Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie subwoofera do miniwieży

09 Gru 2009 12:43 4110 8
  • Poziom 14  
    Mam miniwieżę Aiwa. Chciałbym podłączyć do niej dodatkowo aktywny subwoofer Jensen Accura z wejściem wysokopoziomowym. Subwoofer podłączałem według poniższego schematu. Po podłączeniu działała tylko lewa kolumna i subwoofer. Czy można to jakoś podłączyć tak żeby wszystko działało ?

• Poziom 14  
    Dzięki za schemat z tym, że jest jeden problem: mam w miniwieży tylko wejście video aux [to jest wejście bo jak podłącze do tego komputer to gra na kolumnach wieży], wyjścia nie ma. W związku z tym to nie działa.
  • Poziom 28  
    Niewyraźny ten rysunek subwoofer-a.
    Ale jeśli ma wejście wysokoomowe,
    to powinno być wej (in) L i wyj (out) L
    to samo dla R
    wyjście wzmacniacza do wej R (i L) a kolumny do wyjść R i L.
    Pomiędzy wej i wyj w Subwoof-erze są rezystory 0,1- 0,5 Ohm
    Prąd płynie przez ten R do kolumny.
    Na R mamy napięcie proporcjonalne do prądu.
    I tym napięciem po obcieciu góry jest sterowany Subwoofer

Jeśli tak jak połączyłeś grał Ci subwoofer, to prawdopodobnie za chwilę skopciłbyś wzmacniacz, pracował na dużo mniejszą rezystancję niż to zalecił producent
  • Poziom 13  
    To trzeba samemu sobie z mini wierzy wyciągnąć może nawet jest miejsce ? Rozkręć ją i popatrz
  • Poziom 25  
    Co to za subwoofer. Czy podłączyłeś moc z amplitunera na wejście subwoofera o wysokim poziomie czułości? Jeśli tak, to kiepsko, jeśli chcesz podłączyć to tak jak masz, zastosuj rezystor 20 kohm pomiędzy wyjście amplitunera, a wejście subwoofera. Jeżeli subwoofer Ci działa, a kolumna nie, coś jest w tym dziwnego...
    Oczywiście nie wiem jeszcze jak ze sprawnością Twojego sprzętu.
    Przydały by się zdjęcia tyłów tych urządzeń.
  • Poziom 14  
    Sprzęt jest w 100% sprawny. Tył urządzeń wygląda tak:

Podłączenie subwoofera do miniwieży Podłączenie subwoofera do miniwieży
  • Poziom 25  
    No już rozumiem. Tak jak pierwotnie podłączyłeś prawa kolumna nie miała dojścia do końcówki. Możesz to zrobić tak: Albo podłączasz to tak jakbyś podłączał kolumny do wieży, a potem podłączasz z lewego kanału przewód do subwoofera.

Zaraz postaram się narysować.
  • Poziom 14  
    OK Wielkie dzięki. Teraz wszystko śmiga, że aż miło. :D