Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ stabilizacji temp. pracy lasera z elementem Peltiera.

PrzemoKK 11 Gru 2009 16:45 744 0
  • #1 11 Gru 2009 16:45
    PrzemoKK
    Poziom 13  

Witam, szanowni koledzy mam do wykonania zadanie na studiach, mianowice muszę opracować i zbudować układ stabilizacji temperaturowej diody laserowej o długości fali 532 nm. Dokładnie: zasilić diodę laserową (oczywiście trochę już czytałem i szukałem na ten teamt, schemat zasilania oraz sposoby znalazłem zarówno na naszym forum jak i w internecie) oraz dołożyć układ Peltiera w pętli sprzężenia zwrotnego oraz termistor w celu stabilizacji temperatury diody na poziome np. 20 bądź 25 stopni. W tym punkcie pojawiły się schody gdyż takiego schematu nie znalazłem, a firmy które sprzedają takie gotowe moduły strzegą swoich rozwiązań. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, jeśli ktoś zna stronkę bądź ma materiały (schematy) na temat stabilizacji lasera z wykorzystaniem elementu Peltiera to bardzo proszę o jakąś informację.
    Druga sprawa, to czy na polskim rynku można kupić diodę laserową zieloną tak do 5mW ? Na allegro widziałem gotowe wskaźniki laserowe w cenie już od 50 zł, natomiast w jednym tylko sklepie znalazłem diodę wraz z układem zasilania w cenie 300 zł. Wiem, że jako takiej diody laserowej o długości fali światła 532 nm nie ma w sprzedaży i wykorzystywana jest bodajże 2 harmoniczna czerwonego światła lecz czy taką diodę ogólnie nazywając zieloną znajdę na polskim rynku jeszcze gdzieś ? Dziękuję za zabranie głosu w powyższej sprawie.

0 0