Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II 2002 1.9 dci 120KM Przerywa i gasnie

patiantek 10 Dec 2009 22:55 8959 9
    patiantek
    Level 2  
    Przejde do rzyczy. Jest wiele podobnych problemow, jednak moj rozni sie tym, ze samochod ani nie kopci ani nie traci mocy tylko od czasu do czasu szarpnie jakby nie dostal przez sekunde paliwa. Czasem zgasnie, nawet nie wiem kiedy, np. podczas dojezdzania na luzie do swiatel. Na poczatku robil tak tylko po szybszym skrecie lub zawroceniu w prawo i to raz na tydzien teraz robi to niezaleznie czy jade szybko czy wolno spokojnie czy z ciezka noga. A dzisiaj zdazylo mi sie to kika razy. Nie zawsze ale zdazy sie, ze mrugnie przy tym kontrolka swiec i usterki silnika. Dodam tylko, ze niedawno bylo wymieniane turbo. Aaa nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale mam wrazenie, ze gdy wcisne pedal gazu powiedzmy gdzies tak do polowy i rowno go trzymam to gdy zaczyna "ciagnac" mam wrazenie jakby delikatnie falowala ta moc tak jakbym minimalnie puszczal i wciskal pedal. Slychac to rowniez po gwizdzie turbiny. Ma ktos na to jakis pomysl?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    carrot
    Moderator of Cars
    Sokoro sygnalizuje jakąś usterkę kontrolką, to należało by podjechać do kogoś, kto dysponuje stosownym urządzeniem aby ją odczytać
    patiantek
    Level 2  
    Wlasnie w tym problem, ze nie sygnalizuje kontrolka problemu tylko czasem mrugnie ona. Byc moze jest to spowodowane chwilowym zgasnieciem silnika ale pisze wszystkie nawet najmniejsze objawy. Po drugie pisze tu zeby poradzic sie kogos kto sie na tym zna i mi pomoze aby uniknac czasem niepotrzebnych kosztow zwiazanych z podlaczaniem stosownych urzadzen.
    jurekk55
    Level 36  
    patiantek wrote:
    Po drugie pisze tu zeby poradzic sie kogos kto sie na tym zna i mi pomoze aby uniknac czasem niepotrzebnych kosztow zwiazanych z podlaczaniem stosownych urzadzen.

To jesteś w błędzie ,i nie będę pisał o wróżkach
    baltek1982
    Level 10  
    witam
    Mam ten sam problem, 1.9 dci 2003
    prosze o pomoc
    baltek1982
    Level 10  
    patiantek i co z twoja laguna?? znalazles rozwiązanie??
    piotr1193
    Level 10  
    wydaje mi się że mogą to być jakieś czujniki np. położenia wału korbowego , albo coś innego. podjechać sobie do jakiegoś dobrego zakładu , niech podepną autko do komputera ,może coś pokaże ;).
    patiantek
    Level 2  
    Jeszcze niestety nie znalazlem rozwiazania w czwartek mam wolne to powalcze z tym. Ale wlasnie tak jak kolega pisze wydaje mi sie, ze to bedzie cos z czujnikem polozenia walu lub cos kolo tego, tzn. zasniedziale lub naderwane kable. Nie dawno, jak jeszcze lala nie byla moja wiem, ze miala wymieniany wlasnie ten czujnik to cos z tym musi byc.
    patiantek
    Level 2  
    Rozwiązałem zagadkę!!! Bez podłączania stosownych urządzeń...
    Na początek wyczyściłem to co prędzej czy później w tych gratach trzeba wyczyścić, czyli EGR. Wydaje mi się, że nie był zabrudzony (można zobaczyć na załączonym zdjęciu) ale wyczyściłem (ropa + pędzelek). Po wyczyszczeniu przestał szarpać ale od czasu do czasu gasł gdy puściłem nogę z gazu, np. przy dojeżdżaniu na czerwonym świetle. Z czasem zaczął gasnąć coraz częściej. A w ostatnie dwa dni nie chciał nawet odpalać, gdy jednak już odpalił i trzymałem na wyższych obrotach to było dobrze a wystarczy, że puściłem nogę z gazu to zgasł.
    Przyczyną były dwa kabelki, które wychodzą z czujnika położenia wału, były przetarte przez jeden z gumowych węży układu chłodniczego. Gdy je „zkleiłem” lala dostała nowe życie nawet zaczęła mniej palić.
    P.S. Zanim zaczniecie wydawać kase na podłączanie samochodu do „stosownych urządzeń” warto najpierw poruszać i sprawdzić wszystkie możliwe wtyczki i kable a nawet przekaźniki. W moim przypadku rozwiązałem tak ok. 60% usterek w swoich samochodach.

Laguna II 2002 1.9 dci 120KM Przerywa i gasnie
    jurekk55
    Level 36  
    patiantek wrote:

P.S. Zanim zaczniecie wydawać kase na podłączanie samochodu do „stosownych urządzeń” warto najpierw poruszać i sprawdzić wszystkie możliwe wtyczki i kable a nawet przekaźniki. W moim przypadku rozwiązałem tak ok. 60% usterek w swoich samochodach

A ja jestem pewien że wypada to zrobić przed sianiem paniki,a kiedy to nie pomoże wtedy szukać pomocy,ale brawo:D podniosłeś maskę i sukces:idea: