Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia części climatronika Vectra B,98

10 Gru 2009 21:13 2427 3
  • Poziom 12  
    Vectra B X18XE, 98

Zdemontowałem dziś kokpit, w tym część z uchwytami na kubki i popielniczką.
    Zauważyłem chwilę po tym, że nie mam w climatroniku podświetlenia wyświetlacza cyfr temperatury i siły nawiewu.
    Pozostałe funkcje są podświetlone, tzn. +, -, on, of ... itd.
    Nie zauważyłem żeby coś nie działało. Nawiew, temperatura, sterowanie, światła, stopy i cała reszta.
    Pytanie:
    Czy są te cyfrowe wyświetlacze zależne od zapalniczki bądź jej podświetlenia?
    Czy mają osobne zasilanie w module klimy?

Zwarcia raczej nie zrobiłem - delikatnie zdjąłem wtyczki zasilania zapalniczki i podświetlenia popielniczki.

Jakieś pomysły?
  • Poziom 15  
    :)) Pomysł jeden wymiana żaróweczek :> Wyciąg licznik i włóż go robiąc to bardzo delikatnie a i tak się jakaś spali.Nie wiem jak to wyjaśnić ale tak sie dzieje.Ja już mam kupione na zapas 2 pudełka takich żarówek.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Jaki licznik?

Mam wyciągnąć cały moduł z trzema wyświetlaczami?
    Na raz pyknęłyby dwie żaróweczki w licznikach i reszta sterowania byłaby sprawna?

W ogóle to chyba wchodzi jedna żarówka na element, tzn. oświetla znaki +, -, i licznik temperatury.
  • Poziom 15  
    Licznik napisałem Ci dla porównania że tak poprostu się dzieje z tymi żarówkami.Zejmij osłonę która jest do okoła konsoli środkowej.Wyciąg radio i masz ładny dostęp do kostek.Bo trochę krótkie są tam kable i możesz mieć problemy.Albo zjarane są albo poruszaj nimi i będzie oki.