Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie sterowany odbiornik Satelitarny DVR-7400 i Internet

Jacek_CAN 10 Gru 2009 20:01 4799 2
  • Witam,
    ostatnio mialem problem jak odbierac i kontrolowac sygnal telewizyjny z mojego odbiornika satelitarnego na telefonie komorkowym lub komputerze ( MAC , PC) z kazdego miejsca na ziemi gdzie jest dostep do Internetu

Kupilem SLINGBOX SOLO ktory umozliwia tzw: live video and audio streeming przez internet.
    Zdalnie sterowany odbiornik Satelitarny DVR-7400 i Internet Zdalnie sterowany odbiornik Satelitarny DVR-7400 i Internet Zdalnie sterowany odbiornik Satelitarny DVR-7400 i Internet
    Slingbox ma wbudowany nadajnik IR ( taki sam jaki jest w pilotach do urzadzen RTV)
    nadajnik ten mozna dolonie skonfigurowac aby nadawal sygnal kompatybilny z pilotem twojego urzadzenia ktore chcesz kontrolowac.

Problem w tym ze 90% urzadzen dla ktorych SLINGBOX jest budowany dziala w USA czy Australii. Wiekszosc urzadzen europejskich czy z Azji nie ma wbudowanych kodow do sterowania urzadzeniami RTV.

W tym celu albo czekasz az ktos "zrobi" kod do twojego urzadzenia albo nie czekajac sam sie za to zabierzesz.

Zajelo mi prawie 3 tygodnie aby dokupic samouczacy sie pilot ktory moge podlaczyc do Komputera , zbudowalem interfejs JP1 ktory zciaga dane z pilota uczacego sie.

Poniewaz na zadnym z forum w polsce czy USA nie ma nawet protokolu do pilotow echostar w wersji europejskiej, a te z USA dzialajace na platformie DishNetwork nie sa kompatybilne, tylko samouczacy pilot rozwiazuje sytuacje.

Stawiajac oryginalny pilot od DVR-7400 na przeciwko uczacego sie pilota naciskam po kolei przyciski na oryginalnym a uczacy pilot potwierdza sygnalem swietlnym ze nauczyl sie kolejnego kodu i czeka na nastepny.

Po zakonczeniu procedury nauki kodow podlaczam pilot samouczacy pod interfejs i zciagam dane do komputera urzywajac programu IR.exe dostepnego ze strony . http://www.hifi-remote.com

cala procedure i problemy jakie napotkalem opisalem ze szegolami tu :
    Link

Druga faza programowania pilota to dopasowanie nauczonych kodow do skrzynki slingboxa urzywam Slingbox SOLO to jest link do producenta :

Link

Urzywa sie do tego programu REMOTE MASTER ktory pozwala zamieniac kody zciagniete przez IR.exe na inne kompatybilne z twoim urzadzeniem nadajacym np: Slingbox lub innym universalnym pilotem.

Kazdy kod nauczonego przycisku z IR.exe trzeba skopiowac do Remote Master
    i przypisac mu odpowiednia funkcje nowego pilota lub slingboxa np: POWER = POWER
    CH+ = CH+ aby obsluga byla prawidlowa.

na koncu funkcja : Export binary upgrade. Tworzy sie plik o rozszerzeniu "bin" ktory jest czytany przez SLINGBOX.

plik i umiescilem na forum Slingbox community oto link
    Link

Takim sposobem moge odbierac sygnal odbiornika DVR7400 wszedzie gdzie mam internet oraz w pelni nim kontrolowac.

Telewizje na zywo odbieram w komorce i laptopie uzywajac SLING PLAYER lub SLING PLAYER MOBILE i podlaczajac sie do IP mojego SLINGBOXA przez internet gdzie tylko jestem.

Ta sama procedure mozna powielic dla kazdego odibiornika RTV.

Jesli masz pytania chetnie udziele informacji.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Jacek_CAN
    Poziom 10  
    Jacek_CAN napisał 14 postów o ocenie 23, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2004 roku.
    2pacz
    Poziom 8  
    Witam

Gdzie mogę zakupić taki samouczący sie pilot?
    Tez mam takie urzadzenie jakim jest Slingbox i chciałbym zrobić pilota.

Proszę o wskazówki.

dziękuję i pozdrawiam
    2pacz
    Wojtek3379
    Poziom 1  
    Witaj znalazłem twojego posta widzę ze jesteś zorientowany w temacie. Więc mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko jeśli zapytam o pilota do echostarbdvr 7400
    Kupiłem uniwersalnego pilota. I szukam kodów. Przeszukalem Google znalazłem kilka ale niepasuja, same 4 cyfrowe wyczytałem gdzieś ze występują tez 3 cyfrowe jeśli możesz pomoc w jakikolwiek sposób będę wdzięczny.