Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S7-300 język programowania inny niż LAD, STL i FDB

Ravender 09 Gru 2009 13:53 2154 3
  • #1 09 Gru 2009 13:53
    Ravender
    Poziom 18  

Czy można te sterowniki programować w czymś bardziej normalnym niż te wymienione wyżej? Mam na myśli jakieś C czy coś.

LAD wg. mnie nadaje się tylko do tworzenia styczników, natomiast STL nie jest przejrzysty.

Czy step7 dla tego sterownika posiada jakiś taki język programowania? (Czytałem o czymś co się nazywa IL bodajże).

Pozdrawiam

0 3
  • #2 09 Gru 2009 14:43
    arwit
    Poziom 27  

Oczywiście można. Masz coś takiego jak CFC, SFC oraz SCL czyli coś w rodzaju Pascala. Ale są to pakiety dodatkowe niekoniecznie zainstalowane u Ciebie

0
  • #3 29 Sty 2010 00:18
    - MU -
    Poziom 9  

no do samego S7-300 to chyba ciężko by było. S7-Graph do programowania sekwencji lub np. wspomniany SCL (podobne do pascala).
    Co do C++ to można ale na poziomie aplikacji PC-based np. jakieś PC + WinAC. Wtedy używasz pakietu ODK i tu już w C/C++ śmigasz.

0
  • #4 29 Sty 2010 06:59
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Ravender napisał:

LAD wg. mnie nadaje się tylko do tworzenia styczników

Według mnie LAD jest najbardziej przejrzystym (do późniejszej diagnostyki) językiem programowania S7. Oczywiście, że nie wszystkie funkcje można zrealizować w LAD-zie, wtedy stosuje się STL. Niestety kilkukrotnie zdarzyło mi się poprawiać programy napisane przez programistów nauczonych języków programowania z informatyki i wtedy np. w jednym networku było ustawianych kilka wyjść bądź merkerów, oczywiście wszystko napisane w STL-u. Jak najbardziej działało, ale oczywiście przejście na LAD-a nie możliwe, trzeba było rozdzielić na kilka networków aby można było coś czytelnie zdiagnozować podczas awarii maszyny.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo