Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurolite Multi Ray silnik zwalniia obroty do zera

mireek2 09 Gru 2009 13:29 1617 3
  • #1 09 Gru 2009 13:29
    mireek2
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Mam pewien problem z efektem eurolite multi ray. Po uruchomieniu efekt działa prawidłowo zmieniając kierunek obrotów w rytm muzyki a po około 10min. zaczynają sie dziać dziwne rzeczy. Silnik zaczyna zwalniać tak jakby coś stawiało opór. Widać wyraźnie jak promienie świetlne poruszają się wolniej i mniej dynamicznie aż po pewnym czasie ten "opór" staje sie tak duży, że powoduje zatrzymanie silnika. Żarówki dalej świecą lecz pozostają nieruchome. W tym czasie włączenie i wyłączenie efektu nie powoduje "rozruchu" silnika. Owszem żarówki sie zapalają lecz silnik stoi w miejscu. Dopero wyłączenie efektu na 10-15 min.powoduje że po tym czasie znowu zaczyna działać prawidłowo jednak później sytuacja sie powtarza. Myślę że dzieje się tak wówczas gdy urządzenie zbytnio sie nagrzewa co powoduje jakieś problemy z obracaniem się silnika (zimny działa ok) lub z elektroniką ale nie mam co do tego pewności. Może ktoś miał coś podobnego? jakie moga być przyczyny i ew. sposoby usunięcia tej przyznam irytującej usterki? Pozdrawiam

0 3
  • #2 09 Gru 2009 13:34
    artis666
    Poziom 26  

Może trzeba nasmarować łożyska/panewki silnika ? Chyba wiesz jaka temperatura panuje wewnątrz :D

0
  • #3 09 Gru 2009 13:37
    mireek2
    Poziom 9  

No fakt. Jajecznicę można usmarzyć na obudowie :)
    Tylko właśnie ze wzgledu na tą temperature chyba nie każdy smar się nadaje...

0
  • #4 09 Gru 2009 15:45
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Wygląda to na rozszerzanie się jakiejś części mechanicznej pod wpływem temperatury.
    Zanim zaczniesz cokolwiek robić najpierw zlokalizuj miejsce "awarii".
    Miałem ostatnio do czynienia z efektem DERBY tej firmy i niestety sprawdza się stara zasada. Jaka cena taka jakość.

0