Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk

norbi45 30 Sty 2010 23:57 30263 114
    krzynio.s
    Poziom 10  
    Odnośnie finalizowanie płyty DVD to też miałem taki problem. Okazało się, że nagrywarka nie chciała zakończyć taniej płyty z hipermarketu. Dopiero jak włożyłem płytę DVD-R Platinum wszystko było ok. Może ta nagrywarka nie trawi płytek gorszej jakości. Pozdrawiam. K.S
    Rabinek
    Poziom 11  
    To ciekawe co piszecie o konieczności finalizacji płyty. Ja u siebie korzystam co prawda tylko z DVD+RW, ale bez finalizacji płyta jest widziana przez nagrywarke w komputerze oraz przez odtwarzacz manty.
    daniel06
    Poziom 12  
    Rabinek napisał:
    To ciekawe co piszecie o konieczności finalizacji płyty. Ja u siebie korzystam co prawda tylko z DVD+RW, ale bez finalizacji płyta jest widziana przez nagrywarke w komputerze oraz przez odtwarzacz manty.

No bo płyt RW nie trzeba finalizować.
    Rabinek
    Poziom 11  
    daniel06 napisał:

no bo płyt RW nie trzeba finalizować

Rad byłbym się dowiedzieć dlaczego nie trzeba.
    Isol
    Poziom 10  
    Byłem dziś w Tesco i czytałem instrukcję (tzn xero) do tej nagrywarki.
    Wyczytałem w niej że nagrywanie na dysk HDD odbywa się tylko z sygnału TV.
    Z innych źródeł (chinch, dv in, euro) tylko wypala na płyty DVD.

Czy tak jest rzeczywiście ???
    Nie chce mi się wierzyć.

Proszę i info bo nie wiem czy brać to "cacko".

A druga sprawa.
    Czy materiał nagrany na dysku podlega edycji i w jakim zakresie (wycinanie, scalanie kilku fragmentów filmu itp) ?
    krzynio.s
    Poziom 10  
    Witam. Nagrywarka nagrywa na HDD z innych źródeł o ile są do niej podłączone oczywiście. Próbowałem i działa. Materiał na dysku podlega edycji czyli wycinanie, skracanie itd. A tak nawiasem mówiąc czy komuś w niej zgasł wyświetlacz podczas oglądania nagranego filmu na HDD i się już nie oświecił.? U mnie to się stało jakieś 20 min temu i Nagrywarka umarła. :( Na nic nie reaguje. :( Jak to się nie zmieni to chyba jutro pojadę oddać ją do serwisu. Pech to pech.
    Isol
    Poziom 10  
    No właśnie czytam że opisywany sprzęt jest dość awaryjny (posty powyżej).
    Mam pytanie : jakie warunki gwarancyjne są dla tej nagrywarki ?
    Wiem że 2 lata trwa gwarancja , ale gdzie jest realizacja naprawy w sklepie czy trzeba na własny koszt wysyłać, zawozić ?
    krzynio.s
    Poziom 10  
    No właśnie jadę zaraz do Auchana oddać ją do serwisu. Myślę, że cały serwis załatwia sklep w którym kupiłem nagrywarkę. Z tego co wiem serwis mieści się we Wrocławiu. Pewnie sklep wysyła tam wadliwy sprzęt. Jeżeli będzie inaczej to napiszę jak to wygląda. Pozdrawiam. K.S
    -=[ Voyager ]=-
    Poziom 10  
    Ja już swoją nagrywarkę oddałem. Sklep wysyła, ale nie daje terminu 14 dni tylko jak będzie to będzie... może za m-c może 1,5 :(

Sprzęt mi umarł po chyba 3 tygodniach po włożeniu płyty z filmem zawiesił się.
    Po wył. i wł. działał już tylko wentylator - płytę wyjąłem po rozkręceniu sprzętu...

