Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

którą mam kupić zmywarkę??

spyreczka 09 Gru 2009 21:01 7128 13
  • #1 09 Gru 2009 21:01
    spyreczka
    Poziom 1  

dzień dobry!
    mam małe pytanie,czy moglby ktos doradzic mi,ktora zmywarka jest najlepsza??zastanawiam sie nad tymi trzeba modelami. a moze ktos ma ,ktoras z nich??

Bosch SMS50E08EU

Amica ZWA 6648 I

Beko DFN 71040 S

prosze, o pomoc.
    pozdrawiam

0 13
  • #2 10 Gru 2009 09:37
    zaj0nc00
    Poziom 11  

Pztrząc po danych technicznych to BEKO jak dla mnie najbardziej odpowiada (wadą jest brak programu 1/2 wsadu, choć 1/2 wsadu nie oznacza, że zmywarka bierze połowę wody i prądu), ale jest najcichsza i ma najmniejsze zurzycie wody wg producenta. Bosh jest większy, można włożyć w niego 13 kompletów (jeśli masz taką rodzinę ;)) dane techniczne każdego ztych sprzętów możesz sobie sprawdzić na necie. W tym przedziale cenowym szału nie będzie i każdy z tych produktów jakościowo będzie podobny czy to Bosh czy co innego. Jeśli nie mam racji to ktoś kto ma te sprzęty lub miał z nimi doczynienia mnie poprawi. Ważnym elementem zmywarki są filtry które znajdują się w środku, chodzi o to żeby były metalowe, bo nie osadza sie tak na nich brud a jesli nawet to są łatwiejsze w utrzymaniu i jak coś spadnie na nie to metalowe nie pękną... to tyle ode mnie

0
  • #3 10 Gru 2009 16:00
    dylal
    Poziom 1  

Którą z tych modeli nie wiem, podpowiem tylko na co zwracałem uwagę(kilka lat temu miałem podobny dylemat).i mam dobrą zmywarką,niastety była droższa o tej którą zamierzałem kupić,ale nie żałuję
    1.Vario Speed - oszczędza energię
    2.Aqua stop - oszczędza wodę i energię
    3.Wymiennik ciepła - oszczędza energię
    4.automatyczny program w zakresie temp. 45-65(najczęściej uzywany)-oszczędza
    energię
    5.Głośność
    Ktoś powie to "bajery", może i tak ,ale one Oszczędzają Twoją Kasę.
    Sam kupiłem Bosch (zabudowa SGV57t13..) i jest super,fajną sprawą jest jeszcze system kosza Vario Flex (łatwiej coś ustawić).Jeśli ta zmywarka ma te funkcje kupuj ,jeśli nie ,to szukaj innej(widziałem SMS58M38EU: 7L/0,97kWh/46dB).Może jest droższa ,ale każde zmywanie (u mnie średnio co 2dni ) to oszczędność w porównaniu z SMS50....

0
  • #4 12 Gru 2009 09:18
    andrzej2000
    Poziom 20  

dylal napisał:
    Którą z tych modeli nie wiem, podpowiem tylko na co zwracałem uwagę(kilka lat temu miałem podobny dylemat).i mam dobrą zmywarką,niastety była droższa o tej którą zamierzałem kupić,ale nie żałuję
    1.Vario Speed - oszczędza energię
    2.Aqua stop - oszczędza wodę i energię

dylal zanim zaczniesz komuś pomagać warto wiedzieć o czy piszesz, mam sprzęt Boscha z funkcjami które wymieniłeś, w instrukcji obsługi jest napisane:

VarioSpeed - Skrócenie fazy programu .. Optymalna skuteczność zmywania przy skróconym czasie trwania programu jest osiągana przez zwiększenie zużycia wody i energii.

AquaStop – Zmywarki Bosch z elektronicznym systemem bezpieczeństwa AquaStop to
    niezawodna ochrona przed zalaniem mieszkania. Woda nie wydostanie się z urządzenia nawet w wypadku uszkodzeniu węża doprowadzającego wodę, awarii zasilania lub nieszczelności wewnątrz zmywarki.

