Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk

norbi45 28 Gru 2009 22:45 29906 114
  • #31 28 Gru 2009 22:45
    norbi45
    Poziom 33  

Przewijanie filmu divix działa tylko z płyty. Z USB nie działa.

• #32 28 Gru 2009 23:41
    zibisee
    Poziom 2  

Wybrałem z twardego dysku odpowiednią ścieżkę i nacisnąłem klawisz ADD/CLEAR a nastepnie klawisz HDD i ... pojawił się napis - płyta pełna - mimo
    że wsadziłem nówkę DWD-R.
    P.S. za podanie tej strony ...dziękuję ci Norbi45

• #33 29 Gru 2009 16:16
    bujany9
    Poziom 9  

Witam
    Ja też sobie nabyłem tego Levela 5010.
    Korzystając z instrukcji norbi45 i innych kolegów postanowiłem również pozbyć się głośnej pracy wentylatora i dołożyłem 2 potencjometry na każdy wentylator z regulacją na zewnątrz i oto fotki.

DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk

• #34 01 Sty 2010 18:12
    Rabinek
    Poziom 10  

Jak to było niegdyś w reklamie - "Mam i ja"...
    Dręczy mnie jednak jedna sprawa - czy to urządzonko ma tuner TV odbierający w stereo (NICAM)? Bo szczerze powiedziawszy mam wątpliwości, a i na jakimś niemieckim forum wyczytałem ze daje rade tylko w mono...

• #35 02 Sty 2010 17:55
    GigaByte2395
    Poziom 10  

Co do formatu plików na Dysku, Polecam ściagnąć Program " GParted ".
    Jest to darmowa linuxowa aplikacja odpalająca z Live CD. Tam można sprawdzić jaki to format [ podejrzewam ze ext , lub fat32 ].
    Aha , i tak przy okazji. Jakie złacze posiada dysk ?

• #36 03 Sty 2010 14:44
    brokat
    Poziom 2  

Sprzęcik nie jest zły, problem w tym że zaktualizowałem "softa" i nie reaguje na pilota ani na przyciski na obudowie a na wyświetlaczu cisza :). Jest jakiś sposób naprawy tego ustrojstwa albo gdzie można dostać płytę główną do niej?

• #37 03 Sty 2010 15:05
    leszelka
    Poziom 16  

Raczej skorzystaj z serwisu, mimo zapisu o braku odpowiedzialności na błąd przy wgrywaniu softa, często się zdarza że naprawią sprzęt w ramach gwarancji lub wymienią na nowy.

• #38 03 Sty 2010 15:12
    brokat
    Poziom 2  

Właśnie, problem w tym, ze już trochę przerobiłem w środku. Więc raczej nie uznają go na gwarancje. Dlatego szukam, gdzie mogę kupić płytkę główna.

Moderowany przez arko100:

Treść poprawiłem, regulamin p. 15. Proszę poprawić pozostałe posty.

• #39 05 Sty 2010 15:24
    nicrams1
    Poziom 9  

brokat napisał:
    sprzecik nie jest zly, problem w tym ze zaktualizowalem softa i nie reaguje na pilota ani na przyciski na obudowie a na wyswietlaczu cisza :) jest jakis sposob naprawy tego ustrojstwa albo gdzie mozna dostac plyte glowna do niej?

Skąd wziąłeś soft (wsad) do aktualizacji? Czy producent ma swoją stronę internetową?

• #40 08 Sty 2010 16:59
    brokat
    Poziom 2  

Wiec soft, hmm pobrałem ze strony manty. Bo przecież urządzenia maja ta samą płytę głowna. Jak się okazało, chyba jednak nie tą samą. Dźwięk był masakryczny więc pobrałem drugi soft (pierwszy był do urządzenia z wyświetlaczem led, a drugi nawet niewiem)bo pomyślałem ze sie polepszy(głupi pomysł :)), niestety sie nie polepszyło. w postach pisałem jaki jest objaw. Najgorsze jest to że po ręcznym włożeniu płyty do napędu recordera wszystko smiga! co z tego jak nic nie można zrobic.

• #41 08 Sty 2010 18:57
    leszelka
    Poziom 16  

Niestety pozostaje serwis, tych softów pod żadnym pozorem nie można pomylić (oba modele manty różnią się nie tylko kolorem wyświetlacza), bo inaczej robi się to co masz w tej chwili.

