Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeszcze raz sprzet z USA. Czy będzie działać w Polsce?

09 Gru 2009 15:00 4820 4
  • Poziom 2  
    Czesc. Obecnie jestem w trakcie przeprowadzki z Usa do Polski. Mam pare pytan odnosnie sprzetu elektronicznego:
    - posiadam telewizor LCD Sony i plasme Panasionica chcialbym sie dowiedziec czy musze kupowac jakies przetworniki obrazu ktore zmienia PAL na NTSC? telewizory posiadaja wejscia HDMI.

- kupilem transformatory ktore zmienia 220V na 110V ale nie wiem czy nie bedzie problemu z Hz, sprzet ktory posiadam odbiera w czestotliwosci 60MHz?

-jak moge podlaczyc odtwarzacz plyt blu ray z polski, czy blu ray tez maja NTSC??

Widzialem ze ktos sie wypowiadal ze wystarczy podlaczyc telewizje HD wejsciem HDMI i wszystko bedzie dzialalo i zeby nie przejmowac sie czestotliwoscia. Chcialbym jednak to wszystko potwierdzic. Mam troche nagromadzonego sprzetu elektronicznego i boje sie ze cos moze sie z nim stac w Polsce.
    Sa jeszcze inne wypowiedzi ale wiekszosc 2003 -2005r.
    Bardzo dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 43  
    Z tym 50 a 60 Hz (a nie MHz) nie ma problemu, bo sporo sprzętu RTV i tam już od lat posiada przetwornice w zasilaczach. Napięcie jest twoim zmartwieniem ale widzę, że sobie poradziłeś. W Polsce nie ma systemu NTSC ale nie sądzę, żeby to był znaczący problem.
  • Poziom 16  
    Pierwsza sprawa to zasilanie. Poczytaj dokładnie tabliczki znamionowe na sprzęcie. Wiele urządzeń jest przygotowana do pracy na 110 i 230V. Być może obejdzie się bez transformatora.
    Druga kwestia to system TV, w Polsce mamy PAL. Tutaj też należałoby sprawdzić specyfikację odbiornika, być może jest multistandardowy i pracuje w PALu. Pozostanie jeszcze fonia, ale to będzie do zrobienia.
  • Poziom 2  
    Te telewizory ktore posiadam sa na 110 i nie sa multisystemowe. O co chodzi z ta fonia, potrzebny jakis converter??