Mam obawy o realizacje gwarancji bo jak rozmawialiśmy na początku o wentylatorach itp.
    otworzyłem sprzęt dla ogólnego wglądu i zobaczyłem, że płytka z podłączeniem USB
    (też DV i CIN) była ordynarnie lutowana. Zrobiłem wtedy fotki, ale pewnie nic to nie da...

Taki sprzęt mi wtrynili w TESCO. :cry:
    Więc jak już otwieracie sprzęt obejrzycie go dokładnie wewnątrz,
    szczególnie gdy dopiero go kupiliście i macie kilka dni na zwrot.
    daniel06
    Poziom 12  
    Rabinek napisał:
    (...)
    Rad byłbym się dowiedzieć dlaczego nie trzeba.

No właśnie dlatego, RW nagrane w tej nagrywarce daje się odczytać gdziekolwiek - inaczej z R - której bez finalizacji nigdzie poza nagrywarką się nie odczyta.
    krzynio.s
    Poziom 10  
    Sprzęt oddany do serwisu. Termin odbioru to początek marca albo wcześniej. Mają dzwonić. A serwis nie jest w we Wrocławiu tylko we Wierzbicy. Tylko żebym to ja wiedział gdzie to jest. :) Trzeba zerknąć na Google maps. /K.S
    Isol
    Poziom 10  
    No to ładnie.
    Nie nacieszyliście się Panowie zbyt długo sprzętem. Szkoda.
    Niby gwarancja 2 lata - to znaczy 2 lata biegania po sklepach z reklamacjami.
    Ale z drugiej strony chyba za te pieniądze nie da się kupić nic porządnego i przy zakupie trzeba mieć tego świadomość.

Z trzeciej strony to na każdym forum piszą głównie tylko ci niezadowoleni... zadowoleni cieszą się z zakupu. :D

Raz jeszcze przemyślę sprawę zakupu.:cry:

Pozdrawiam
    daniel06
    Poziom 12  
    Ja na razie jestem zadowolony (odpukać ... :D), poza głośnym wentylatorem na razie jest ok.

Inna sprawa, to na pewno nie kupiłbym tej wersji z 160GB -to już za drogo, wersja z 80GB za 199zł maksymalna cena ile ten sprzęt jest wart, więcej bym nie dał.
    jhjhjhjhjhhjh
    Poziom 9  
    Witam mam te nagrywarke (badziewie) od grudnia, i było wszystko dobrze do wczoraj. Chcialam obejrzec film, włączam i nagle mi sie wszystko sie wyłaczyło, na wyswietlaczu nic nie ma, pilot nie dziala, przyciski na obudowie nie dzialaja...jak oddam ja do tesco to w ciagu ilu dni naprawia mi ten blad, albo jak poradzic sobie samemu. Dzieki za pomoc, badzcie wyrozumiali jestem kobieta ;-)
    krzynio.s
    Poziom 10  
    jhjhjhjhjhhjh napisał:
    Witam mam te nagrywarke (badziewie) od grudnia, i było wszystko dobrze do wczoraj. Chcialam obejrzec film, włączam i nagle mi sie wszystko sie wyłaczyło, na wyswietlaczu nic nie ma, pilot nie dziala, przyciski na obudowie nie dzialaja...jak oddam ja do tesco to w ciagu ilu dni naprawia mi ten blad, albo jak poradzic sobie samemu. Dzieki za pomoc, badzcie wyrozumiali jestem kobieta ;-)

No Witam. Wczoraj stało mi się to samo z tym super sprzętem. Oddałem do serwisu i teraz czekam. Zobaczymy co zrobią. :) Pozdrawiam K.S
    daniel06
    Poziom 12  
    Nic dziwnego, że sprzęt pada - tam są montowane używane dyski twarde - tj. z odzysku, pewnie te dyski kupują w cenie złomu komputerowego i sprawne montują w tych nagrywarkach, ale cóż, za tą cenę cudów nie należy się spodziewać.

