Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin N1 Vision - samoczynne restarty

redi75 10 Gru 2009 19:55 4820 16
  • #1 10 Gru 2009 19:55
    redi75
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z routerem z tym routerem. Otoz po zaniku napiecia przestal sie prawidlowo uruchamiac. Restartuje sie gdzies tak po 10% inicjalizacji i tak w kolko. Udalo mi się przywrócić do ustawień fabrycznych (reset trzymany przez chyba minute). Wszystko bylo w porzadku do momentu zmiany ustawień wymagających restartu (zmiana ip). Po restarcie problem sie pojawil ponownie. Udalo mi sie zmienic firmware z 1.16 na 1.15, ale to nic nie dalo. Jak nie zmieniam ustawien to chodzi bezproblemowo, ale siec wymaga zmiany ip. Sam juz nie wiem co moze byc przyczyna, bo sie nie uszkodzil podczas flashowania tylko zaniku napięcia. Nigdy wczesniej to sie nie zdarzalo. Macie jakies pomysły jak przywocic go do stanu uzywalnosci lub jakie sa namiary na Belkin Polska, bo na stronie ich brakuje. Wolalbym oddac do serwisu w POlsce chociaz sprzet sprowadzony z Anglii i tu kupiony na Allegro. Chodzil ponad pol roku bez problemu. Dodam jeszcze, ze jak za szybko wcisne reset to mam tryb download mode.

0 16
  • #2 10 Gru 2009 20:13
    core2quad
    Poziom 15  

Jakiego masz dostawce internetu? Jesli kablowka to wystarczy podac mu sam MAC adres a reszte sam sobie dopasuje. Sprobuj tak zrobic to moze bedzie dzialac stabilniej.

0
  • #3 10 Gru 2009 20:29
    redi75
    Poziom 9  

Tylko, ze on nie startuje. Czasami uda mi sie cudem zrestartowac.
    Moze ktos wie gdzie to jest serwisowane.

0
  • #4 06 Lut 2010 14:47
    mari_p
    Poziom 10  

Mam ten sam problem. Udało Ci się go może rozwiązać?

0
  • #5 06 Lut 2010 14:53
    redi75
    Poziom 9  

No właśnie nie. Stoi wyłączony i zbiera kurz. Swego czasu pisałem z serwisem Belkina w UK, ale ciężko było się dogadać. Mi padł po zaniku napięcia. Czytałem na fortach zachodnich, ze czasami się to zdarza i chyba wymieniają Belina. Tylko ja zbytnio dowodu zakupu nie mam i sam nie wiem co robić. Może zadziałamy wspólnymi siłami. Zmieniałem wersje Flasha, bo udało mi się go wystartować (działa jak nie restartuje i nie zmieniam ustawień by był restart).

0
  • #6 06 Lut 2010 15:40
    mari_p
    Poziom 10  

To nie dobrze. Ale takie ostrożne eksploatowanie to nie rozwiaznie. Nie wiem jeszcze co robić, nie chce mi się troszkę bawić w wymianę emaili z serwisem. Poza tym sam też chyba nie mam dowody zakupu. Pewnie kupię nowy :(

0
  • #7 16 Kwi 2010 15:14
    redi75
    Poziom 9  

Ktoś miał taki problem i go rozwiązał lub ma propozycje jak go rozwiązać?

0
  • #8 04 Paź 2010 14:02
    mobor
    Poziom 22  

mi stalo sie to samo

Wygląda na to że w Belkinie pada flashrom odpowiedzialny za ustawienia użytkownika (powstają błędy)
    Trzeba by zrobic mocny hardreset całego hardwaru- pytanie - jak ?

0
  • #9 10 Paź 2010 09:38
    Sebastian Reg
    Poziom 9  

Miałem to samo. Wysłałem do serwisu. Po 2 miesiącach oddali nowy router. Długo to trwało

0
  • #10 18 Kwi 2012 21:11
    ROBO BOSS
    Poziom 1  

Witam
    Mam problem z routerem belkin n1.
    Problem polega na tym że po kilku godzinach działania rozłącza wi-fi .
    Może ktoś miał podobny problem i go jakoś rozwiązał?
    Z góry dziękuje za pomoc .

0
  • #11 24 Kwi 2012 03:28
    SCREAM_NO1
    Poziom 11  

Ja miałem sytuacje że router co któryś raz się uruchamiał lub dochodził do jakiś 70-80% paska postępu bootowania i koniec. Czasem gubił wifi, ogólnie działał niestabilnie. Byłem przekonany że to soft. Otworzyłem obudowę w poszukiwaniu jtag. Trafiłem na małego elektrolita (nie pamiętam już jaką miał pojemność), który był pęknięty. Po wymianie router śmiga jak złoto żadnych problemów nie zauważyłem.

0
  • #12 30 Lis 2012 21:21
    tomasz35
    Poziom 9  

Mam to samo, ale faktycznie są uszkodzone w moim przypadku 4 elektrolity 470u 6,3V jutro wymienię i zobaczymy

0
  • #13 29 Sie 2016 14:24
    mariusz8422
    Poziom 12  

Witam i jak pomogły tomasz35 wymiany tych elektrolitów ? bo nie napisałeś

mam podobny problem wyciągnięty z szafy po kilku latach dochodzi do ok 10 % i restart ale tak po godzinie się uruchomi. Ale jaki kol-wiek restart powoduje to samo router uruchamia sie godzinę i jest uruchomiony w trybie fabrycznym. Elektrolity z wyglądu są ok czy mimo tego mogą być uszkodzone ? czy to coś z pamięcią czy próbować wgrać nowy soft czy to ryzykowne w tym stanie ?

0
  • #14 16 Gru 2016 22:35
    dziutek
    Poziom 2  

Witam,
    do mariusz8422 czy coś robiłeś z tym Belkinem, mam identyczny problem, więc mnie ciekawi czy sobie z nim w jakiś sposób poradziłeś?

0
  • #15 17 Gru 2016 00:13
    mariusz8422
    Poziom 12  

Nie jeszcze nie zmieniałem tych elektrolitów Ale wyglądają idealnie Jak znajdę chwilę czasu to wymienię i zobaczę i napiszę ale nie wiem jeszcze kiedy to zrobię proszę ciebie jak ty wymienisz i zadziała to daj znać .

0
  • #16 19 Gru 2016 20:55
    dziutek
    Poziom 2  

Mój zachowywał się podobnie, wcisnąłem reset i tak trzymając włączyłem zasilanie, z wciśniętym resetem jeszcze przez kilkadziesiąt sekund, po tym zabiegu router pracuje, jednak raz na dwa, trzy dni się zawiesza.
    A możesz podpowiedzieć, jak go rozebrać żeby sprawdzić elektrolity?

0
  • #17 29 Sty 2017 20:27
    dziutek
    Poziom 2  

Po rozkręceniu w moim Belkinie 3-elektrolity były spuchnięte, po wymianie śmiga aż miło. Największy problem był z rozebraniem sprzętu :)

0