Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy

raf_alf 10 Dec 2009 00:25 1919 0
    raf_alf
    Level 10  
    Witam wszystkich
    Podczas świątecznych porządków w mojej szafie wpadły mi w ręce "elektroniczne artefakty". Między innymi wzmacniacze audio - jeden samoróbka drugi firmowy DUAL. Obydwa postanowiłem sprzedać w całości albo na części. Pierwszy wykonany jest na bazie projektu Pana Ryszarda Ronikiera z EdW (chyba z maja albo czerwca 2001) - "Wzmacniacz lampowo-mosfetowy 2x250W". Jest to wzmacniacz hybrydowy - przedwzmacniacz oraz inwerter fazy wykonane są na lampach (4 triody Ecc82, tu akurat rosyjskie odpowiedniki 6N2P), natomiast końcówki mocy na układach TDA 7294 w układzie mostkowym. Jako zasilacz użyty jest transformator TST 600/10 2x30 + 2 mostki + 4x10000uF. Umieszczony jet również mniejszy transformator chyba 75W do zasilania lamp oraz innych układów (dostarcza zróżnicowanych napięć 6,3V 250V itd). Prędkość obrotowa wentylatorów regulowana jest automatycznie. Jeśli chodzi o parametry wzmacniacza to niewiele mogę powiedzieć - mocy i zniekształceń nie mierzyłem :P, wnioskuję że są podobne do tych z opracowania autora artykułu.
    Obecnie wzmacniacz nie posiada potencjometru do regulacji głośności.
    Wzmacniacz został wykonany w ramach pracy dyplomowej 6 lat temu. Od tamtej pory jest nieużywany. Wzmacniacz jest oczywiście sprawny. Ponadto przedwzmacniacz na lampach został odłączony - wprowadzał szum którego nie potrafiłem usunąć.

Cena, jaka by mnie satysfakcjonowała to sumaryczna wartość najważniejszych komponentów jak zasilacz (trafo+mostki+filtry), mostki+radiatory+wentylatory, obudowa...czekam na propozycje.

Dodatkowo sprzedaję/dorzucam też wzmacnacz firmy DUAL ale BEZ obudowy - posłużyła ona wzmacniaczowi z projektu na dyplom;). Wzmacniacz również sprawny, moc to ok 2x30w, ale nie jestem pewien, regulacja głośności, tonów hi lo, balansu itp. Cena powiedzmy 25 zł.

Niestety nie posiadam odpowiednich przetworników, na których można by sprawdzić pracę wzmacniaczy, dlatego daję gwarancję uruchomieni-ową na jeden jak i drugi wzmacniacz.
    Zainteresowane osoby proszę o kontakt fratczak.karolew(malpa)gmail.com. Istnieje możliwość transportu w okolicy Kutna lub dalej (do dogadania). Waga pierwszego wzmacniacza około 10 kg.

Fotki samoróbki:
    Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowySprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy

Fotki DUAL'a:
    Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy Sprzedam hybrydę - 4x TDA7294 + inwerter lampowy