To tak, jakby ktoś chciał kupić nowy samochód za 10 tys. i oczekiwałby, że będzie równoważny tym za 40 tys..
    krzynio.s
    Poziom 10  
    daniel06 napisał:
    nic dziwnego, że sprzęt pada - tam są montowane używane dyski twarde - tj. z odzysku, pewnie te dyski kupują w cenie złomu komputerowego i sprawne montują w tych nagrywarkach, ale cóż, za tą cenę cudów nie należy się spodziewać

to tak, jakby ktoś chciał kupić nowy samochód za 10 tys. i oczekiwałby, że będzie równoważny tym za 40 tys.

Wiem, wiem co kupiłem. Ale za takie pieniądze warto było spróbować. Może naprawią a może zwrócą kasę......
    daniel06
    Poziom 12  
    W temacie zmiany dysku - udało się :D (cała historia, opisy i więcej zdjęć tu: level 5010) podłączyłem 250GB SATA (bo taki akurat miałem ze starego komputera), dysk podłączyłem poprzez przejściówkę SATA<->ATA (poniżej fotka).

Muszę jeszcze "wypuścić na kabel" złącze z płyty bo mi ta przejściówka nie mieści się obudowie.

Nie sprawdzałem co się stanie jak podłączę czysty dysk (... przyznam się, trochę się obawiałem, że nagrywarka zwariuje...).

Wyczyściłem do "zera" oryginalny dysk w nagrywarce, korzystając z funkcji nagrywarki
    wyczyściło prawie do zera - bo pozostało 16MB "czegoś".
    Zrobiłem kopię oryginalnego dysku 80GB na dysk 250GB.

dd if=/dev/sdb of=/dev/sdc

Kopiowało dobre 6 godzin.

DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk DVD-RW level 5010 a kopiowanie na dysk

Na dysku nie ma nawet utworzonej tablicy partycji, nie mówiąc już o jakichś partycjach, także założyłem, że najważniejsze aby przynajmniej początek był jak oryginał - no i udało się, nagrywarka odpaliła od pierwszego razu.

Teraz trzeba jeszcze sprawdzić, czy nagrywarka będzie prawidłowo zapisywać dane po nagraniu pierwszych 80GB, pewnie potrwa to kilka/kilkanaście dni, jak będzie ze 100GB - to napiszę co i jak.

Więcej zdjęć i dalszy ciąg historii z "przeróbką" nagrywarki - tj. wymianą dysku na większy, oraz ATA na SATA znajduje się tu: level 5010 zmiana dysku.
    fredi231
    Poziom 9  
    Czy na dysku twardym znajduje się oprogramowanie sterujące tą nagrywarka?
    daniel06
    Poziom 12  
    Tego nie udało mi się ustalić.
    Pod Linuksem dysk był widoczny tylko jako urządzenie (tj. sam dysk), ale nie było nawet utworzonej tablicy partycji na dysku.
    Linuksowy fdisk wyrzucał komunikat, że brak lub niepoprawna tablica partycji.

qtparted widział pustą przestrzeń. Więcej nie grzebałem. Po prostu, na wszelki przegrałem "na żywca" całe 80GB na dysk 250GB.

Moderowany przez arko100:

Treść poprawiłem, regulamin p. 15, proszę poprawić pozostałe posty.

horpyn1
    Poziom 11  
    Cytat:
    Po prostu, na wszelki przegrałem "na żywca" całe 80GB na dysk 250GB.

Czy możesz w skrócie opisać jak to zrobiłeś?
    daniel06
    Poziom 12  
    Podłączyłem oba dyski do komputera, uruchomiłem Linuksa (w tym przypadku akurat Ubuntu, bo taki mam na komputerze stacjonarnym zainstalowany).
    Zidentyfikowałem, dyski - tj. sprawdziłem, który jest sdb, który sdc itp.

Można to sprawdzić na wiele sposobów, np. uruchamiając (z konsoli*) fdisk /dev/sdb, następnie odczytać rozmiar dysku i wtedy wiadomo, który to dysk.

