Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spowolnienie przy otwieraniu stron na 1 komp. z Windows XP

green33 09 Gru 2009 16:57 2862 11
  • #1 09 Gru 2009 16:57
    green33

Poziom 31  

Przejrzałem wstępnie forum i nie znalazłem czegoś na mój problem, jeśli przeoczyłem przepraszam ... proszę nie bić :) jestem tu pierwszy raz, bo moja działka to radiotechnika ...

Sieć - neostrada - 3 kompy ... router Planet. sieć 100 Mbit

Konfiguracje softwarowe wręcz identyczne - 3 x Windows XP Prof PL (z SP2), 3 x Firefox 3.5 i MSIE 8.0

Na dwóch komputerach www działa bez zarzutu, na jednym nie.
    Objawia się to:
    1. po wpisaniu adresu www w firefoxie i ENTER widzę: Łączenie się z www.cośtam.pl potem trwa oczekiwanie na www.cośtam.pl ... następnie przesyłanie danych z www.cośtam.pl ... cały proces zamiast trwać powiedzmy sekundę i następuje ładowanie strony trwa po 10 -30 sekund i często kończy się nie załadowaniem strony ... a jeśli już się ładuje to jakby skokami... załaduje część > czeka 5-10 sekund i dalej ...
    czasem gazeta.pl ładuje się 2 minuty ...

2. Sieć działa prawidłowo, pliki wewnątrz sieci są przesyłane z poprawną prędkością...

3. Router jest OK, reszta kompów pracuje OK, porty zamieniałem ...

4. DNS na felernym kompie działa dobrze, bo jak robię PING www.wp.pl to rozczytuje szybko...

5. robiłem PINGA większym pakietem - 1 kB i opóźnienia lekko wzrastają ale bez strat... po kilkaset pakietów puszczane ...

6. Zdurniałem... na MSIE i Firefoxie tak samo, więc raczej nie przeglądarka..

7. Usługi typu P2P (torrenty) działają na tej maszynie bardzo wolno... !!

8. Komp P4 3 Ghz, 2 Gb RAM, system świeży i ze wszelkimi updatami (bez SP3)

9. Komp ma aktualnego Antywira Nod32

10. Nie ma aplikacji wysycających łącze, po starcie systemu robię netstata i nic nie otwiera połączeń, czasem jakiś updater do allplayera, ale monitor transferu na karcie sieciowej pokazuje minimalne obciążenie.

Komp działał dobrze, a jakieś dwa tygodnie temu pojawił się problem... w tym czasie nic nie zmieniano z hardware, ani nic nie instalowano z softu.

Ma ktoś jakieś koncepcje?

Pozdrawiam Marcin.

0 11
  • Servizza
  • #2 09 Gru 2009 22:50
    robertklo
    Poziom 17  

Pierwsze co przyszlo mi do glowy to wirus lub kon trojanski. NOD zasadniczo jest naprawde dobrym programem, ale jesli chodzi o skanowanie danych to srednio sobie radzi. Zeby go nie usuwac mozna skorzystac ze skanerow online. Przeskanowac kilkoma roznymi. Dodatkowo sprawdz konfiguracje routera. Cos mi sie kojarzy ze mozna ustalic jakim laczem ma dysponowac konkretny kompuer. Tylko nie pamietam gdzie to jest i jak sie nazywa. Jak przydzielane masz adresy? Przez server DHCP czy recznie? I czy dziala jakas filtracja po adresach MAC na routerze. Ale najpierw sprawdz komputer antywirusem, sprobuj MKS, Kaspersky lub czegos w tym stylu

0
  • Servizza
  • #3 10 Gru 2009 10:55
    green33

Poziom 31  

Komp przejechany Spyboot search&destroy i Ad-aware ... dysk wypięty i podłączony do laptopa przez USB i przejechany Kaspersky`m ...

router nie ma nic wspólnego... czy z DHCP, czy ustawionym z ręki adresem problem występuje ten sam ...

Filtracji po MAC żadnej - siec tylko na kablach, bez WiFi.

Sprawdzę dziś na modemie GSM/HSDPA bezpośrednio wpiętym do tego pudła - się wyjaśni czy to problem softowy czy z siecią ...

Marcin

P.S. A long time ago ... dawno termu (jakieś 10 lat) miałem pod administracją sieć na 650 kompów i 3 X serwer NT i jakiś Novell 5.0 ... więc coś jeszcze pamiętam :) ... ale tu poległem ...

