Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Współwłaściciel na samochód - proces rejestracji

09 Dec 2009 12:47 7498 3
  • Level 2  
    Kupiłem sobie samochód i chcę, żeby był on zapisany na ojca a na mnie jako współwłaściciela. Oczywiście posiadam umowę spisaną na mnie i ojca. Chcę się dokładnie zapytać o proces rejestracji owego samochodu. Byłem na razie w urzędzie aby złożyć pit o wzbogaceniu majątku i do tego pitu dochodzi jeszcze drugi dla współwłaściciela. Są to pity PCC-3 i PCC-3/A. Czy po wpłaceniu podatku wówczas gdy będę rejestrował auto jest potrzebny jeszcze jakiś podpis lub obecność obydwojga właścicieli czyli w tym przypadku mnie i ojca? Pytam, bo właśnie z pitami musiałem wrócić do domu po podpis ojca i nie wiem, czy musiałby jeszcze coś podpisywać lub być obecny przy jakiś formalnościach.
  • Level 12  
    Witam. Jest potrzebna obecność dwóch właścicieli pojazdu przy rejestracji jak i przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego, ale jest tez możliwość napisania upoważnienia.
  • Level 27  
    Jezeli pierwszym wlascicielem jest twoj ojciec, a ty jako 2 wspolwalasciciel. to przedewszystkim twoj tata musi zlozyc podpisy. No przynajmniej tak to wygladalo w moim przypadku. Rowniez przy zawieraniu umowy OC przedewszystkim moj tata musial byc. Teraz juz mnie znaja i ja podpisuje wszystko- kwestia dobrej woli i zaufania urzedniczek.
  • Level 2  
    Dobra, dzięki bardzo za odpowiedzi.