Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Live Mail czy Thunderbird

Witcher 11 Gru 2009 19:23 10117 13
  • #1 11 Gru 2009 19:23
    Witcher
    Poziom 12  

Witam

Stoję przed dylematem wyboru (zmiany) klienta pocztowego. Aktualnie korzystam z TheBat - świetny ale chce mieć większą możliwość integracji iPhone / iTunes (kontakty, kalendarz) z komputerowymi kontaktami klienta pocztowego, kalendarz itd.

TheBat jak też goły Thunderbird nie nadają sie do tego. Dopiero jak skorzystam z wtyczek Thunderbird zyskuje na funkcjonalności a TheBat leży i kwiczy.

Windows Live Mail czy Thunderbird?

Czego szukam. Przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalności
    Wizualnie oba programy są niemal identyczne.

Jak wygląda sprawa funkcjonalności kolejnej generacji programu pocztowego od M$? Warto w niego zapuścić się czy wskoczyć od razu do Thunderbirda?

0 13
  • #2 12 Gru 2009 00:21
    dr_bones
    Poziom 15  

ja poszedłbym w Thunderbird - rozumiem, że WLM to outlook express?
    powiem tak - wiem, że pod ms wychodzi wiecej rzeczy ale w robocie uzywalem Out a mam zasade ze nie kasuje zadnego maila wiec folder urósł szybko powyzej 2G i klapa, wtedy przeszedlem na TH i tego co przez dluzszy czas mi brakowalo to kalendarza (oczywiscie potem znalazlem wtyczke lightening) teraz integruje kalendarz w kompie z komorka i klasa (niestety moj pracodawca ogsluguje integracje klendarza www tylko z out ;) ale przezyje )

0
  • #3 12 Gru 2009 10:05
    mrsebolo
    Poziom 25  

Zdecydowanie nie polecam klienta poczty windows live - jest niestabilny i bardzo często się sypie, przynajmniej u mnie pod W7. Dla odmiany Thunderbird działa na W7 rewelacyjnie, i bez zająknięcia.

0
  • #4 12 Gru 2009 10:49
    augustyn11
    Poziom 9  

zgadzam się z przedmówcami:)Polecam Thunderbird'a jest o wiele lepszy i stabilniejszy od Windows Live Mail!!
    pozdrawiam

0
  • #5 12 Gru 2009 11:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 12 Gru 2009 12:48
    mrsebolo
    Poziom 25  

Gusioo napisał:
    mrsebolo napisał:
    Zdecydowanie nie polecam klienta poczty windows live - jest niestabilny i bardzo często się sypie, przynajmniej u mnie pod W7. Dla odmiany Thunderbird działa na W7 rewelacyjnie, i bez zająknięcia.

Ile czasu mu poświęciłeś? Czy, dla zasady, wszystko co MS wypuścił jest złe i be? Korzystam z niego odkąd MS wypuścił cały pakiet Live i jeszcze nie zdarzyło się, żeby zgubił mi jakiegoś maila, albo się "wysypał".

Przestań w każdym temacie pisać głupoty, bo czytać tego nie można. Jeśli jakiś produkt Cie przerasta to daj sobie z nim spokój i zajmij się łatwiejszym odpowiednikiem.

PS.
    Jakieś dowody, i to piszę do wszystkich, macie na potwierdzenie swoich tez, czy też "koledzy z piaskownicy" mówili?

Używałem tego "pseudo-klienta"(Windows live) prawie 3 miesiące na 17 stacjach roboczych, w tym czasie mnóstwo razy ów klient zawieszał się (brak odpowiedzi programu). Podczas kiedy wyłączone było automatyczne odbieranie/wysyłanie maili program pocztowy Windows Live bez wyraznej przyczyny odmawiał wejścia w skrzynkę odbiorczą dając w odpowiedzi komunikat iż folder był przetwarzany(choć nie był). Problem występował w systemie Windows 7 professional na większości stanowisk.

Sam przestań pisać głupoty, Thunderbird ma o wiele więcej funkcji oraz możliwości, na pewno nie jest programem prostszym, za to jest bardziej funkcjonalny i w 100% stabilny z mojego doświadczenia. Funkcjonuje w tej chwili na wszystkich stacjach(19 sztuk) i nigdzie jeszcze nie było z nim problemu. Właśnie uaktualniłem go do wersji 3.0 i jest jeszcze lepiej(świetnie zrobili wyszukiwanie wiadomości).

