Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie przewodu spalinowego do piecyka łazienkowego.

11 Gru 2009 09:57 2605 3
 • Poziom 12  
  Witam mam może głupie pytanie, ale proszę o poważną odpowiedz. Czy sposób podłączenia przewodu elastycznego odprowadzania spalin do przyłącza odprowadzania spalin w piecyku łazienkowym Vaillant Geyser Mag 19/2 RXI ma jakieś znaczenie? Chodzi mi o to czy założenie rury do wewnątrz przyłącza lub po zewnętrznym obwodzie przyłącza jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania piecyka? W instrukcji mojego piecyka pisze coś takiego:
  Podlaczenie przewodu spalinowego do piecyka łazienkowego.
  Ale nie wiem dlaczego to takie istotne. W innych instrukcjach rożnych typów piecyków nie widziałem takiego zapisu.
  Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
 • Pomocny post

  Moderator na urlopie...
  W innych też jest. problem jest tej natury, że skropliny mają wpływać na wymiennik i tam ponownie odparowywać. W innym wypadku zalewają urządzenie na zewnątrz, ....a poza tym brzydko to wygląda
  Podlaczenie przewodu spalinowego do piecyka łazienkowego.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam. Sposób podłączenia przewodu odprowadzającego spaliny jest istotny ponieważ od poprawności jego montażu zależy to czy spaliny nie będą wydostawały się do pomieszczenia. W piecykach które miałem okazję oglądać przewód elastyczny był nasadzany na odprowadzenie spalin piecyka i w tym miejscu zaciśnięty był cybantem. Według Twojej instrukcji w tym piecyku rura powinna wejść pod kołnierz który zastąpi cybant i zapewni szczelność układu spalinowego. Radzę zrobić podłączenie zgodnie z instrukcją ponieważ nieprawidłowo wykonane odprowadzenie spalin może być przyczyną zaczadzenia.
 • Poziom 12  
  Dziękuję koledzy za odpowiedzi. Pozdrawiam