusty,

Wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany. Jeśli grzeje to pojemnik na wodę powinien się zapełniać. Sprawdź i wyczyść pompę.

0
  • #3 10 Gru 2009 07:05
    tuwi
    Poziom 9  

mrhari napisał:
    Wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany. Jeśli grzeje to pojemnik na wodę powinien się zapełniać. Sprawdź i wyczyść pompę.

Dziękuję, pragnę wyjaśnić małe nieporozumienie - pusty, bo opróżniany regularnie przeze mnie. Nie jest tak, że wcale się nie zapełnia bowiem bielizna jest suszona, ale ze znacznie zmniejszoną skutecznością i przez to znacznie dłuższym czasie (kilka cykli).

Proszę o dodatkową wskazówkę, bo nie znam dokładnie konstrukcji i sądziłem, ze nie ma tam pompy wodnej, a jeżeli jest, to nie w niej upatrywałbym przyczyn ograniczonego przepływu powietrza.

Póki co zdemontowałem mniejszą osłonę z tyłu, licząc pod nią na otwór, przez który zobaczę coś więcej, ale to tylko osłona wentylatora na wale silnika (czy to jedyny ?)

Na dnie suszarki bylo ok. 300 ml wody, która wylała się przy pochylaniu (kondensator i pojemnik wody były wyjęte przed tym).

Dodam jeszcze, że co do grzania nie ma najmniejszych wątpliwości, bo nie tylko że gorąco w bębnie, ale widzę po przygasaniu żarówek jak włącza się grzałka.

Proszę o doprecyzowanie.

Pozdrawiam - Tuwi

0
  • Pomocny post
    #4 10 Gru 2009 19:45
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Z tyłu suszarki, w osi bębna jest taka blaszka
    wyczyść i sprawdź rezystancję między nią a bębnem oraz obudową. Ma być zero om.
    Wyczyść też część 802 z resztek np. płynu do płukania oraz sprawdź ciągłość i jakość połączenia z elektroniką.

0
  • #5 14 Gru 2009 10:06
    tuwi
    Poziom 9  

mrhari napisał:
    Z tyłu suszarki, w osi bębna jest taka blaszka
    wyczyść i sprawdź rezystancję między nią a bębnem oraz obudową. Ma być zero om.
    Wyczyść też część 802 z resztek np. płynu do płukania oraz sprawdź ciągłość i jakość połączenia z elektroniką.

Wykonałem pkt. 1, natomiast nie potrafię rozpoznać części 802.
    Proszę o ew. wskazówkę gdzie jej szukać i co musiałbym zdemontować aby się do niej dostać.

Proszę także o cierpliwość - o skuteczności naprawy zawiadomię po kilkakrotnym upewnieniu się, już poprzednio niektóre suszenia przebiegały normalnie, a tylko niektóre nieudane, a że suszę niezbyt często, potrwa trochę zanim sie przekonam.

Bardzo dziękuję za dotychczasowe, b. szczegółowe wskazówki !

Tuwi

0
  • #6 30 Gru 2009 09:19
    tuwi
    Poziom 9  

Kilkakrotne sprawdzenie wykazało, że już jest w porządku.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Wszystkim forumowiczom życzę Szczęśliwego Nowego Roku !

Tuwi

0
  Szukaj w 5mln produktów