• #42 09 Sty 2010 11:32
    ddrabiski
    Poziom 1  

Witam. Kupiłem parę dni temu tą nagrywarke ale mam mały problem ponieważ instrukcja obsługi jest tak odbita że części tekstów poprostu nie widać. Prawie do wszystkiego już udało mi się dojść. Prawie bo nie mam pojęcia jak zamknąć nagraną płytę żeby można było odtwarzać ją w innym odtwarzaczu. Jeśli mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie to będę wdzięczny.

• #43 09 Sty 2010 14:15
    leszelka
    Poziom 16  

Podeślij mi maila, to przyślę Ci całkowicie czytalną wersję elektroniczną polskiej instrukcji.
    Pozdrawiam

• #44 09 Sty 2010 14:26
    jok
    Poziom 10  

Proszę, aby ktoś sprawdził czy działa u Was opcja zmieniania formatu obrazu (4/3 LB, 4/3 PS, 16/9 WS) podczas oglądania TV lub odtwarzania nagranego materiału z HDD.
    Tzn. czy oglądając coś nadawanego w 16/9 i ustawiając 4/3 LB dodaje u Was w telewizorze 4/3 czarne pasy (z dołu i góry ekranu)? U mnie niestety nie. Mimo iż opcje te są niby dostępne i je przełączam - nic się nie zmienia .

I druga rzecz - czy można wyłączyć tę nagrywarkę nie wyłączając jej z prądu, tzn. aby nie była w standby? Niby na panelu nagrywarki przycisk jest opisany "on/standby/off", ale powoduje on tylko włączenie i wyłączenie do standby.
    Ponadto gdy nagrywarka jest w trybie standby i wyłączę ją od sieci, a później ponownie włączę do sieci - o dziwo uruchamia się (zamiast przejść do standby).

Z góry dziękuję za sprawdzenie czy tak jest we wszystkich egzemplarzach.

• #45 09 Sty 2010 16:33
    Rabinek
    Poziom 10  

jok napisał:

I druga rzecz - czy można wyłączyć tę nagrywarkę nie wyłączając jej z prądu, tzn. aby nie była w standby? Niby na panelu nagrywarki przycisk jest opisany "on/standby/off", ale powoduje on tylko włączenie i wyłączenie do standby.
    Ponadto gdy nagrywarka jest w trybie standby i wyłączę ją od sieci, a później ponownie włączę do sieci - o dziwo uruchamia się (zamiast przejść do standby).

U mnie jest tak jak opisujesz... niestety...

• #46 09 Sty 2010 17:46
    rychu666
    Poziom 9  

Witam. Kupiłem tą nagrywarkę w grudniu. Do dzisiaj działała w porządku. Wczoraj odłączyłem ją od gniazdka, a dzisiaj po podłączeniu z powrotem dysk i wiatrak włączają się tak jak zawsze, ale nagrywarka się nie wlącza ( nie działa zaden przycisk na panelu ani pilocie, na panelu nic się nie wyświetla ). Miał ktoś taką sytuację? Da się jeszcze cos pokombinować bez oddawania do serwisu?

• #47 10 Sty 2010 11:38
    krakusek2
    Poziom 9  

Witam

Podobnie jak inni poniżej zakupiłem tego demona technika ;-) w Promocji w TESCO 349 złych.
    Mimo nieznanej MARKI :-) jak na początek jestem z niej zadowolony. Za te pieniądze oferuje całkiem ciekawe możliwosci.
    W odpowiedzi na wcześniejsze pytania użytkowników mogę udzielić odpowiedzi z własnych testów nie naruszających warunków gwarancji :-)

1. Po pierwsze po podłączeniu i przejściu do strojenia urządzenia musisz ustawić sytem na PAL D/K - inaczej nie będzie dzwięku. (testowane na TV kablowej Poznań)

2. Jeśli chodzi o wprowadzanie znaków w nazwie programu to z poziomu strojenia nie doszukałem się znaku "kreski" oraz "spacji", których bardzo brakuje a
    które są już dostępne po wejsciu na dysk HDD i edycje nagranego materiału. Wtedy wystarczy naznaczyć dany plik i zrobić "strzałka w prawo" rozwinie się menu wybieramy wtedy zmień nazwe i pajawia nam się klawiatura ekranowa. (szkoda że nie można jej wywołać z innych poziomów).

3. Czytałem, że nie którzy podłączali kamere cyfrową z przodu przez wejscie DV IN do nagrywania obrazu. Ja się pochwale przetestowałem podłączenie kamery ANALOGOWEJ przez tylne górne gniazdo SCART. Aby zobaczyć sygnał trzeba wtedy wybrać monitor i ustawić na SCART pojawi się obraz i dzwięk.

