Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V493RDS Kod Błędu 255

09 Gru 2009 18:02 1602 6
  • Poziom 24  
    Mam taki problem z Yamaha RX-V493RDS Kod Błędu 255 Co on oznacza.?
    Obecnie wzm. włącza sie ale dzwięk jest bardzo cichy. Obojętnie jak funkcja włączona dźwięk jest bardzo cichy, ale nawet na funkcji Tuner na wyświetlaczu wyświetla sie fala itp ale nie ma głosu z tunera tylko caly czas z podlaczonego odtwarzacz. Po wlaczeniu i wcisnieciu 7 i Tuner wyswietla sie kod błedu, gdy w tym czasie wylacz go z sieci i włącz z powrotem to dźwięk zaczyna działa poprawnie ale po ponownym wylaczeniu znuw jest cichy. Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    W instrukcji napisano, że kody z zakresu 128 - 255 oznaczają, że wszystko z napięciami zasilającymi i końcówką mocy jest OK.
    I chyba tak jest, skoro się nie wyłącza.

Prawdę mówiąc, nie jestem ekspertem od Yamahy, ale skoro dźwięk cały czas jest z jednego źródła (odtwarzacza), o ile dobrze zrozumiałem, to znaczyłoby to, że coś jest nie tak z selektorem wejść. Ale po wejściu w tryb serwisowy znowu jest OK czyli może nie jest to selektor wejściowy.
    Może to jest jakiś problem związany z resetowaniem procesora, co powoduje, że po takim samoczynnym resecie zawsze ustawia się na CD. Tylko dlaczego przełączanie źródeł wtedy nie działa? Dla upewnienia się sprawdziłbym na wyjściu magnetofonowym, czy pojawia się na nim sygnał z odpowiedniego źródła (tuner, CD). Jeżeli cały czas jest tam sygnał z CD, to albo przełącznik źródeł jest uszkodzony, albo coś szwankuje sterowanie przekazywane z procesora, albo jednak procesor wariuje.
    To takie moje luźne rozważania :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Troszke żle mnie zrozumieałeś. Obojetnie czy ja podlacz sygnal pod cd, tunet, phone to dzwiek jest. Jeszcze zauwazyłem za czasami jak wejde w tryb i wylacz wzm i wlacze to jest ze jest szum z radia ale obotejnie w jako funkcje wejde czy tuner czuy cd i inne cioagle szum z radia zadnych fal nie łapie. Ja był obstawiał cos z resetem procesesora.
  • Spec od car audio
    A ja bałbym się czy przypadkiem port mikroprocesora będący zegarem dla PLL i przełącznika wejść nie działa prawidłowo. Mam już jedną Yamahę z tak ubitym procesorem. Nie przełącza wejść i nie stroi tunera - sygnał CLK do obu układów milczy - nie wychodzi z procesora.
  • Poziom 24  
    Czyli kolego djlj24 uszkodzony procesor? Dam sobie z tym spokuj bo nie warto tego robic jeśli faktycznie ten procesor.

Niechlujna pisownia.
    Proszę poprawić.
    (dj-MatyAS)
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Warto to sprawdzić - czyli zobaczyć przebiegi na szynie do układu przełączającego i syntezera w tunerze. Są to 3 linie do każdego układu (data, clock i enable), tylko zegar ma wspólny port dla obu tych układów (przynajmniej jak pamiętam to w moim modelu tak było). Jeżeli usterka się powtarza to warto sprawdzić, która z linii milczy - jeżeli okaże się to prawdą to po drodze do procesora patrzymy gdzie sygnał ginie i czy z niego wychodzi. Jeżeli nie wychodzi to diagnoza pewna - procesor. Zdarza się, że przyczyną jest jakiś drobiazg (zabezpieczeń co prawda nie dali ale jest złącze). Czy warto robić - to zależy ile kosztuje nowy procesor, czasem cena nie powala na kolana i warto inwestować.
  • Poziom 24  
    Wzm. oddany. Zamykam temat.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Kolega zamyka temat, myśląc, że nie dotyczą Go już wcześniejsze polecenia?
    Regulamin p.6
    Ostrzeżenie.