Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X51RL i Creative T6100 nie działają wszystkie głośniki

piotr1193 10 Gru 2009 22:41 2439 5
  • #1 10 Gru 2009 22:41
    piotr1193
    Poziom 8  

Witam Wszystkich

Otóż mam taki problem , posiadam laptopa Asus X51RLseries , zakupiłem zestaw głośników 5.1 Creative Inspire T6100 i działa tylko subufer i 2 głośniczki, a 3 pozostałe nie chcą działać. Podpinałem na różne kombinacje i nic. W laptopie mam tylko 2 wejścia, na głośniki i na mikrofon. Od subufera idą 3, zielony, czarny i różowy jak podpiąć ? Mam zainstalowany Menadżer Realtek HD Audio - Kodek: ALC 660 i nie ma tam opcji na 5+1 , tylko 2 głośniki komputerowe. W panelu sterowania itd. Mam ustawione 5.1 i dalej nie gra.
    Proszę o pomoc bo nie mogę tego rozgryźć, przeglądałem już masę stronek i nic.

Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł poprawiłem, post również. Zdania kończymy kropką, a nie tak jak Ty - ";/". Na forum obowiązuje regulamin, proponuję o tym pamiętać.

• #2 10 Gru 2009 23:23
    orkan0
    Poziom 14  

Problemem mogą być sterowniki, lub co bardziej prawdopodobne, po prostu plik, który odtwarzasz (film) nie ma ścieżki dźwiękowej 5,1. Spróbuj z oryginalną płyta DVD, film ze ścieżka dźwiękowa 5.1.

• #3 11 Gru 2009 12:13
    piotr1193
    Poziom 8  

no chyba tak , ale właśnie nie wiem jakie sterowniki. Odtwarzam muzykę i grają tylko 2 głośniki.
    help.

• #4 11 Gru 2009 12:27
    djdk
    Poziom 8  

Jeśli w laptopie masz tylko wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe to nie podłączysz tych głośników na 5.1. Do głośników masz 3 kable a wyjscie audio w tym laptopie tylko jedno. Po prostu nie da się uzyskać 5.1. Ewentualnie możesz podłączyć do wyjścia audio trójnik i do niego podłaczyć 3 wtyczki z głośników, będą wtedy grały wszystkie głośniki ale nie będzie to 5.1 tylko zwykłe stereo.

• #5 11 Gru 2009 14:50
    piotr1193
    Poziom 8  

Czyli kupie tzw. przejściówkę , podłączę kable i będą grały wszystkie głośniki tak ? :)

• #6 11 Gru 2009 15:15
    djdk
    Poziom 8  

Dokładnie tak. Przejściówkę która rozdziela na 3 gniazda niełatwo znaleźć ale możesz użyć dwóch przejściówek na 2 gniazda (wkładając jedną do drugiej) wygląda to niespecjalnie ale działa i jest łatwo dostępne.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo