Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirpool AWG322- łożyska, amortyzatory

06 Lip 2004 18:31 4881 13
  • Poziom 10  
    Witam. Czy ktoś się może orientuje czy w ww. pralce wymienia się same łożyska czy cały zespół (cieknie z nich brunatna woda powodując zwarcie przy wirowaniu)? W hurtowni polecają cały krzyżak za 560zł.
    Jak w tej pralce wyjmuje się łożyska i jakie narzędzia są potrzebne? Ja wymieniałem łożyska jak na razie tylko w Polarze PS 663 BIO.
    To samo z amortyzatorami. Kosztują po 100 zł ale pewnie da się dobrać jakieś inne np z któregoś Polara? A może da się je zregenerować np tam gdzie regenerują amorki do samochodów?
    Grzegorz
  • Poziom 11  
    Chyba za ponad 700 złotych nie opłaca się naprawiac takiej pralki.
    nie wiem ile ma lat ale potem pójdzie bęben, grzałka itp.
    Zmieniałem kiedyś łozyska w ardo, średnio co 2 lata i polarze raz
    bez problemu ale trzeba mieć tzw ściągacz i potem dobrze osadzić łozyska aby nie było tarcia bębna na korpus, i oczywiście zimmeringi, bo od nich poszły łożyska
    noho
  • Poziom 22  
    Witam :) Wystarczy wyjąć bęben od tylu pralki i zanieść do tokarza niech
    naspawa i wytoczy pod wymiar łożysk.Jest to prosty sposób na regenerację bębna.Łożyska proponuję założyć firmy SKF.
    Łożyska to 6202i6203 ,siemering:22x40x10. :)
  • Poziom 10  
    Czy krzyżak z łożyskami da się w tej pralce ściągnąć od tyłu, tak jak to było w PS 663 Polara , czy też trzeba coś robić z bębnem (rozpinać, wyjmować ?).
    W Polarze wystarczyło wkręcić śruby w w krzyżak aby go ściągnąć, a tutaj jak? Pralka jest u kogoś i nie mogę teraz sprawdzić.
    Przypominam, że jest to wąska pralka ładowana od przodu.
  • Poziom 22  
    Cześć.Wyslij mi swój adres domowy na:luna_szubin@wp.pl. Nie mam skanera :)
    Wyślę Tobie schemat i rysunki do AWG322 drogą pocztową.
    pozdrawiam :)
  • Poziom 22  
    :) witam.WŁAŚNIE WYSŁAŁEM GODZ.12.00
    POZDRAWIAM :)
  • Poziom 22  
    Witam :) Przesyłką wysłałem :Priorytetem powinna dojść dzisiaj.
    Wymiana łożysk jest bardzo podobna jak w PS-ie,a nawet łatwiejsz.
    Masz mniej o 3 śruby,i brak jest zabezpieczenia na osi bębna.
    Jeżeli stwierdzisz,iż uszkodzona jest oś bębna lub urwane ramię krzyżaka
    nośnego bębna to należy wymienić lub naprawić bęben.
    Niestety to jest dość długa procedura :) .Musiałbym napisać kawałek
    książki.Jak będą pytania to jutro w sobotę jrstem pod telefonem:52/3849457 od godz.9 do 13.możesz dzwonić.Pozdrawiam. :)
  • Poziom 10  
    Dzięki :). A jeżeli tak jak pisałeś urwane by było ramię krzyżaka to chyba pozostała by tylko jego wymiana, bo nie zrozumiałem jaki związek miałoby przetaczanie osi w stosunku do urwanego krzyżaka, chyba żeby wziąć go z zupełnie innej pralki ? A swoją drogą ten oryginalny cenę ma wziętą z nieba.
    Grzegorz
  • Poziom 10  
    Jeszcze jedna sprawa - jak się wkłada uszczelniacz - wystającą częścią o mniejszej średnicy w stronę bębna czy krzyżaka, bo nie zwróciłem uwagi podczas demontażu ?
    Grzegorz
  • Poziom 22  
    Witam :) Uszczelniacz włożyć tą mniejszą średnicą w krzyżak .
    ten większy talerzyk ma być między zbiornikiem a krzyżakiem,ma to połaczenie uszczelniać.Powodzenia :)
  • Specjalista AGD
    Zwroc uwage na os bebna czy nie jest zbyt wytarta w miejscu gdzie bedzie pracowal simering i wowczas ocenisz na jaka glebokosc umiescic go w krzyzaku bo innaczej twoja praca pojdzie na marne :cry:
  • Poziom 22  
    Witam wszystkich uszczelkę-siemering należy wbić do końca
    ponieważ może podczas pracy bębna się poluzować i będzie do
    wymiany. :)
  • Użytkownik usunął konto