Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć 2 końcówki pod 1 mixer (sygnał z DVD)???

sados12345 09 Dec 2009 18:14 9261 14
    sados12345
    Level 12  
    Witam.Może zdaje się wam, że jest to dziecinnie proste,ale ja sobie nie daje rady :cry: .Pytanie dotyczy tego iż mam do dyspozycji dodatkowe 2 kolumny i końcówkę mocy.Dotychczas grałem sobie amatorkę na 1 końcówce i mixerze.Muzykę puszczam z przenośnego DVD.Schemat nowego zestawu umieszczam na rysunku.Proszę o rozwiązanie tego problemu z połączeniem.Nie miałem jeszcze takiego zestawu i nie chce nic zepsuć ;) bo to pożyczone:|, ale na Sylwka się przyda.Niech ktoś jak coś wie przerobi ten rysunek będzie mi prościej zajarzyć o co w tym chodzi.
    karolark
    Level 42  
    Jak bys podal typ mixera to by byla wielka pomoc w udzieleniu pomocy :-)
    sados12345
    Level 12  
    Proszę bardzo
    Behringer Xenyx 802
    daxsior
    Level 19  
    Posiadasz 2 suby ? i 2 topy ? Czy tylko 4 kolumny szerokopasmowe ? To ważne, bo może potrzebujesz crosa, a w innym wypadku kup przejściówki (rozgałęźniki) i podłącz tak jak byś miał jedną końcówkę.
    sados12345
    Level 12  
    To zwykłe kolumny bez subów

Dodano po 8 [minuty]:

Oto jedna z końcówek:

Dodano po 55 [sekundy]:

Nie patrzcie na te wtyczki bo to od 2 różnych kolumn :)
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    sados12345
    Level 12  
    A to ma jakieś znaczenie kolosalne??
    sados12345
    Level 12  
    Lipna jakość?
    daxsior
    Level 19  
    Nio opnie o tych końcówkach są raczej negatywne, wszystko przez jakość wykonania... Ale są tanie...

A można wiedzieć jakie to kolumny ? Też pokroju końcówek ?
    sados12345
    Level 12  
    Hollywood napędza 2x LDM 31506 PRO
    Mc Crypt napędza 2x Fender
    Wszystkie te kolumny mają 4 identyczne głośniki Celestiona
  • Helpful post
    jamesvangrey
    Level 16  
    Możesz również podpiąć jedną końcówkę do main out jackami a drugą rca tape out
    DjDual
    Level 15  
    Sam wpinam się zawsze canonem w mixery, ale co za różnica wpięcia się jackiem?
  • Helpful post
    SzokalML
    Level 36  
    W przypadku tej serii mikserów, na wejściu Canon/XLR jest przedwzmacniacz mikrofonowy, a natomiast na wejściu jack mamy LINIĘ, co zresztą można wyczytać ze zdjęcia (aczkolwiek mam podobny mikser więc sprawdzałem w praktyce).

inne opcje na podłączenie dwóch końcówek: do wyjścia na control room (tylko musisz nacisnąć przycisk od tego ctrl roomu.
    Jeśli masz / zrobisz kabel jack stereo -> 2x jack mono, to możesz użyć wyjścia na słuchawki.
    jak koledzy wspomnieli jest jeszcze wyjście tape out, w tym wypadku podwójny kabel RCA > jack.

Masz więc trochę możliwości. Podobnie jak DJ-Matyas radziłbym zmienić końcówki mocy. Miałem z nimi wielokrotnie do czynienia (na szczęście nie były to moje końcówki). Ani razu nie sprawdziły, za każdym razem przysparzając jakiś kłopotów.

Mają bardzo małe moce - dużo zawyżone w stosunku do podanych przez producenta.
    Przykładowo nightline 360 o mocy maksymalnej teoretycznie 2x 180W @ 4 Ohm czyli jakieś 2x45 RMS na 8 ohm, grał dużo słabiej niż końcówka mono na TDA 7294.... był też dużo lżejszy więc to daje pojęcie o tym co tam może siedzieć.

Nie mierzyłem ich dokładnie i rzetelnie, ale właśnie w praktyce, zostały wielokrotnie "zmiecione" przez sprzęty typu eltron 100 czy Vermona.