[* - konsola, inaczej terminal - to po prostu tzw. linia poleceń, można ją uruchomić wybierając z menu z programami - najczęściej jest w "System" lub "Narzędzia" itp., po uruchomieniu wpisujemy polecenia ;-)]

Teraz kopiowanie - z konsoli wydaję polecenie:

dd if=/dev/sdb of=/dev/sdc
    Co oznacza kopiowanie całej zawartości dysku sdb "na dysk" sdc.

Ważne: przed naciśnięciem klawisza Enter - należy jeszcze raz upewnić się, czy nie pomyliło się dysków - ważne, bo przez przypadek można sobie skasować w ten sposób dane z omyłkowo wskazanego dysku, łącznie z tablicą partycji i partycjami.

Można to zrobić pod dowolną dystrybucją Linuksa (nawet uruchamianą z płyty CD, każde Ubuntu, Kubuntu itd. ma opcję uruchomienia systemu LiveCD z płyty).
    iresla
    Poziom 2  
    Witam wszystkich.

W końcu udało mi się sfinalizować płytkę i wszystko było niby OK, u mnie na każdym sprzęcie można było ją odtworzyć ( 3 komputery i 2 dvd stacjonarne), jednak, gdy dałam ją koleżance, u niej w komputerze wyświetliło komunikat, że płytka jest nagrana w innym regionie dvd i nie można jej odtworzyć. Czy ktoś próbował w tej nagrywarce zmieniać kod regionu? Jak w ogóle sprawdzić jaki kod jest wpisany? Jeśli ktoś może coś doradzić, bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam.
    daniel06
    Poziom 12  
    W menu nagrywarki wybierasz pierwszą pozycję od góry - tj. opcje nagrywania, następnie ostatnia pozycja to wybór kraju (tym samym regionu) - wybieramy Polskę - to powinno pomóc, no ... chyba, że koleżanka ma dvd z USA, to wtedy nie pomoże ;-).
    daniel06
    Poziom 12  
    Odświeżę temat - ma ktoś może pomysł, jak najprościej (poza użyciem UPS'a oczywiście) zrobić podtrzymanie zegara w tej nagrywarce? Trochę irytujące jest to, że po zaniku zasilania trzeba na nowo ustawiać zegarek.
    Rabinek
    Poziom 11  
    Dla mnie zdecydowanie bardziej irytyjące jest to, że po zaniku i ponownym pojawieniu się zasilania nagrywarka nie przechodzi w "stand-by"...
    daniel06
    Poziom 12  
    Być może właśnie "podtrzymanie" samej elektroniki rozwiązałoby problem (w tym również zegara) - może dołożenie odpowiednio "dużego" kondensatora między płytkę zasilacza a elektroniki rozwiązałoby problem - trzeba by tylko wiedzieć/zidentyfikować gdzie (i czy w ogóle to wykonalne - ile ta elektronika pobiera prądu?, na ile starczyłby kondensator mieszczący się w obudowie?).
    gumba
    Poziom 10  
    Witajcie w klubie. Przez dwa tygodnie nie używałem nagrywarki. Przez ten czas była podłączona do sieci /standby/. Kiedy spróbowałem włączyć usłyszałem tylko wentylator. Poza tym nic się nie wyświetliło i brak jakiejkolwiek reakcji. Oddałem do Tesco i czekam na naprawę. Na razie minął tydzień.
    Garfield
    Poziom 12  
    gumba napisał:
    Witajcie w klubie. Przez dwa tygodnie nie używałem nagrywarki. Przez ten czas była podłączona do sieci /standby/. Kiedy spróbowałem włączyć usłyszałem tylko wentylator. Poza tym nic się nie wyświetliło i brak jakiejkolwiek reakcji. Oddałem do Tesco i czekam na naprawę. Na razie minął tydzień.

Też tak miałem ale odłaczyłem ją od prądu na 24 godziny właczyłem i już działała normalnie jak narazie działa.
    Rabinek
    Poziom 11  
    gumba napisał:

Dzisiaj odebrałem nagrywarke ojca z tesco (objawy takie same jak u Ciebie) - na karcie reklamacyjnej widnieje adnotacja "wymieniony zasilacz". Operacja trwała równo 20 dni.