Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja sterownika AHCI po instalacji systemu XP

10 Gru 2009 14:04 5001 4
  • Poziom 15  
    Witam. Chcialem zainstalowac sterownik AHCI dla dysku twardego i dla DVD-ROM'u bo chyba tez trzeba, ale jakos mi to nie wychodzi. Sciagnalem sterownik do tego i niby sie zainstalowalo, ale kiedy wlaczam tryb AHCI do system mi sie restartuje takjakbym wcale nie zainstalowal tego sterownika, szczerze to nie wiem czy dobry sterownik wybralem bo jest ich kilka.

Wyczytalem ze w systemie kolejnosc kontrolera jest taka sama jak BIOS wykryje go, czyli w moim przypadku jest to drugi od gory (nad dyskiem w BIOSie byl jeszcze moj DVD-ROM tylko go odlaczylem narazie)
    Klikam aktualizuj sterownik
    Pozniej wybieram swoj sterownik "Z dysku"
    Teraz pytanie koncowe. Ktory sterownik wybrac? Wszystkie maja nazwe ICH10 tylko nie maja tej koncowej nazwy 3A20

Strona z ktorej pobralem informacje jak to zrobic, tylko troche inaczej wyglada to w teori a inaczej w praktyce.
    http://www.tweaks.pl/czytaj,wlaczamy_tryb_ahci_i_ncq_dla_dysku_sata,571.html

Plyta glowna Asus P5P43TD.

Prosze o pomoc
  • Poziom 14  
    Pobierz ze strony producenta sterowniki do tej płyty i zainstaluj wszystkie jakie tam masz to powinno w zupełności wystarczyć, nie musisz z osobna instalować każdego kontrolera.
  • Poziom 15  
    zemb napisał:
    zainstaluj wszystkie jakie tam masz to powinno w zupełności wystarczyć, nie musisz z osobna instalować każdego kontrolera.

Sterowniki pobralem ze strony i to sa wlasnie te na zdjeciu. Gdybym mogl tak poprostu zanstalowac sterowniki to bym tu nie pisal :) problem w tym ze nie wiem ktory sterownik wybrac bo jak widac na zdjeciu jest kilka do wyboru.

A co do quote, to co miales na mysli piszac ze nie musze z osobna instalować każdego kontrolera, jak mam to zrobic?

PS.

Na przyszlosc prosilbym o bardziej wyczerpujace odpowiedzi, bedzie to pomocne :)
  • Spec od komputerów
    Kliknij na pierwszy i zainstaluj.
  • Poziom 15  
    Ale na pierwszy chipset czy sterownik? Jesli a pierwszy chipset to ktory sterownik wybrac???