4. W instrukcji dopatrzyłem się kilku błędnych tłumaczeń np: że na pilocie znajdują się klawisze VOL+ oraz VOL-.. Nie znalazłem takich jedyne co jest to CHANEL - + nie mające wpływu na poziom głosu.

5. Jako ciekawostke podam, bo kilka osób zgłaszało rózne problemy i usterki. U mnie podczas nagrania na HDD kilku pierwszych plików po odtworzeniu dzwięk był lekko przesterowany, co ustąpiło samoczynnie póżniej "i to jest pytanie do chinczyków - jak oni to robią ;-)" Teraz wszystko jest OK.

6. Po nagraniu obrazu na płyte DVD trzeba ją zamknąc inaczej nie bedzie widzialna dla innych urządzeń. Aby nagrać pliki z HDD na płyte DVD wystarczy podczas przegladania zawartości HDD zatrzymać się na danym pliku i wcisnąć ADD/CLEAR pojawi się dodatkowa ikonka z lewej strony pliku, i tak z kolejnymi plikami na koniec nacisną klawisz HDD. I gotowe zaczyna się nagrywanie na płyte DVD.

7. Przewijanie obrazu tylko z płyty DVD i HDD. Z USB nie działa (testowałem na róznych pendrive-ach nawet tych najszybszych)

8. Przycisk na obudowie nagrywarki oznaczony jako ON/STANDBY/OFF działa wyłącznie jako przejście ze stanu pracy nagrywarki do stanu STANDBY. Nie ma możliwości wyłączenia nim całkowicie nagrywarki (wygaszenia zegara, który pojawia się w stanie czuwania). Ponadto aby włączyć nagrywarkę przycisk musi zostać wciśnięty i przytrzymany inaczej niereaguje.

9. Nagrywarka posiada dwa serwisowe hasła "0000" stosowane przy blokadzie rodzicielskiej (chyba edytowalne) oraz "3308" domyślne i działające zawsze hasło do nagrywarki.

10. W tej samej ubudowie można spotkać nagrywarki opisane logiem E-max, LEVEL ...

11. Włożenie do nagrywarki płyty z obrazem nagranym w HD powoduje jej zawieszenie, nagrywarka nie odpowiada wyswietla czarny obraz. Klawisze nagrywarki martwe podobnie pilot.
    - Rozwiązanie: wyciągniecie wtyczki z sieci i ponowno włożenie po chwili, po czym po starcie po około kilkunatsu sekundach trzeba szybko przełączyć się na HDD aby płyta nie startowała (inaczej ponownie się zablokuje) po wejsciu w HDD wyjąc płyte z tacki Nagrywrki.

12. Ogólnie nagrany obraz z TV jest tej samej jakości, co już uważam za plus, i przewage na starym poczciwym staruszkiem VIDEO :-)

13. Całkowity rozmiar dysku twardego po przejsciu w SETUP i wybraniu USTAWIENIA PRZESUNIECIE W CZASIE / INFORMACJA O TWARDYM DYSKU / WIELKOŚĆ TWARDEGO DYSKU 151504MB

14. Za te pieniądze nagrywarka warta polecenia:

ZALETY:
    - Menu w języku polskim co znacznie ułatwia korzystanie. Większość atrakcyjnych cenowo nagrywarek na Allegro "powystawowych "z rysami" ;-) z niepełną lub rozruchową gwarancją" (LG, Philips,...) nie posiada tego. Ale mają za to lepsze bajery.

- 2 lata gwarancji!

WADY:
    - po odłączeniu zasilania (wtyczki z gniazdka) urządzenie gubi DATE i CZAS trzeba ustawiać od nowa.

- zauważyłem ze podczas oglądania obrazu przez nagrywarke w opcji MONITOR następują przebicia w tle jakiegos innego kanału. (sprawdzone w 2 egz.)
    Na szczęście nie jest to widoczne w nagranym obrazie lub odtwarzaniu na innym urządzeniu.

Znalazłem następujące rozwiązanie:

Po wejsciu w SETUP / MENU ustawienia OBRAZ / wybieramy ostatnią pozycję z listy czyli WYJSCIE SCART i tam do wyboru mamy dwie opcje: RGB (domyślnie) oraz YUV.
    Po zmianie na YUV znikają przebicia obrazu ale oczywiście nic za darmo, oglądamy obraz jest nieco ciemniejszy niż przy wyborze RGB.

