Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, Amica, ZIS 2605

walsa 10 Gru 2009 23:03 5604 5
  • #1 10 Gru 2009 23:03
    walsa
    Poziom 9  

Witam,

w trakcie wyboru programu innego niż namaczanie świeci się kontrolka 1/2. Po uruchomieniu zmywania, zmywarka nabiera wodę i na tym koniec. Po ponownym uruchomieniu zmywarka spuszcza wodę, nabiera ponownie i znowu nic się nie dzieje. Nie bardzo wiem co może być przyczyną problemów.

pozdrawiam

0 5
  • #2 26 Gru 2009 20:38
    walsa
    Poziom 9  

Witam ponownie,

zmywarka ciągle sprawia kłopoty ale, okazuje się że po jakimś czasie (kilka godzin) jednak rozpoczyna działanie. Co ciekawe gdy w trakcie uruchomienia programu się świeci lampka 1/2 to gdy zmywarka nabiera wody to ta lampka miga. I jeszcze jedna obserwacja gdy dłużej (ok. 5 sek.) przytrzymam przycisk zmiany programów to wtedy zaczynają migać jednocześnie kontrolki 4 i 5 programów, po zamknięciu drzwiczek zmywarka spuszcza wodę i kończy działanie.
    Mnie to wygląda na programator ale na razie nie dobierałem się do niego, może ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Gru 2009 20:50
    g73
    Poziom 17  

Kolego zobacz ile razy mignie kontrolka,jeśli masz instrukcje obsługi to zobacz co oznacza .Miganie kontrolki świadczy o usterce ,w instrukcji jest wyszczególnione dokładnie co może być przyczyną pozdrawiam

0
  • #4 30 Kwi 2010 12:44
    zyzol5
    Poziom 9  

Miałem podobny problem . moduł do wymiany ,mam nowy do sprzedania .

0
  • #5 03 Maj 2010 13:54
    zyzol5
    Poziom 9  

w którym miejscu jest blokada turbiny mam ten sam problem i myślałem że to moduł

0
  • #6 05 Kwi 2011 16:58
    walsa
    Poziom 9  

Witam,

po wielu poszukiwaniach stwierdziłem że niewiele mnie będzie kosztować rozebranie zmywarki i poszukanie usterki na własną rękę. Sprawdziłem miernikiem to co mogłem, niestety nie znalazłem usterki. W desperacji postanowiłem wymienić wszystkie kondensatory w programatorze i okazało się że zmywarka ożyła. Wylutowane kondensatory na mierniku nie wykazywały usterki. Może pomysł z wymianą kondensatorów komuś innemu też uratuje trochę kasy. :D

Pozdrawiam

Walsa

0