Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon - prośba o identyfikacje.

leonard666 10 Gru 2009 21:16 3170 7
  • #1 10 Gru 2009 21:16
    leonard666
    Poziom 17  

Witam.
    Przyszło mi walczyć z domofonem, a nie mam doświadczenia praktycznego, więc proszę o pomoc. W sprzęcie jest sygnał miedzy mikrofonem a słuchawką w centrali ale nie ma go na zewnątrz. Jest sygnał dzwonka, więc jest połączenie elektryczne. Mam pytanie czy ktoś wie co to za cudo.Domofon - prośba o identyfikacje.

0 7
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2009 21:52
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!
    "Elprod" z Bydgoszczy. Dwuprzewodowy. Współpracuje z unifonami Cyfrala TCL. Obecnie firma produkuje tylko 3+1 i brak wsparcia z Ich strony. Ale możesz próbować. Możesz też zastosować centralę Cyfrala.
    Cześć!

0
  • Pomocny post
    #4 11 Gru 2009 18:19
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

To będzie chyba ten schemat. Na zdjęciu widać, że jest przekaźnik, ale jest tez coś co może być triakiem (albo stabilizatorem). Jak spojrzysz z drugiej strony płytki, to łatwo stwierdzisz co otwiera zamek.
    Domofon - prośba o identyfikacje.

0
  • #6 10 Sty 2010 14:27
    leonard666
    Poziom 17  

Witam ponownie po świątecznej przerwie.
    Domofon próbowałem naprawić ale niestety płytka jest wykonana metodą dwustronną i ścieżki są bardzo cienkie, więc demontaż nawet delikatny niszczy druk. W związku z tym proszę o pomoc bardziej doświadczonych w wybraniu innego domofonu tak aby nie zmieniać instalacji.

0
  • #8 19 Sty 2010 21:04
    leonard666
    Poziom 17  

Problem rozwiązany.
    Założyłem nowy domofon cyfrala ( centrala + unifon ). Po niewielkiej przeróbce otworu pod centralę i podłączeniu instalacji nie pracował elektrozaczep. Przyczyna była banalna. Po wykręcaniu jego mechanizmu, okazało się że jest poluzowana śruba przenosząca napięcie na cewkę.
    Dziękuję za pomoc.

0