Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra f 1.4 mpi nie odpala

09 Gru 2009 20:07 2041 13
  • Poziom 8  
    Witam jestem tu nowy. Mam problem z odpaleniem Astry .Auto ma gaz.,na gazie nie chce tez zapalic .,bo jest za zimno atak ogulnie to tylko chodzi na gazie.wymieniłem pompe paliwa bo tak stwierdził mechanik sam to zrobiłem, czytałem tu u was na forum o roznych zeczach i starałem sie je sprawdzac tzn (przekaznik). mam pytanko czy pompa paliwa powinna krecic pod akumulatorem bo u mnie niechcee. mam te auto 2 lata i byłem z niebo bardzo zadowolony.PROSZE O POMOPC!!!!!MAIL. tomsal1(malpa)wp.pl gg 15509752 grzebie sie z tym 2 tygodnie .Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

skylinegtr32 napisał:
    Witam jestem tu nowy. Mam problem z odpaleniem Astry .Auto ma gaz.,na gazie nie chce tez zapalic .,bo jest za zimno atak ogulnie to tylko chodzi na gazie.wymieniłem pompe paliwa bo tak stwierdził mechanik sam to zrobiłem, czytałem tu u was na forum o roznych zeczach i starałem sie je sprawdzac tzn (przekaznik). mam pytanko czy pompa paliwa powinna krecic pod akumulatorem bo u mnie niechcee. mam te auto 2 lata i byłem z niebo bardzo zadowolony.PROSZE O POMOPC!!!!!MAIL. tomsal1(małpa)wp.pl gg 15509752 grzebie sie z tym 2 tygodnie .Pozdrawiam
    a jeszcze jedno alarm odłączyłem ale imobilajzera nie umiem czy to moze byc przyczyną????????????????????
  • Poziom 12  
    Witam kolego imobilaizer w tym samochodzie jest fabryczny czyli srerownik silnika, moduł imobilaizera, kluczyk tego nie da sie tak po prostu odłaczyć pompa jak jest dobra to ma się kręcić podłaczona pod akumulator jak nie kręci to jest złom. A tak wogóle to jaki to symbol silnika który to rok produkcji?
  • Poziom 8  
    Sękuła Tomasz napisał:
    Witam kolego imobilaizer w tym samochodzie jest fabryczny czyli srerownik silnika, moduł imobilaizera, kluczyk tego nie da sie tak po prostu odłaczyć pompa jak jest dobra to ma się kręcić podłaczona pod akumulator jak nie kręci to jest złom. A tak wogóle to jaki to symbol silnika który to rok produkcji?
    dzieki za odp.... a silnik to 1.4mpi podobno Si 82km na 8v a rok 95. ai immo mam taki jak w polonezie taka bateryjka Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

skylinegtr32 napisał:
    Sękuła Tomasz napisał:
    dzieki za odp.... a silnik to 1.4mpi podobno Si 82km na 8v a rok 95. ai immo mam taki jak w polonezie taka bateryjka Pozdrawiam
    a co do pompy to w sobore kupiłem nawą za 170 zł firmy maxgrar
  • Poziom 12  
    Sprawdż pompę pod akumulatorem jak kręci to ją zamontuj do zbiornika i podłącz. Po wlączeniu stacyjki powinien być słyszalny szum pompy paliwa na jekieś kilka sekund i potem znowu powinna zacząć chodzić jak kręci rozrusznik żeby to sprawdzić należy najpierw wysłuchać czy wogóle chodzi w zbiorniku najlepiej zdjąć tylne siedzisko i podłączyć równolegle do przewodów zasilających kontrolkę, i ma świecić jak pracuje pompa.
  • Poziom 8  
    Tak zrobilem poprostu wypiołem pompe i zaiełem probowkę i sie nie swieciła przy rozruchu aco do przekaznika to (tyka )
  • Poziom 12  
    Odepnij osłonę bezpieczników w przedziale pasażerów podłącz kontrolkę jedną stroną do masy (karoseria) a drugą do bezpiecznika 20A (górny rząd 2 bezpiecznik po lewej) w trakcie kręcenia rozrusznikiem ma sie zapalić . Oczywiście sprawdzić na jakimkolwiek innym bezpieczniku czy wogóle świeci i postaraj się kolego pisać trochę bardziej wyraźnie po prostu czytaj co napisałeś bo trzeba się domyślać.
  • Poziom 17  
    Może zapalić auto na gazie i wtedy mierzyć pompe paliwa??Kabel czerwono/niebieski ,bezpiecznik F2 lub F26 , przekażnik jest ten sam do pompy ,cewki zapłonowej i wtryskiwaczy paliwa.Powodzenia.
  • Poziom 8  
    ok jutro sprawdze i jak bedzie swiecic to co dalej???
  • Poziom 12  
    Krótko nie ważne czy chodzi na gazie czy kręci rozrusznik. Czy na bezp nr 2 jest napięcie (czy świeci kontrolka) ?????
  • Poziom 8  
    niechce zapalic na gazie ------- raczej za zimno --------pozdrawiam i dziekuje
  • Poziom 12  
    Jak będzie świecić to trzeba prześwietlić kabel ob tego bezpiecznika do pompy paliwa bo gdzieś jest rozcięty albo przerwany jest to niebiesko czerwony przewód a jak nie będzie świecić to jest uszkodzony przekażnik albo przekażnik nie ma sterowania za sterownika silnika. Jak coś to pytaj
  • Poziom 17  
    Może kupiłeś pompe od astry na jednopunktowym wtrysku paliwa??? miałem takie 2 przypadki, wygląda tak samo.
  • Poziom 8  
    ma 3 bary spoko spoko

Dodano po 8 [minuty]:

ok dzieki za wszystko .To moze do jutra
  • Poziom 8  
    witam ponownie!!!!!!!! astra odpalona chodzi jak zegarek .awarja nie usunieta ... podłączyłem swoje zasilanie pompy paliwa.... i niedługo do mechanika DZIEKI ZA WSZYETKO ... POZDRAWIAM Tomasz