Pozdrawiam

0
  • #5 12 Gru 2009 11:10
    ~wac
    Poziom 20  

Osobiście użytkuje zmywarke Bosch z funkcją VarioSpeed i naprawde to zwiększenie zużycia jest zupełnie niezauważalne w rachunkach ,dlatego polecam Boscha z czystym sumieniem.Funkcja asysytenta dozowania -rewelacja. Dzięki temu kostka zdąży się rozpuścić nawet na programie 29 min. i wszystko błyszczy.

Funkcje VarioSpeed używam tylko jak naczynia są szybko potrzebne.Program "auto" skraca się z 2,30 godz do nawet 1,30 godz. nawet bez użycia VarioSpeed.
    Na noc nigdy nie włączam tej funkcji.
    Do kostek wielofunkcyjnych używam dodatkowo nabłyszczacza ,żeby poprawić schnięcie plastikowych elementów wnętrza zmywarki oraz misek i tacek

Pozdrawiam

0
  • #6 12 Gru 2009 17:41
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Kup Bosch

0
  • #7 12 Gru 2009 22:09
    skryn
    Admin grupy AGD

Jan_Werbinski napisał:
    Kup Bosch

Kup Amica

0
  • #8 12 Gru 2009 22:38
    Karlheinz
    Poziom 20  

skryn napisał:
    Jan_Werbinski napisał:
    Kup Bosch

Kup Amica

Kup Beko ???

0
  • #9 12 Gru 2009 22:39
    skryn
    Admin grupy AGD

Karlheinz napisał:
    skryn napisał:
    Jan_Werbinski napisał:
    Kup Bosch

Kup Amica

Kup Beko ???

A to nie jest to samo, tylko pod inną nazwą? :D

0
  • #10 13 Gru 2009 00:44
    MisiekSP
    Poziom 9  

Zdecydowanie Beko. Cicha i niedoceniana marka a wg. mnie zdecydowanie lepsza niz bardziej funkcjonalne marki. Polowa zaladunku wbrew pozorom to zadna oszczednosc. Wrecz czesto i tak brak miejsca w zmywarce przy uzytkowaniu na 1-2 dni. Kupowanie Boscha za znaczek mija sie z celem w tej cenie.

0
  • #11 13 Gru 2009 19:17
    zwykły człek
    Poziom 20  

Skryn - pewnie, że to samo. No chyba że kupisz "nowość" o symbolu ZWM-... to już chińczycy :D.

0
  • #12 13 Gru 2009 19:50
    skryn
    Admin grupy AGD

zwykły człek napisał:
    Skryn - pewnie, że to samo. No chyba że kupisz "nowość" o symbolu ZWM-... to już chińczycy :D.

Tajemnicza literka "M" w modelu, to znaczy chińszczyzna... :wink:
    Nie wiem, czemu to tak nazwali, nawet kupy się to nie trzyma...

0
  • #13 13 Gru 2009 21:11
    Karlheinz
    Poziom 20  

skryn napisał:
    Karlheinz napisał:
    skryn napisał:
    Jan_Werbinski napisał:
    Kup Bosch

Kup Amica

Kup Beko ???

A to nie jest to samo, tylko pod inną nazwą? :D

Jasne że to wyroby firmy Arcelik i powiem szczerze że wg. mnie są zupełnie przyzwoite...
    A tak apropo serii ZWM ten sam producent co Ardo 9201 do 9225E koszmarny dostęp do podzespołów :cry:

0
  • #14 05 Lut 2010 21:18
    zwykły człek
    Poziom 20  

skryn napisał:
    zwykły człek napisał:

Tajemnicza literka "M" w modelu, to znaczy chińszczyzna... :wink:
    Nie wiem, czemu to tak nazwali, nawet kupy się to nie trzyma...

Skryn - to proste :) wcześniej było ZWA - Zmywarka Wolostojąca Arcelik :), czyli Beko
    Teraz jest ZWM - Zmywarka Wolnostojąca Mileda albo coś podobnego nie pamiętam, czyli Chiny. Literki są od nazwy producenta :).

0