Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana licznika na licznik innej marki??

DarkRayne 10 Dec 2009 18:48 1825 4
 • #1
  DarkRayne
  Level 10  
  Witam mam takie pytanie czy jest możliwe wymienić licznik w samochodzie (Rover 216) na licznik z innego samochodu chodzi mi o licznik z Subaru Imprezy bądź Mitsubishi Lancera Evo. W Roverze licznik jest elektroniczny w dwóch pozostałych również więc wydaje mi sie ze nalezało by tylko dopasować elektrykę. Ogolnie to sie na tym nie znam dlatego pytam tutaj czy jest możliwe takie coś bo mi sie wydaję że tak. Jeszcze jedno pytanie jak podłacze impulsator do predkosciomierza z subaru to czy wyniki będą prawdziwe???
 • #3
  DarkRayne
  Level 10  
  ok a jak to mogę sprawdzić??? Ogólnie w Roverku nie do końca wiadomo co siedzi bo złacze obdII a jednak nie jest z nim zgodny dopiero od 2001 roku jest a moj to 97r Subaru jeśli się nie mylę to obdII.

  Jeśli napiszesz mi jak sprawdzić to będe wdzięczny!!!

  Dodano po 6 [minuty]:

  A tak na marginesie to dziękuje że się zainteresowałeś
 • #4
  AUDIOFreak
  Level 12  
  Pomijając kwestię estetycznego montażu mechanicznego to nawet jak jest CAN (czy jakaś kolwiek inna magistrala) to też da się przerobić - wyrzucić całą elektronikę z takich wskaźników, i każdą "wskazówką" sterować indywidualnie (odpowiednio dopasowując sygnały sterujące - zależnie od typu "silniczków" poruszającymi wskazówkami). Teoretycznie jest to wykonalne (praktycznie też - kwestia znajomości elektroniki, ewentualnie programowania). Sterownie kontrolkami nie wymaga komentarza. Może być problem z wyświetlaczem przebiegu.

  Uwzględniając zalety takiej przeróbki - szkoda tracić czasu, pieniędzy i roboty. Dzięki takiej przeróbce i tak nie pojedziesz jak Imprezą, czy Lancerem...
 • #5
  DarkRayne
  Level 10  
  heh ale ja nie pisałem że przerabiam wóz na impreze czy lancera czy jakis inny wies tuning. Tak sie sklada ze licznik od subaru miesci sie w obudowie oryginalnego rovera. A ja po prostu chciałem coś zmienić u siebie a akurat taki licznik mi sie podoba. Koszta heh licznik na allegro od 50-300zl troche grzebania ale za to jaka satysfakcja