Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista - zapomniałem hasła do konta administratora

sopel_wwy 10 Gru 2009 09:22 11102 5
  • #1 10 Gru 2009 09:22
    sopel_wwy
    Poziom 11  

Witam mam problem ponieważ założyłem hasło na konto administratora gdzieś 3 miesiące temu. Problem w tym że zapomniałem hasła. Posiadam Windowa Viste home edition. Ktoś coś poradzi jak złamac te hasło ? lub jak je odzyskać?

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2009 09:30
    Matuzalem

Poziom 43  

1. Przypomnieć je sobie.
    2. skorzystać z konta wbudowanego i - z jego poziomu - dokonać zmiany.
    3. Użyć łamaczy w sieci dostępnych (nazw nie będzie z przyczyn regulaminowych).
    4. Postawić system od zera (zapisując hasło na karteczce przyklejonej do obudowy monitora).

0
  • #3 10 Gru 2009 09:34
    sopel_wwy
    Poziom 11  

No niestety nie mam już pomysłów jakie te hasło mogło by być. Co do drugiego twojego punktu mógł byś coś powiedzieć więcej ? :). No próbowałem jednym programem wyszukał hasło gościa ale już mój profil z uprawnieniami administratora nie, pisze no found :(

0
  • #4 10 Gru 2009 09:44
    Matuzalem

Poziom 43  

Jeśli nie aktywowałeś konta wbudowanego (domyślnie jest wyłączone), to nie wiem - nie używam Visty - czy opcja uruchomienia naprawy - tak jak przy instalacji (z płyty) i wybór konsoli cmd nie pozwoli na taką aktywację.
    Jeżeli tak, to wtedy trzeba w niej wpisać Net user administrator /active:yes. Raz jeszcze pisze, że nie wiem czy to zadziała, ale gdyby to możesz potem się na to konto zalogować (skoro niewiele o nim wiesz to hasła tan nie będzie) i zmienić hasło tego Twego użytkownika - też przez net user - składnię będziesz miał wyświetloną po /?.

PS.
    Problem z takim rozwiązaniem może się pojawić jeżeli nie masz "zwykłej" płyty z systemem, a tylko jakąś recovery (w niej może nie być opcji naprawczych).

0
  • #5 10 Gru 2009 09:53
    sopel_wwy
    Poziom 11  

No dziękuję za odpowiedzi może sobie poradze Pozdro :)

0