Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat i dwa dekodery

09 Gru 2009 12:06 5877 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów
    Mam do Was takie oto pytanie:
    Do niedawna byłem posiadaczem dekodera Cyfrowego Polsatu marki Echostar, niedawno kupiłem sobie od nich nowy dekoder marki Samsung. I teraz mam dwa dekodery - wykorzystuje tylko ten nowy z Samsunga. Chodzi mi o to, czy istnieje jakaś możliwość wykorzystania tego starego dekodera Echostar, żeby móc oglądać telewizję w innym pokoju na innym telewizorze? Zaznaczam, że nie mam możliwości zainstalowania nowej anteny satelitarnej, ale słyszałem, że można kupić jakiś trójnik czy coś takiego i podłączyć się pod ten aktualnie używany dekoder Samsunga. Do tego starego dekodera mam też kartę z Polsatu, ale chyba nieaktywną.
    Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    Multiband ale przelicz czy ci się opłaca.
  • Poziom 28  
    W rozsądnych pieniądzach dla domu nie ma takiej opcji - jedynie wymiana konwertera na twin, drugi kabel do starego dekodera i aktywna druga karta.
  • Poziom 10  
    Jestem bardzo początkujący w tych sprawach i nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale mam podłączone takie urządzenie do obecnego dekodera, które się nazywa DiseqC Switch 2 in 1. To jest ten multiband? Jak mam to wykorzystać? Do niego wchodzą dwa kable z anteny i jeden z niego wychodzi do dekodera. Prosiłbym o "łopatologiczną" odpowiedź :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Witam, załóż konwerter Twin i poprowadź kabel do drugiego dekodera .
    Zadzwoń do CP aby włączyli kanały FTA (niekodowane)

Dodano po 4 [minuty]:

karolrybnik napisał:
    Jestem bardzo początkujący w tych sprawach i nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, ale mam podłączone takie urządzenie do obecnego dekodera, które się nazywa DiseqC Switch 2 in 1. To jest ten multiband? Jak mam to wykorzystać? Do niego wchodzą dwa kable z anteny i jeden z niego wychodzi do dekodera. Prosiłbym o "łopatologiczną" odpowiedź :)
    Pozdrawiam

Ale mieszasz... masz zeza na astre o czym trzeba było również wspomnieć w pierwszym poście!
  • Warunkowo odblokowany
    Faktycznie kolega namieszał.
    I nie konwerter DUAL kol.darek_wp tylko TWIN.
    Zrób tak jak już w poście wyżej kolega nadmienił.
  • Poziom 10  
    Sorry, zapomniałem. Możliwe, że mam jakiegoś zeza, bo na antenie mam dwa konwertery :)
    I co teraz? Nici z tego twina? Zaczynało mi się podobać :)
  • Warunkowo odblokowany
    karolrybnik napisał:
    Sorry, zapomniałem. Możliwe, że mam jakiegoś zeza, bo na antenie mam dwa konwertery :)
    I co teraz? Nici z tego twina? Zaczynało mi się podobać :)

To nie przedszkole.
    Kup konwerter TWIN załóż zamiast tych dwuch co wiszą przy antenie.
    Usuń ten diseq i masz dwa kable jeden do samsunga drugi do echostara.
  • Poziom 10  
    Przepraszam za zamieszanie, ale telwizja satelitarna to nie moja specjalizajca i nie wiedziałem, że podanie tych rzeczy jest istotne.
    Zaczynam już łapać jak się do tego zabrać, ale mam jeszcze pytanie: jak już podłącze ten konwerter twin, podepnę te dwa kable do dekoderów to te niekodowane kanały FTA będą chodziły na tym dekoderze z nieaktywną kartą?
    Bo żeby zadzwonić do CP to trzeba tam podać numer karty o ile się nie mylę? No i jak podam numer tej aktywnej karty to jakim cudem ten stary dekoder zacznie odbierać sygnał?
  • Poziom 35  
    Jak masz antenę 80-90cm to jest opcja monoblock twin (nie polecam) lepiej wymienić na dwa konwertery twin i zmiana na diseqC 5/2 Link
    Pozdr

Dodano po 3 [minuty]:

Dzwonisz i prosisz o włączenie FTA na nie aktywna kartę i podajesz jej nr
  • Poziom 10  
    Chyba już wszystko stało się dla mnie jasne :)
    Wszystkim dziękuję za szybkie podanie odpowiedzi
    Pozdrawiam