- głośny wentylatorek ;-) - możliwe rozwiązanie opisują koledzy wcześniej :-)

Narazie to tyle.

Pozdrawiam Krakusek2

• #48 10 Sty 2010 12:51
    leszelka
    Poziom 16  

krakusek2 napisał:
    4. W instrukcji dopatrzyłem się kilku błędnych tłumaczeń np: że na pilocie znajdują się klawisze VOL+ oraz VOL-.. Nie znalazłem takich jedyne co jest to CHANEL - + nie mające wpływu na poziom głosu.

Te przyciski są za to na pilocie bliźniaczej manty. Widocznie piloty w levelach są lekko uproszczone.

• #49 11 Sty 2010 20:00
    Rabinek
    Poziom 10  

jok napisał:
    Proszę, aby ktoś sprawdził czy działa u Was opcja zmieniania formatu obrazu (4/3 LB, 4/3 PS, 16/9 WS) podczas oglądania TV lub odtwarzania nagranego materiału z HDD.
    Tzn. czy oglądając coś nadawanego w 16/9 i ustawiając 4/3 LB dodaje u Was w telewizorze 4/3 czarne pasy (z dołu i góry ekranu)? U mnie niestety nie. Mimo iż opcje te są niby dostępne i je przełączam - nic się nie zmienia .

Jok - Sprawa u mnie wyglada tak:
    - jak przełączam między trybami 4:3LB / 4:3PS to na ekranie nie widać żadnej reakcji,
    - natomiast przełączenie na 16:9WS zmienia proporcje wyświetlanego ekranu na 16:9 właśnie (mam TV CRT i dostaję wtedy spodziewane czarne pasu u góry i na dole ekranu, podczas gdy normalnie nadawany obraz 16:9 jest u mnie rozciągnięty w pionie).

Na niektórych kanałach z kablówki można się dopatrzeć lekkich zakłóceń, przy czym u mnie nie objawia się to w postaci pasów a raczej lekkiego śnieżenia (widocznego jednak gdy podejdę blisko do ekranu).

Co do pojemności dysku twardego to w menu wyświetla mi się wartość całkowita 151504MB.

Pozdrawiam.

• #50 11 Sty 2010 22:15
    jok
    Poziom 10  

Dzięki @Rabinek za info.

U mnie te tryby chyba działają tylko podczas odtwarzania płyty. U Ciebie chyba też coś jest nie tak.

Jak oglądamy program nadawany w 16/9 na TV CRT 4/3:
    1. Opcja 16/9 WS powinna powodować, że obraz mieści się w całości, ale jest rozciągnięty w pionie
    2. Opcja 4/3 LB powinna dodawać czarne pasy u góry i u dołu ekranu, aby obraz 16/9 miał właściwe proporcje na ekranie 4/3 i mieścił się w całości
    3. Opcja 4/3 PS powinna obcinać obraz nadawany w 16/9 z lewej i prawej strony, aby zmieścił się na ekranie 4/3 we właściwych proporcjach

Obraz na TV CRT 4/3 z czarnymi pasami u góry i dołu ekranu to nie jest format 16/9, a 4/3 tzw. letter box.

Rozumiem, że te opcje działają u Ciebie podczas oglądania TV poprzez tuner nagrywarki? Czy może tylko gdy puszczasz coś z płyty?

Zauważyłem jeszcze jedną wadę - gdy oglądam TV przez tuner nagrywarki, albo poprzez TV SAT (podłączoną wejściem scart do nagrywarki), nie jest przesyłany wówczas do telewizora sygnał teletextu.
    Gdy wyłączam nagrywarkę do standby, sygnał teletextu powraca.

Zdarzyło mi się, że jak włączyłem nagrywarkę (ze stanu standby), to początkowo zaczęło coś skrzypieć, dopiero za chwilę ucichło i pojawił się normalny odgłos pracy wentylatora.
    Ma ktoś koncepcję co to mogło być?
    Na razie nagrywarka działa, ale wątpię czy wytrzyma te 2 lata.

Pozdrawiam.

• #51 11 Sty 2010 22:37
    Rabinek
    Poziom 10  

jok napisał:
    Rozumiem, że te opcje działają u Ciebie podczas oglądania TV poprzez tuner nagrywarki? Czy może tylko gdy puszczasz coś z płyty?