0
  • #4 10 Gru 2009 13:05
    dcr
    Poziom 16  

Witaj, ja przy tego typu problemach uruchamiam komputer z dowolnej dystrybucji live- Linux. Wtedy jest trop, czy to sprawa oprogramowania, czy sprzętu. Jeśli dalej jest problem- to kierunek poszukiwań sprzęt. Czyli wiadomo:

- ustawienia Bios
    - wygląd kondensatorów, zasilacz ( czy napięcia stabilne)
    - chłodzenie procesora ( czy przylega radiator )
    - pamięć (memtest)
    - wtyczka karty sieciowej, przewód, sama karta ( ew. podmiana )

Odnośnie systemu Windows:
    - ustawienie zapory
    - prawidłowe sterowniki zarówno karty sieciowej jak i reszty podsystemu ...
    - numer MAC karty , czy nie jest czasem zabroniony/ spowolniony ( jednak w routerze )
    - profilaktyczny skan za pomocą combofix

Pozostałe komputery, czy nie obciążają łącza i temu 3 już nic nie zostaje :)

0
  • #5 10 Gru 2009 18:39
    robertklo
    Poziom 17  

Jesli nic mie pomoze to polacil bym reset routera. Jesli nadal nic to zmienic karte sieciowa w PC

0
  • #6 10 Gru 2009 18:44
    green33

Poziom 31  

Panowie.. od resetu routera zacząłem ... inna sprawa, że dawałem mu na sztywno IP komputera który nie miał takich problemów... zwróćcie uwagę, że sam LAN pracuje poprawnie... właśnie na drugim kompie w obrębie LAN wystawiłem sobie serwer www. i też są problemy, żeby z niego coś otworzyć... tak samo jak ciężko idzie zarządzanie routerem poprzez jego interfejs www (tylko na tym jednym komputerze są te problemy) przy zasysaniu plików z sieci jest OK, długo trwa zanim zacznie ściągać, ale jak ruszy to jest OK.

Ściąga się Knoppix ... zobaczymy co wtedy wredne pudło powie, choć stawiam na 99 % że to problem softowy.

Marcin

0
  • #7 10 Gru 2009 21:23
    dcr
    Poziom 16  

Ważna rzecz jeszcze- czy nic nie blokuje poru 80 ? Odpowiedzialnego za http. No ciekawe jakie będą wyniki ....
    Jeszcze symbol ( dokładny ) routera by mnie interesował.

0
  • #8 18 Gru 2009 16:52
    lotos666
    Poziom 2  

green33 czy udało Ci się rozwiązać ten problem...?

Mam identyczne objawy tylko że posiadam jeden komputer... z dnia na dzień strony WWW są spowolnione 10 krotnie...

posiadam ruter Dlinka 504t ale podmieniałem go na inny i był to samo...
    kartę sieciową mam zintegrowaną.... dałem jakąś inną i nadal to samo...

Ogólnie wcześniej wszystko miałem ustawione na automatycznie...
    teraz próbowałem zarówno adres IP jak i DNSy dodać ręcznie i nadal nic...

Internet: Netia
    Zaczynam podejrzewać że może cosik oni popsuli... no albo jakiś super wirusik się zawieruszył... używam Noda32... skanowałem też MKSem i nic...

system jest świeżutki...

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
    Scan saved at 16:43:57, on 2009-12-18
    Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
    Boot mode: Normal

Running processes:
    D:\WINDOWS\System32\smss.exe
    D:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    D:\WINDOWS\system32\services.exe
    D:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    D:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    D:\WINDOWS\Explorer.EXE
    D:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
    D:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
    D:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe
    D:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe
    D:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    D:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
    D:\Program Files\GIGABYTE\EnergySaver\GSvr.exe
    D:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
    D:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    D:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
    D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    D:\Documents and Settings\Mariusz\Moje dokumenty\Pobieranie\HiJackThis.exe

