Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 2.5tdi AKE automat na manuala jak kodowac?

michasso 11 Dec 2009 18:23 7764 4
    michasso
    Level 10  
    zabralem sie za przekladke A6 2.5 TDI z silnikiem AKE i automatyczna skrzynia na skrzynie manualna. podzespoly zakupione jedyne co jest mi niezbedne to dane odnosnie zmiany kodowania w ESP, ECU, zegary (loginy oraz parametry) oraz info gdzie poszukiwac przekaznika do zmostkowania aby odpalil
    radekKRK
    Level 10  
    michasso wrote:
    zabralem sie za przekladke A6 2.5 TDI z silnikiem AKE i automatyczna skrzynia na skrzynie manualna. podzespoly zakupione jedyne co jest mi niezbedne to dane odnosnie zmiany kodowania w ESP, ECU, zegary (loginy oraz parametry) oraz info gdzie poszukiwac przekaznika do zmostkowania aby odpalil

Jesli robisz diagnozujesz "czyms" dobrym to powinienes miec podpowiedzi kodowania.Przerabialem taki temat w A4B6 i powiem ci ze pozornie sprawa wyglada blacho ale rzeczywistosc jest inna.W moim przypadku nie obylo sie bez wymainy ECU bo nie dalo sie go przekodowac(nawet VAS nie ruszyl).Z tego co pamietam to w ABS ostatnią cyfre kodowania masz miec "5",jesli nie bedzie chcial przyjąc to zaloguj sie(40168) potem czeka Cie jeszcze adaptacja G85.
    W SILNIKU chyba czwartą cyfre masz miec "4"
    Jesli masz dostepny kanal 76(pomoc parkowania) to druga cyfre zmien na "0".
    W tej a6 chyba nie ma GATEAWAYA wiec nie masz co tam ruszac.
    O kodowaniu zegarow nic nie pamietam ale tam loginem do pzrekodowania jest PIN z immo,wg. mnie kodowanie powinno ruszyc bez pinu.
    michasso
    Level 10  
    moje szczescie ze w 2000 roku jeszcze nie bylo to tak rozbudowane, z forum passata wiem ze passat B5FL do 2005 ma mozliwosc bezproblemowej zmiany kodowania z automata na manuala i dziala. can w tym aucie dotyczy jedynie zamkow, swiatelek. a skad brales info do kodowania?
    radekKRK
    Level 10  
    michasso wrote:
    moje szczescie ze w 2000 roku jeszcze nie bylo to tak rozbudowane, z forum passata wiem ze passat B5FL do 2005 ma mozliwosc bezproblemowej zmiany kodowania z automata na manuala i dziala. can w tym aucie dotyczy jedynie zamkow, swiatelek. a skad brales info do kodowania?

Czesc ze stronki ktorą polecil kolega(post wyzej) ale wszystkiego tam nie znalazlem.Jesli chcesz to moge zprawdzic dokladnie zegary itp ale musze miec taki samochod u siebie bo wtedy bede korzystal z podpowiadacza kodowania.Takie auto bede mial jakos pod koniec tygodnia wiec jesli nic nie znajdziesz to daj znac.