Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej z F-S AP-600RP-USB

Gap 10 Dec 2009 14:49 3370 3
    Gap
    Level 2  
    Witam,
    mam internet z firmy VECTRA poprzez modem kablowy THOMSON TCM 420. Chciałem mieć bezprzewodowe połączenie dlatego kupiłem router bezprzewodowy marki Fujitsu-Siemens (model AP-600RP-USB). Podłączyłem kable zgodnie z instrukcją z gniazda ETHERNET modemu kablowego do gniazda WAN routera.

Ustawiłem we właściwościach TCP/IP zgodnie z instrukcją automatyczne przydzielanie adresu IP i DNS zarówno dla połączenia kablowego jak i bezprzewodowego.

Skonfigurowałem także (zgodnie z instrukcją) parametry pracy routera (WAN: adres IP przydzielany dynamicznie, LAN: adres statyczny 192.168.1.254). Tymczasem nie mogę ustanowić połączenia z siecią bezprzewodową, gdyż "nie przypisano adresu sieciowego do tego komputera". Wybranie "Napraw" kończy się komunikatem, że nie udało się odnawiania adresu IP.

Raz udało mi się połączyć z siecią bezprzewodową (Napis Połączono), ale mimo tego nie mogłem surfować po sieci.

Dodam, że połączenie kablowe z routera działa bez problemu.

Nie mam pojęcia co mogę dalej zrobić, aby zmusić router do bezprzewodowej komunikacji z moim komputerem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi.

Sprzęt: Laptop LG FS-2A4GY z Windows XP z Service Pack 3
    Modem: Thomson TCM 420
    Router: Fujitsu-Siemens (model AP-600RP-USB)
    azyl17
    Conditionally unlocked
    ustaw na lanie routera ip typu 192.168.0.1 a na laptopie swoim skonfiguruj tez recznie ip.Potem sprawdz czy da sie wejsc na router przez wifi.jak da to potem skonfigurowac jescze dns i gitara.Odnosnie konfiguracji ręcznej to do samego polanczenia najwazniejsze jest adres ip brama lokalna i maska podsieci)

Dodano po 59 [sekundy]:

A własnie. widac ten router z WAN?

Regulamin pkt. 15. Popraw post.
    [DriverMSG]
    Gap
    Level 2  
    Kabel z modemu leci do wejścia WAN na routerze.

Zrobiłem dokładnie jak pisałeś. Po tym połączyłem się z routerem po sieci bezprzewodowej (Windows również wskazywał, że jestem połączony z siecią bezprzewodową). Potem ustawiłem DNS i Bramę takie jak dla połączenia na kablu, ale mimo to nie mogłem połączyć się do internetu.

Co więcej mimo podłączonego kabla nie mogłem wejść na stronę konfiguracji routera. Wszedłem dopiero po rozłączeniu z siecią bezprzewodową.

Czy jeszcze coś pominąłem?
    azyl17
    Conditionally unlocked
    zrób to samo i np wejdź na jakąś stronkę nie wpisując adresu w wyszukiwarke tylko ip strony dla google.pl 216.239.59.103 .Jeśli strona wejdzie to znaczy ze są problemy z DNS'em a połączenie jest OK

Ostatnie słowne ostrzeżenie - Popraw swoje wszystkie posty, zgodnie z regulaminem.
    [DriverMSG]