Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ca 10 automatyczne blokowanie czujek

pioj 09 Gru 2009 18:22 2423 11
  • #1 09 Gru 2009 18:22
    pioj
    Poziom 10  

Witam koledzy ja od niedawna walczę z systemami alarmowymi. Mam do zrobienia na CA 10 system 3 strefy w sumie 13 czujek dwa małe sklepiki i mieszkanie z garażem. Mam wątpliwości co do czujek automatycznie blokowanych ponieważ w trzeciej strefie na noc klijent chce zabezpieczyć tylko garaż czujkę w piwnicy i drzwi wejściowe. Przyznam ze nigdy nie programowałem czujek automatycznie blokowanych może ktoś pomoże?? co polecacie dload10 czy jednak standardowe wklepywanie z klawiatury??

0 11
  • #2 09 Gru 2009 20:01
    gigi-44
    Poziom 26  

Osobiście przy tak małych systemach szkoda mi odpalać laptopa, ale jak walczysz od nie dawna to zrób sobie to z kompa będziesz miał to przejrzyste i nie będziesz musiał się zastanawiać co już masz zaprogramowane a co nie.
    Ca 10 ma możliwość podziału na 4 strefy tylko napisz ile planujesz dać klawiatur jak tylko jedną to raczej polecał bym LCD bo na Led możesz mieć problem z objaśnieniem zasady włączania. A co do czujek automatycznie blokowanych to nie bardzo rozumiem które czujki chcesz blokować (czujka blokowana nie działa)
    Najprościej rozpisz to sobie np:
    1,2,3-sklep 1
    4,5,6-sklep 2
    7,8,9-piwnica+drzwi+garaż
    10,11,12,13-część mieszkalna
    Naprawdę istnieje wiele kombinacji zaprogramowania Ca10 wszystko zależy ile masz klawiatur czy system będzie włączany przez jedną osobę czy przez wychodzących pracowników.
    Najlepiej zrób plan i go tu wklej albo zrób dokładny opis.

0
  • #3 10 Gru 2009 20:12
    jkm73
    Poziom 21  

jesli jest kontaktron na drzwiach wejsciowych to mozna zrobic czujki automatycznie blokowane przy braku wyjscia z obiektu czyli wszystkie oprocz tych 3 :) (garaz ,piwnica,drzwi)

0
  • #4 11 Gru 2009 23:07
    pioj
    Poziom 10  

Witam koledzy. Sprawa wygląda następująco 3 klawiatury led pierwsza mały sklep, druga duży sklep, 3 mieszkanie. A wiec podział
    jeden sklep 40 m2 czujka 1,2 strefa pierwsza (ew 3).
    Drugi sklep ponad 100 m2 3,4,5,6,7 strefa druga.
    Garaż piwnica drzwi wejściowe 8,9,10 część mieszkalna 11, 12, 13 strefa trzecia (ew 1). Chce zrobić tak aby w mieszkaniu uzbrajać 8,9,10,11,12,13 jednym kodem a drugim kodem bez goto blokować czujki 11,12,13 jak klient jest w domu ale chce chronić garaż piwnice i drzwi wejściowe. Sklepy oddzielne strefy zabezpieczone tylko hasłem głównym żadnych dodatkowych użytkowników wiec sprawa prosta do rozwiązania. Problem tylko z częścią mieszkalna.

0
  • #5 12 Gru 2009 00:17
    alster1
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

10 drzwi wejśćiowe - linia wejścia/ wyjścia, linie 11,12,13 skonfiguruj jako blokowane przy braku wyjścia. Mieszkanie obsługujesz jednym kodem. Jeżeli po uzbrojeniu nie nastąpi naruszenie linii 10 to system automatycznie zablokuje linie 11,12,13.

0
  • #6 13 Gru 2009 17:42
    pioj
    Poziom 10  

Problem jest tego typu, że 10 linia to czujka która widzi drzwi wejściowe i manipulator więc po uzbrojeniu będzie naruszona. Jakieś pomysły panowie ??

0
  • #7 14 Gru 2009 07:40
    kecaj654
    Poziom 2  

można to zrobić w niestępujący sposób czujniki 11,12,13, programujesz jako wejścia blokowane w strefie ( FS 16 do 19 )w twoim przypadku strefa 3 to FS 18, a następnie należy utworzyć nowego użytkownika strefy z uprawnieniami nr.7( funkcja uzbrajania częściowego).

0
  • #8 15 Gru 2009 20:44
    pioj
    Poziom 10  

dziękuje kolego na dzień dzisiejszy nie stawiam tego systemu bo klient jest nie zdecydowany.. temat zostawiam jako otwarty może jeszcze będę miał jakiś problem to napisze:)

0
  • #9 01 Lut 2010 21:48
    pioj
    Poziom 10  

witam kolegów a więc zabrałem się za ten system i mam z nim same problemy:/ Centrala Ca 10 manipulatory KLCD-S 1 strefa i dwa KLED-S Zacznę od tego ze uzbrajam system po wywołaniu alarmu nie można go rozbroić. Wejścia które mają być wyświetlane w manipulatorze pierwszej strefy wyświetlane są we wszystkich manipulatorach. Działa to także w drugą stronę czyli wszystkie wejścia w każdym manipulatorze. Najgorsze jest to ze nie da się skasować alarmu bez restartu z kołków. Czy to może być wina centrali?? Moze manipulatora?? Co robić jak sprawdzać ?? Dziekuje z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam Piotrek

0
  • #10 01 Lut 2010 21:55
    jkm73
    Poziom 21  

alarm wywolany w strefie podrzednej musi byc takze skasowany w manipulatorze strefy nadrzednej

0
  • #11 01 Lut 2010 21:58
    pioj
    Poziom 10  

Strefy sie nie zazębiają tzn kazda ma inne wejscia to są tak jakby trzy oddzielne systemy na jednej centrali. Próbowałem nawet odp[iąć te dwa LEDY i zostyawilem samego LCD nie bylem w stanie skasować alarmu po jego wywołaniu

0
  • #12 03 Lut 2010 19:26
    pioj
    Poziom 10  

Witam koledzy centrala poszła do serwisu. Mam pytanie czego nie zaprogramowałem bo alarmy wyswietlane są we wszystkich strefach a nie tylko w manipulatorze strefowym?? A i jeszce jedno DLOAD wyswietla komunikat Centrala nie odpowiada? Co może być przyczyną?? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi

0