Tak, sprawdzalem tylko tuner. Szczerze powiedziawszy plyty w ten sposob nie testowalem.
    A txt zerkne z ciekawości...

U mnie po uruchomieniu nagrywarki oprócz wentylatora wyraźnie słychać dźwięk startującego dysku twardego. Nie wiem co za "sieczkarnię" wsadzili do mojej nagrywarki ale jest on dość głośny podczas pracy. Mój tata nabył wersję 80GB i dysk ma cichutki.

• #52 25 Sty 2010 20:54
    Rabinek
    Poziom 10  

Rabinek napisał:
    Mój tata nabył wersję 80GB i dysk ma cichutki.

No więc... dysk miał cichutki - właśnie dzisiaj coś brzdęknęło i jedyne co słychać to wentylator. Nagrywarka nie reaguje na pilota ani na przyciski (wył i wł zasilania nic nie daje). Ma ktoś pomysł jak bez otwierania obudowy awaryjnie wysunąć tackę? Zanim wyślemy to pod Wrocław chciałbym odzyskać płytę, która jest w środku.

• #53 25 Sty 2010 21:45
    benio123
    Poziom 15  

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie obudowa nie była plombowana. Przez delikatne odkręcenie śrób i zdjęcie pokrywy nie traci się gwarancji.

• #54 26 Sty 2010 20:13
    Rabinek
    Poziom 10  

U mnie też nie jest plombowana, jednak wolałbym wyciągnąć tę płytę w troche mniej inwazyjny sposób - o ile takowy dla tego czytnika istnieje...

• #55 27 Sty 2010 03:05
    Waycher
    Poziom 10  

A ja mam ciut inne pytanko co do rzeczonej nagrywarki z dyskiem 160gb. Czy orientujecie się, czy jest możliwość zrzucenia zawartości dysku na komputer za jednym zamachem? Podłączam jej dysk przez przejściówkę do usb komputera i w Windows dt w Viście, i w Linuksie dysk jest nie rozpoznawany w narzędziach administracyjnych, system plików jest nieznany. Może wiecie czym to ugryźć albo czy ewentualnie da się podmienić dysk na większy? Mam nieużywaną 320, próbowałem już tego w philipsie ale tam część plików systemu operacyjnego jest na hdd i jest problem ze stworzeniem partycji obsługiwanej przez nagrywarkę, pomijając już to, że plików nie da się nigdzie znaleźć. Nie orientujecie się jak jest z tym sprzętem? Będę wdzięczny za wszelką pomoc pozdrawiam. Na wentylator polecam starą metodę z komputerów - czyli wyciąć podkładkę pod wentylator np z blazy od piłki bądź starej dętki, wtedy przejmuje ona wibracje wentylatora i chodzi on sporo ciszej nie tracąc mocy ;).

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Rabinek napisał:
    U mnie też nie jest plombowana, jednak wolałbym wyciągnąć tę płytę w trochę mniej inwazyjny sposób - o ile takowy dla tego czytnika istnieje...

Z tego co zauważyłem, zresztą metodą inwazyjną, ten sprzęt przynajmniej w wersji 160 GB ma na tyle okrojony napęd że niema opcji awaryjnego wysunięcia płyty, tak jak to np. jest w napędach komputerowych. Pozostaje jedynie delikatne zdjęcie obudowy i wyjęcie płyty, bo napęd nawet nie ma własnej pełnej obudowy, zapewne dla zaoszczędzenia na kosztach produkcji ;):P

• #56 27 Sty 2010 19:43
    Rabinek
    Poziom 10  

Waycher napisał:
    ma na tyle okrojony napęd że niema opcji awaryjnego wysunięcia płyty

Też mi się nasunęło takie spostrzeżenie po dokładnym przyjrzeniu sę napędowi. Dzięki za potwierdzenie.

• #57 27 Sty 2010 20:08
    daniel06
    Poziom 12  

W temacie wentylatora [też nabyłem ten model ;-)] - sprzęt jak za te pieniądze niezły, ale z wentylatorem dali ciała :D.

Ja wymieniłem na wentylatorek AAB Cooling - Super Silent Fan - jest sporo cichszy, gdyby nie ta beznadziejna "kratka" w obudowie, to prawie nie byłoby go słychać, jak mi się skończy gwarancja to wytnę tą kratkę z obudowy, na razie stary wentylatorek zachowałem na wypadek, gdyby trzeba było reklamować.

