Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odzysk partycji po instalacji Visty - pomocy!

gregor_sz 11 Dec 2009 15:16 1046 1
 • #1
  gregor_sz
  Level 1  
  Witam gorąco wszystkich Użytkowników

  Mam dosyć specyficzny problem z partycją która mi "znikneła" ale od początku: dysk 160 GB gdzie była partycja C: i partycja Recovery gdzie został złożony system Windows XP. Sprzęt to ThinkPad R61i
  Kilka dni temu stworzyłem za pomocą Norton Patrition Magic 8.5 partycję D: gdzie złożyłem wszystkie swoje dane. Tu muszę powiedzieć że głupi byłem że nie zgrałem tego na zewnętrzny dysk no ale takiego nie miałem....

  Po zgraniu danych uruchomiłem instalację Visty Bussiness ( jeśli wersja Visty ma tu znaczenie) z płytki Recovery która poszła gładko. Jakie było moje zaskoczenie że partycja D po prostu znikła. Instalator zajął cały obszar dysku. Oczywiście nie robiłem nic z dyskiem żeby nie pogorszyć sprawy.

  Moje pytanie jest następujące: czy jest szansa na odzyskanie danych z partycji D?? Jeśli tak to jak to zrobić i jaki program jest do tego odpowiedni?

  Bardzo prosze o pomoc bo na tej partycji byłe naprawdę ważne dane dla mnie

  Grzegorz
 • #2
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Quote:
  Norton Patrition Magic 8.5
  - To nie był dobry pomysł.

  Quote:
  Po zgraniu danych uruchomiłem instalację Visty Bussiness ( jeśli wersja Visty ma tu znaczenie) z płytki Recovery która poszła gładko. Jakie było moje zaskoczenie że partycja D po prostu znikła. Instalator zajął cały obszar dysku.

  To nic dziwnego to naturalne i normalne ale trzeba o tym wiedzieć.

  1) Nadpisanych danych nie odzyskasz
  2) Podaj to co tu opisane : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html . Zrób SCAN NTFS i zapisz do pliku . Dysk podepnij pod inny komputer tak aby na tym dysku nie pracować.

  W razie problemów GG rzucam na PW i zdalnie będzie można zobaczyć co się uda.