Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dojarka alfa laval do robienia próżni w układach chlodniczyc

matii_speed 09 Gru 2009 17:50 4478 9
  • #1 09 Gru 2009 17:50
    matii_speed
    Poziom 16  

Witam:-) Mam zamiar zrobić sobie pompę próżniową z dojarki jak w opisie. Słyszałem że są dość wydajne. Moje pytanie polega na tym co zostawić a co nie z tej dojarki żeby wszystko było ok?

• #2 10 Gru 2009 22:04
    keszan
    Poziom 20  

Witam!
    Możesz tak zrobić, naprawdę są wydajne.. :x-mas:
    Odłącz baniki dojarki. :bday:

Pozdrawiam.
    Adam :smoke:

Ps.To nie żart. :spoko:

• #3 11 Gru 2009 12:38
    matii_speed
    Poziom 16  

Bańki czyli co?? nie znam się na rolnictwie i dojeniu krów:-) Bo chodziło by mi o to żeby wykręcić to co się da i zamocować pompę z jakieś funkcjonalnej obudowie (ramie) najlepszy był by rysunek z opisem co wywalić:-)

• #4 11 Gru 2009 13:05
    robokop
    Moderator Samochody

Kolega się chyba w ogóle na niczym nie zna, skoro pyta tak infantylnie. Chyba widać już na pierwszy rzut oka, co musi być żeby była "produkcja" próżni - silnik z włącznikiem i pompa ze zbiorniczkiem oleju i manometrem. Baniak można sobie darować.

• #5 11 Gru 2009 17:17
    matii_speed
    Poziom 16  

To że ma byc silnik i pompa to chyba logiczne..... chodziło mi właśnie o zbiornik min.. cała dojarka nie składa sie tylko z pompy silnika i zbiornika

• #6 11 Gru 2009 21:49
    gaav
    Poziom 15  

A może tak pompkę od roweru przerobić na pompę próżniową? Bez sensu za 1000zł masz profesjonalną pompę próżniową do tego przeznaczoną, ciekawe jak zachowa się Twoja dojarka jak złapie troche freonu z układu?

• #7 12 Gru 2009 17:18
    Czarlim87
    Poziom 13  

Lepsza od pompki od roweru będzie pompka od materaca:)naprawde po małych modyfikacjach doskonale sie sprawdza.A tak poważnie to zastanowił sie kolega jaka by była reakcja klienta gdyby monter klimatyzacji wpadł na robote z tak profesjonalnym sprzętem jak pompa próżniowa z dojarki??Normalnie szok co tu wypisujecie:)I że ten post jeszcze widnieje:)Mimo wszystko pozdrawiam:)

• #8 12 Gru 2009 17:30
    matii_speed
    Poziom 16  

Ta pompa ma być stacjonarna a nie na wyjazdy do klientów.. a który klient się zna czy pompa jest oryginalna czy nie... przecież nikt nie będzie z całą dojarka biegał. Mówiłem kilka postów wyżej ze będzie zrobiona do niej obudowa.., może nawet będzie w pomieszczeniu obok żeby mi nie zawadzała a instalacja będzie dociągnięta do warsztatu.. Trochę wyobraźni..

• #9 13 Gru 2009 00:25
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

matii_speed napisał:
    Trochę wyobraźni..

No właśnie.... Podłącz wakuometr do tej dojarki i porównaj z "normalną" pompą próżniową do chłodnictwa. Nie wydaje mi się żeby była zbliżona próżnia, dojarka ma wysoką wydajność (m3/h) a poziom próżni jest mniej istotny, w chłodnictwie przeciwnie.

• #10 13 Gru 2009 15:51
    Czarlim87
    Poziom 13  

Tym bardziej jeżeli chcesz sie zajmować klimą samochodowa lub naprawiać klimatyzatory w warsztacie to powinieneś kupić sobie profesjonalną stacje obsługi.Najtańsze na początek kosztują około 4-5tys i w zupełności wystarczą.A nie wiem po co kombinować z jakimiś dojarkami jak można od razu zacząć działać i miec spokojna głowe że w najmniej oczekiwanym momencie wacum pump dojarka nas zawiedzie:).Zostawmy dojarki rolnikom:)im bardziej się przydadzą:)Bądzmy profesjonalistami:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME