logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[cc 700] próba użycia zapalniczki = zegar gubi godz +..

nosekdh 11 Gru 2009 19:20 1189 8
REKLAMA
  • #1 7375537
    nosekdh
    Poziom 14  
    Cześć, po użyciu zapalniczki nie pali się lampka od wnętrza i zegar gubi godziny po wyłączeniu silnika, opiszę dokładnie jak to się stało. Chciałem użyć kompresorka pod zapalniczkę, nie chciał się włączyć tylko lampka parę razy zamigała (ta od podświetlenia wnętrza). Odłączyłem kompresorek, zamknąłem drzwi i po ponownym ich otwarciu lampka nie migała, a zegar się resetował przy każdym otwarciu/zamknięciu drzwi. Wyłożyłem żarówkę od lampki, zegar się nie resetował, aż do przekręcenia kluczyka w stan 0. Wtedy zegar się wyłącza i po ponownym przekręceniu jest 00:00. Czy ktoś może wie jak to naprawić, gdzie szukać przebicia? bezpieczników? auto mam od nie dawna więc nie wiem gdzie szukać "szafki" z bezpiecznikami. Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam Marcin
    Moderowany przez Pawel wawa:

    Przeniosłem do działu dla początkujących. Kolega nie zna regulaminu i nie stosuje się do zasad działów. Nakładam ostrzeżenie.

  • REKLAMA
  • #2 7377287
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Sprawdź bezpieczniki
  • #3 7379356
    nosekdh
    Poziom 14  
    Sprawdzałem, przepala po użyciu ten odpowiedzialny za światła awaryjne, jest tam na razie zworka, więc działa. Przebicie musi być na kablach. Czy muszę wszystko przekopać czy może są jakieś standardowe punkty przetarcia kabla?
  • REKLAMA
  • #4 7379930
    tomrom1985
    Poziom 30  
    Sprawdź czy w oprawce zapalniczki wszystko jest OK. Watując bezpiecznik możesz spowodować pożar.
  • REKLAMA
  • #5 7384129
    nosekdh
    Poziom 14  
    On się przepala nie tylko od zapalniczki, ale także od użycia świateł awaryjnych.
  • REKLAMA
  • #6 7384477
    viper555
    Poziom 39  
    A jakiej mocy dajesz bezpiecznik.P
  • #7 7384907
    nosekdh
    Poziom 14  
    5A (z tego co pamiętam), jutro przejże instalacje na tyle na ile zdołam się dostać.
  • Pomocny post
    #8 7389046
    viper555
    Poziom 39  
    To się nie dziwię że go pali ma być 20A.P
  • #9 7389518
    nosekdh
    Poziom 14  
    Dzięki, z głupoty nie sprawdziłem schematu tylko wymieniłem na taki jaki był.
    Dziękuję i pozdrawiam. A może wiesz dlaczego na zimnym silniku obroty nieraz spadają ostro i gaszą silnik, na wciśniętym sprzęgle. Czy to będzie wina gaźnika, podkręcić obroty? (nie chce za bardzo przy nim grzebać).
REKLAMA