Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips e-skin, papier zmieniający kolor

g_maly 11 Gru 2009 09:52 1575 1
 • Philips e-skin, papier zmieniający kolor
  Oddział badań w firmie Philips opracował nowatorski kolorowy e-papier, który otwiera nowe możliwości przystosowywania wyglądu urządzeń elektrycznych zgodnie z zachciankami użytkownika. Krótko mówiąc oznacza to, że kolor i wzory na obudowie na przykład odtwarzacza mp3 lub telefonu komórkowego mogą być w łatwy sposób zmieniane aby dostosować je do nastroju, ubrania lub otoczenia za pomocą naciśnięcia jednego przycisku.

  Technologia ta ma szansę zastosowania również w przyszłości jako e-tapety dzięki, którym będzie można w łatwy sposób zmieniać kolor pokoju lub jako inteligentne okna regulujące ilość światła słonecznego jakie przez nie wpada.

  Philips e-skin, papier zmieniający kolor

  Technologia nazwana przez Philips "e-skin" opiera się na wcześniejszych pracach z elektronicznym papierem (e-papier). Wygląda on jak zwykły papier a do tworzenia kolorów wykorzystywane jest światło z otoczenia dzięki czemu żadne podświetlenie nie jest potrzebne. Oznacza to, że wyświetlany kolor będzie jaskrawy nawet przy bardzo jasnym świetle słonecznym.

  Philips Research zaprezentuje efekty swojej pracy na imprezie International Display Workshops 2009, która odbywa się w dniach 9-11 grudnia.

  http://www.physorg.com/news179602254.html

 • #2 11 Gru 2009 15:18
  DjExit
  Poziom 23  

  Kurde, świetne! :D To jest jakaś innowacja w natłoku innych "ciekawych" newsów. Cały pokój wytapetowany takim papierem, super sprawa :D Pomarańczowy na dobry nastrój, bordowy na randkę czy czarny na czarną mszę xD Tak samo telefon z taką aktywną obudową, super sprawa. Może za naszego życia jeszcze tak będzie ;)