Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv9000 - artefakty na matrycy

Inferno1988 09 Gru 2009 13:08 2331 5
  • #1 09 Gru 2009 13:08
    Inferno1988
    Poziom 2  

Witam, ja też posiadam Pavilion'a dv9000: T9300 2,5 GHz, 6MB L2; GeForce'a 8600M GS...

I mam podobny problem a mianowicie, grałem sobie w fifę 10 i nagle grafika mi się rozjechała i za komp się zawiesił, uruchomiłem ponownie, i po podobnym czasie grania zrobiło się to samo. Z każdym kolejnym razem te cuda zdarzały się częściej, następstwami tego było to że teraz gra wywala się zaraz przy uruchomieniu, przy innych grach jest podobnie. A dzisiaj podobne zawirowanie graficzne przydarzyły mi się podczas pracy z przeglądarką ale było to chwilowe i zdążyłem zrobić zrzut z ekranu.

Oto on:
    HP Pavilion dv9000 - artefakty na matrycy

Szukałem przyczyny, nowe stery do grafiki nic nie dały. Szukałem jakichś nieprawidłowości przez program AIDA 32 i w zakładce: Płyta główna: BIOS
    wyczytałem notkę "Sugestia: BIOS Video jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba."

Może wie ktoś co jest przyczyną moich problemów??

0 5
  • #2 09 Gru 2009 13:51
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przegrzewanie grafiki... standard...

0
  • #3 09 Gru 2009 13:56
    Inferno1988
    Poziom 2  

Ale gdy jest zimny, tzn. świeżo włączony. To dzieje się to samo. Jakaś rada?

0
  • #4 09 Gru 2009 14:19
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bo może już Ci kuleczki pod układem popękały...

0
  • Pomocny post
    #5 09 Gru 2009 15:04
    Przem188
    Specjalista EDA

Naciśnij w momencie "rozjechania" sie grafiki naraz klawisze KLOP. Pod nimi siedzi grafika, gdy je mocno naciśniesz, dociśniesz do płyty układ grafiki. Jak to spowoduje, że grafika "zaświeci" normalnie, ewidentnie czeka cię grzanie płyty. Zrób to w serwisie a potem czym prędzej sprzedaj ten sprzęt. Paviliony ładnie wyglądają, ale za to wykonanie i projekt chłodzenia w tych modelach to tragedia. Kup coś z innej marki, tylko nie HP. Zobacz, ile na Allegro jest na sprzedaż Pavilionów, większość z nich była już grzana.

0
  • #6 09 Gru 2009 21:01
    Inferno1988
    Poziom 2  

Dzięki bardzo:) Tak jak powiedziałeś, przyciśnięcie "KLOP'a" pomaga, grafika wraca i komp się odwiesza:) Całe szczęście jest jeszcze na gwarancji.

0