Nie masz pojecia o mnie, ani o moim doświadczeniu z tymi programami, wiec swoje uwagi zostaw dla siebie oraz "kolegów w piaskownicy"...

Ps. I nie piszę źle o M$ dla zasady, używam Windows SkyDrive i jestem z tej usługi bardzo zadowolony, natomiast darmowe klienty pocztowe MS zawsze były dziurawe i niedopracowane i tak pozostało do dziś.

0
  • #7 12 Gru 2009 15:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 12 Gru 2009 17:51
    mrsebolo
    Poziom 25  

Gusioo napisał:
    mrsebolo napisał:
    Używałem tego "pseudo-klienta"(Windows live) prawie 3 miesiące na 17 stacjach roboczych, w tym czasie mnóstwo razy ów klient zawieszał się (brak odpowiedzi programu).

Plączesz się - jak mogłeś mieć W7 na stacjach roboczych 3 miesiące temu, skoro premiera była 22-10-2009?

Dalej nie czytałem - pewnie takie same rewelacje.

Problem Exists Between Keyboard And Chair - zapewne nie jest Ci obce?

Windowsy 7 używam już od prawie roku, najpierw W7 Beta, póżniej RC.
    Windows 7 Professianal dostępny był już w sprzedaży(np. na allegro ale nie tylko, bo ja akurat kupiłem gdzie indziej), na miesiąc przed jego oficjalną premierą. Zapewne to dla Ciebie coś nowego...

Moderowany przez mat_ed:

Treść niezgodną z punktem 10.8 regulaminu forum - usunąłem. Dyskutować proszę na temat, a nie urządzać sobie prywatne wycieczki.

Pomijając już że Windows Live Mail nie jest stabilnym klientem pocztowym to nie dorównuje Thunderbirdowi też pod względem funkcjonalności. Przeglądanie w kartach, bardziej rozwinięte reguły wiadomości, bardzo dobre filtry antyspamowe, możliwość twozenia zaawansowanego etykietowania wiadomości oraz mnóstwo wtyczek(jak w przypadku firefoxa) czynią z niego o wiele lepszy program pocztowy.

0
  • #9 14 Gru 2009 10:13
    Witcher
    Poziom 12  

Jasne.

Czyli wszyscy skreślają Windows Live Mail. Pamiętając jaki to był syfiasty klient za czasów Outlooka. Szkoda że tak mało osób miało z nim styczność. Gdyz rozwój jaki dokonał się jest ogromny i zmiany jakie wniesiono do tego klienta sa znaczne, także z bezpieczeństwem na którym mi bardzo zależy.

Wstrzymam się jeszcze przed przejściem (importem poczty) do Thunderbird'a

0
  • #10 14 Gru 2009 11:49
    ciubas.pl
    Poziom 9  

Ja osobiście używałem klienta do poczty z Visty - brak indeksacji plików, zaawansowanego wyszukiwania itp. Po przesiadce na pakiet office 07 jest zdecydowanie lepiej, ale 3gb poczty z kontami imap i pop bardzo go zwalniają przy uruchamianiu i trzeba trochę czekać aż wszystko się włączy później działa w porządku. Sam zastanawiam się nad przesiadką na Thunderbird'a - jeżeli te wtyczki już tak dobrze działają (mam telefon z wm).

0
  • #11 23 Gru 2009 14:31
    Witcher
    Poziom 12  

Nie działają aż tak dobrze.
    Np. przy kontaktach zgubiły mi daty urodzin.

Aktualnie testuje Windows Live Mail. Okazało się iż nowa wersja nie odczytuje kontaktów z Windows Contacts ale ma oddzielna bazę - lipa, przez to dalej nie mam synchronizacji ani kontaktów ani kalendarza.

0
  • #12 23 Gru 2009 21:02
    zawisza.1991
    Poziom 10  

Ja polecam Thunderbirda. Jest szybki i wygodny. Dodatkowo istnieje wersja Portable tego klienta. No i jak masz Linuksa, to ten program też możesz mieć.

Nie zapomnijmy o ogromnej bazie dodatków...

Polecam i zalecam klienta od Mozilli.

0
  • #13 24 Gru 2009 14:24
    452387
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 27 Maj 2010 14:06
    kk.2000
    Poziom 26  

No i dobra, jest 5 miesięcy później.

Korzystałem z TB i przesiadłem się całkowicie na Live. