Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maestro 180 II czy Siesta? Nie mogę się zdecydować...

Karpik156 11 Gru 2009 15:28 1685 5
  • #1 11 Gru 2009 15:28
    Karpik156
    Poziom 9  

Sporo piszecie o nich na forach, ale mimo to nie mogę się zdecydować...

Maestro 180 II czy Siesta? A może Maestro S albo Maestro 130?

Wiem, że najlepiej posłuchać i wtedy wszystko wiadomo, wiec jeśli ktoś wie, gdzie można je porównać w Poznaniu to będzie miło - dzwoniłem do Acustica, powiedzieli, że mogą mi zamówić i wtedy jak nie kupie to płace 30zł :/

Pokój ok 15m2 (3x5) lubię bas, ale miękki.
    Nie mam też wzmacniacza, więc jak poradzicie coś do 500zł do tych kolumn to będę wdzięczny. Głośno słuchać nie chcę, muzyka praktycznie każda.

0 5
  • #2 12 Gru 2009 12:43
    globus1987
    Poziom 29  

Do takiego pokoju maestro 180 jak i siesty będą za duże więc najlepiej zainteresuj się maestro 130.

0
  • #3 12 Gru 2009 15:47
    dues
    Poziom 28  

Osobiście zamieniłem Maestro II 180 na Siesty i nie załuję.
    A więc po kolei:
    Jęśli chodzi o scene to niestety przeważają Maestro co nie znaczy, że w siestach jej brak ale różnice są zauważalne. Jeśli lubi Pan gitarowe dźwięki to także maestro-gitara na tych kolumnach brzmi lepiej niż w rzeczywistości. Tony wysokie w obu kolumnach delikatne, w maestro aż za delikatne jak dla mnie. Średnica chyba troche bardziej szczegółowa w maestro za sprawą dodatkowego głośnika. Bas mimo mniejszej średnicy głośników mocniejszy jest w Siestach, bardziej zróżnicowany i bardzo szybki, jak dla mnie wystarczająco mocny niestety tam gdzie maestro potrafiły jeszcze zagrać (poniżej ok 40 Hz) w siestach jest cisza dlatego postanowiłem uzypełnić tą część pasma subwooferem chodź dla większości osób pewnie niebyłby on potrzebny. Mój pokój to 15m2 i Maestro jakby się dusiły, chyba nie potrafiły pokazać wszystkiego w tak małym pomieszczeniu, za to siesty są w sam raz.
    Siesty to nie kolumny do robienia hałasu, maestro potrafią zagrać głośniej, jednak jeśli lubi Pan "delektować" się dźwiekami i słuchać z umiarem polecam Siesty-jakby nie patrzeć wyższa klasa od maestro.
    Miałem okazje posłuchać także M35i w MM niestety w warunkach sklepowych. Porównując krótko do Maestro: średnica na tym samym poziomie, niskie-przeważają maestro, wysokie-zdecydowana przewaga M35i. Wykonaniem M35i nie zachwycają albo stały w tym sklepie bardzo bardzo długo. Siesty niestety trafiły do mnie z lekko obitym rogiem jednej z kolumn i zadartą okleina ale to widoczne z bliska. W maestro Wykonanie było PERFEKCYJNE.
    pozdrawiam i zycze zadowolenia z zakupu.

0
  • #4 12 Gru 2009 15:55
    Karpik156
    Poziom 9  

Deus, dziękuję za super odpowiedź, dzięki Tobie mam pojęcie.
    Zdecyduję się zatem na Siesty, chociaż boję się tej ciszy poniżej 40hz. Spróbuję więc ich gdzieś posłuchać, zobaczymy czy mi się spodobają. Jaki masz do nich subwoofer?

No dobrze, załóżmy, że kupiłem siesty.
    Jaki wzmacniacz do nich polecacie? Szukam nie droższych jak ok500zł.

0
  • #5 12 Gru 2009 16:09
    dues
    Poziom 28  

"siesty będą za duże więc najlepiej zainteresuj się maestro 130"

A czym się różnią? wysokością?

Dodano po 4 [minuty]:

Jak nie słuchasz "czarnej muzy" to raczej niemasz się czego obawiać. Subwoofer powoli się buduje.

0
  • #6 12 Gru 2009 16:34
    Karpik156
    Poziom 9  

Pocieszasz mnie, pocieszasz:D
    Aż mi się nie chce wierzyć, że Siesty mające takie małe głośniki tak dobrze grają :D

To jaki byłby ten wzmacniacz do nich dobry? :D

0