Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z-2300 i zdalne sterowanie

filipas 10 Gru 2009 15:30 1025 0
  • #1 10 Gru 2009 15:30
    filipas
    Poziom 11  

Sprawa dotyczy głośnikow Logitech Z-2300, a dokładniej przewodowego sterowania które chciałem zmienić na bezprzewodowe.

Prawy kanał zaczyna trzeszczeć przy regulacji głośności i pomyślałem że może pozbyć się teraz ręcznej regulacji. Rozebrałem regulator i znajduje się tam potencjometr o oznaczeniu A103 czyli teoretycznie(jeśli oznaczenia charakterystyki pokrywają się z krajowymi) liniowy 10 KOhm, na dodatek jest on w wersji stereo. Chciałem w jego miejsce wstawić elektroniczny potencjometr stereo ale DS1802 występuje tylko w wersji 45 KOhm i pozostaje mi chyba tylko DS1666-10 ale ten scalak pracuje tylko w układzie mono.
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość dopasowania rezystancji DS1802 tak by wstawić go w miejsce potencjometru 10 Kohm?

Kolejne pytanie dotyczy drugiego potencjometru znajdującego się w sterowniku. Jest to regulacja basu z charakterystycznym uskokiem(położenie neutralne - kręcąc w prawo zwiększa się natężenie niskich częstotliwości, w lewo zmniejsza) po środku całego zakresu regulacyjnego. Ten potencjometr również jest w wersji stereo a oznaczenie jego to B103 czyli logarytmiczny 10 KOhm. W jego miejsce też chciałbym wstawić jakiś scalak tak by bezprzewodowo sterować ilością niskich tonów i natężeniem dźwięku.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące unowocześnienia sterowania tymi głośnikami.

Pozdrawiam.

0 0