Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda concerto szarpie przy obrotach w przedziale 1500-2200

colur 10 Gru 2009 20:20 2272 2
  • #1 10 Gru 2009 20:20
    colur
    Poziom 15  

Silnik na luzie pracuje normalnie ,bez problemu zapala.Niestety pod obciążeniem szarpie do momentu aż przekroczy obroty 2200.Staram się nie wyprzedzać bo nagłe dociśnięcie gazu w niskim zakresie obrotów powoduje że silnik się dusi.Świece i przewody są niedawno zmieniane co nie znaczy oczywiście że nie mogły nawalić.Dzisiaj wymieniłem cały aparat zapłonowy ,pożyczony w 100% sprawny.Bez rezultatu.Proszę o jakieś wskazówki co może być jeszcze podejrzane.
    I jeszcze jedno silnik zimny działa poprawnie,dolegliwość pojawia się coraz bardziej w miarę jego nagrzewania.

0 2
  • #2 07 Cze 2010 21:21
    vw27
    Poziom 2  

Witam, miałem podobny problem z concerto 1,5.Najpierw auto mi zgasło i było nie do odpalenia,wymieniona została cewka,kopułka oraz palec rozdzielacza oraz poprawione zostały luty na przekaźniku pompy paliwa.Auto odebrałem od mechanika po czym okazało sie że silnik mocno szarpał pomiedzy obrotami 1500-2500 obr. Sprawdziłem przewody zapłonowe i okazało się że na fajkach i gniazdach świec jest nieco oleju który wydostawał się z pod kapy zaworów. Wymienione zostały świece (oczywiście ngk) oczyszczone fajki, wymieniona uszczelka pod kapą i po problemie, auto śmiga jak szalone.

0
  • #3 07 Cze 2010 22:50
    colur
    Poziom 15  

Problem sam zniknął wraz z pojawieniem się mrozów.Byłem przekonany że na wiosnę auto znów zacznie wariować ale już jest czerwiec i wszystko działa bez zarzutu.W serwisie Hondy stawiano na czujnik ciśnienia atmosferycznego czy jakoś podobnie.Temat zamykam.

0