[AKTUALIZACJA 5.II.2010] z tym AAB to niestety porażka, po niecałych 2 tygodniach zaczął wyć tak jak jego niesławny poprzednik "Hui Tong", teraz założyłem pierwszy lepszy ze sklepu komputerowego, ale nieco obniżyłem mu obroty i na razie jest cicho.

Teraz słyszalny szum jest jedynie od przepływu powietrza przez tą "kratkę" - bez kratki wentylatorek AAB jest cichutki.
    Btw. ten badziewny oryginalny wentylator wyprodukowany jest przez firmę "Hui Tong" - nazwa mówi sama za siebie :D.
    Jutro przymierzę się do wymiany dysku na większy, zobaczymy czy da radę, bo chcę wstawić SATA z przejściówką na ATA.

Dodano po 16 [minuty]:

jok napisał:
    Witam
    (...)Dźwięk jest jakiś metaliczny.
    (...)

Miałem taki metaliczny dźwięk gdy telewizor połączyłem przez SCART, po podłączeniu dźwięku przez kable AUDIO, a obrazu przez S-Video, dźwięk mam w porządku.

Dodano po 2 [minuty]:

jok napisał:
    ...
    Tzn. czy oglądając coś nadawanego w 16/9 i ustawiając 4/3 LB dodaje u Was w telewizorze 4/3 czarne pasy (z dołu i góry ekranu)?(...)

Tak, u mnie jest poprawnie.

jok napisał:
    ...
    Ponadto gdy nagrywarka jest w trybie standby i wyłączę ją od sieci, a później ponownie włączę do sieci - o dziwo uruchamia się (zamiast przejść do standby)...

Niestety, po włączeniu do sieci się uruchamia - jedyna rada - to nie wyłączać i najlepiej podłączyć do ups'a :|.

• #58 29 Sty 2010 00:32
    krzynio.s
    Poziom 9  

Witam. W mojej nagrywarce wymieniłem fabryczny wentylator na Scythe Mini Kaze 40mm 3500rpm

Dane techniczne:

* Wymiary: 40 x 40 x 10 mm (model SY9225SL12VBL)
    * Przepływ powietrza: 4,11 CFM
    * Obroty: 3500 RPM (płynna regulacja)
    * Głośność: 14 dBA
    * Łożysko: ślizgowe
    * Waga: 65 gram
    * Zasilanie: 12 V @ 0.06A
    * Podświetlanie: brak
    * Wtyczka: 2PIN + Przejściówka na 3 PIN

W zestawie:

* Wentylator Scythe Mini Kaze 40mm
    * Przejściówka zasilania 2PIN -> 3PIN

Pasuje idealnie. Koszt 25 zł ale jaka błoga cisza w pokoju. Teraz tylko słychać pracę dysku twardego. Czy ktoś już próbował go wyciszyć lub też wymienić na większy lub cichszy model. Pozdrawiam. K.S

• #59 30 Sty 2010 20:41
    iresla
    Poziom 2  

Witam,
    Tez niedawno zakupiliśmy ten sprzęt i dziś zgrywałam z kamery na twardy dysk a potem po małych modyfikacjach nagrałam na płytkę DVD, potem spróbowałam ją sfinalizować. Trwała ta finalizacja bardzo krótko, więc chyba jej nie sfinalizowało, bo żaden inny sprzęt jej nie widzi. Natomiast nagrywarka level uznaje ją chyba za sfinalizowaną, bo nie można jej już w żaden sposób edytować.

Czy ktoś też miał taki problem?

Może ja coś źle robię? Szkoda mi płytek, żeby je tak niszczyć. Poza tym, co mi z płytek, które mogę tylko na levelu oglądać, a co będzie jak się nagrywarka zepsuje? Klapa!

Pozdrawiam wszystkich (nie)szczęśliwych posiadaczy tego urządzenia.

• #60 30 Sty 2010 20:49
    daniel06
    Poziom 12  

iresla napisał:
    ... dziś zgrywałam z kamery na twardy dysk a potem po małych modyfikacjach nagrałam na płytkę DVD, potem spróbowałam ją sfinalizować. Trwała ta finalizacja bardzo krótko, więc chyba jej nie sfinalizowało, bo żaden inny sprzęt jej nie widzi...

Ja zgrywałem z kamery przez złącze firewire na dysk, potem nagrywałem na płytkę (podobnie jak materiały nagrane z tv) i wszystko ok, tzn. płyta po "finalize disc" jest zamknięta i daje się odtworzyć na innych urządzeniach.

Szukaj w 5mln produktów