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - D:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
    O2 - BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - D:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - D:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [GEST] =
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\Run: [egui] "D:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\egui.exe" /hide /waitservice
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "D:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "D:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "D:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [Komunikator] D:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
    O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] D:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O9 - Extra button: PartyPoker.com - {B7FE5D70-9AA2-40F1-9C6B-12A255F085E1} - D:\Program Files\PartyGaming\PartyPoker\RunApp.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: PartyPoker.com - {B7FE5D70-9AA2-40F1-9C6B-12A255F085E1} - D:\Program Files\PartyGaming\PartyPoker\RunApp.exe
    O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - D:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - D:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - D:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{1E0ECEB9-E5DF-4536-9838-E23D86221751}: NameServer = 213.241.79.37,213.241.79.38
    O23 - Service: ESET HTTP Server (EhttpSrv) - ESET - D:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\EHttpSrv.exe
    O23 - Service: ESET Service (ekrn) - ESET - D:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\ekrn.exe
    O23 - Service: GEST Service for program management. (GEST Service) - Unknown owner - D:\Program Files\GIGABYTE\EnergySaver\GSvr.exe
    O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - D:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - D:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

--
    End of file - 4483 bytes

Ktoś ma jakąś radę?

0
  • #9 18 Gru 2009 20:32
    robertklo
    Poziom 17  

A dobrze masz skonfigorowany router?? Internet ciagniesz przez wi-fi czy lan? Przy konfiguracji routera dobrze ustawiles anex itp.?

0
  • #10 19 Gru 2009 19:49
    lotos666
    Poziom 2  

Witam ponownie...
    Ustawienia rutera są ok! testowałem już milion opcji.

Komputer jest na 100% sprawny, ruter też... przeniosłem się z komputerem i ruterem do domu brata około 1km od miejsca, w którym mieszkam... podłączyłem do jego neti (1mb) i wszystko działa jak należy...

Zrobiłem też odwrotną akcję... przywiozłem ruter brata podłączyłem... i niestety WWW muli sie masakrycznie...

W sumie jedyna różnica jest w tłumienności łącza... tak mi się wydaje że przynajmniej o to chodzi... (przepraszam jak przeinaczyłem nazwę)
    Line Attenuation (-db), wydaje mi się że wczesniej nie mialem takiej dużej... Sprawdze jeszcze filtry przy telefonach... ale raz to już robiłem... kto wie moze jakies skrzaty się kręcą i psuja...
    u mnie 31/20
    u brata 24/8

Chciałem to zgłosić do neti a tam okazało się że w moim rejonie jest ogólny problem z internetem i że mojego zgloszenia w tej chwili pan nie przyjmie :(

polecił mi jedynie znalezienie odpowiedniej wartości MTU za pomocą TweekMaster i wklepanie jej do rutera...

Zrobiłem to ale nadal jest lipa z WWW... jedyna poprawa widoczna jest na IE działa zauważalnie szybciej niż inne przeglądarki... ale nadal się zwisza

dziś mam do testów jeszcze ruter pentagrama adsl2+/anexA/6311-07r...
    nie robie sobie nawet nadziei że pomoże ale wiadomo...

0
  • #11 22 Gru 2009 16:35
    lotos666
    Poziom 2  

witam,
    problem (u mnie przynajmniej) rozwiązany...

okazało się, że w momencie jak robiłem test internetu na czystej linii (czyli podpięty sam internet, wszystkie telefony odpięte od linii), ktoś z rodziny chciał zadzwonić i zanim zdążyłem cokolwiek przetestować został wpięty telefon z zepsutym filtrem :(

dopiero dziś znalazłem winnego :(

na ten moment parametry lini z dobrze działającymi filtrami to:
    Downstream Upstream
    SNR Margin 21.5 / 31.0 db
    Line Attenuation 16.5 / 5.5 db (a było ~31/21)

No to pozdrawiam i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

0
  • #12 08 Sty 2010 20:13
    green33

Poziom 31  

Mój problem też rozwiązany... oczywiście błahostka :) Na obu kompach w sieci pracuje uTorrent ... i nie chodziło o prędkości DL i UL bo te były ustawione na śmiesznych poziomach około 5 % możliwości łącza, co ciekawe, utorrent ładował się z autostartu i zaraz po pełnym uruchomieniu go manualnie wyłączałem... mimo to nadal blokował przeglądarkę... po klepnięciu netstata tez nic nie było widać, po wywaleniu z autostartu problem zniknął... oczywiście jak opalałem potem utorrenta manualnie i zaraz zamykałem to już strony się nie ładowały - kończyło się restartem windy.

Finalnie na tym kompie nie pracuje już utorrent :)

Pozdrawiam Marcin

0