Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra b 2.0 tdi przepływ recylkulacji spalin ,

lottus 10 Gru 2009 18:26 2178 3
  • #1 10 Gru 2009 18:26
    lottus
    Poziom 2  

swieci mi się kontrolka silnika. Na komputrze wyświetliło przepływ recylkulacj spalin,gdy się zapala obroty tylko do 4000 tyś , ale gdy stoje na swiatłach zapala się gdy przygazuje to gaśnie gdy stane zapala się. wymieniłem ten zawór za turbiną czściłem wężyki i egr.i dalej to samo

0 3
  • #2 02 Sty 2010 00:10
    evoevo
    Poziom 9  

należy wyczyścić kolektor ssący

0
  • #3 11 Sty 2010 18:53
    bartez844
    Poziom 20  

ten zawór co wymieniłes to od turbo od egr jest na lewą lampa zobacz czy przewody całe

0
  • #4 06 Sty 2017 13:01
    krzych?
    Poziom 13  

Zanurzając się w poszukiwaniu odp na inny temat wpadłem na wasz troszkę stary i bez zainteresowania i nie wiadomo czy kolega sobie z tym poradził czy nie.
    Ja miałem podobny temat wymieniłem wszystko z innego opelka czyli:
    EGR, przewody (nowe) ,zawory wszystkie trzy i były zamieniane miejscami ponieważ są takie same, wacu pompę, kolektor oczywiście wypucowany porządnie.
    Po dłuższym czasie debatowania udało mi się ustalić że przyczyną był zawór ciśnienia bezwzględnego w kolektorze, wymieniłem a drugi (używka z innego auta) i pomogło czek się nie świeci błędu nie ma i moc jak na 82KM przystało powróciła.
    Przynajmniej nogą się nie trzeba odpychać przy wyprzedzaniu jak się czek zapalał ;]

Pozdrawiam może to komuś pomoże :)

0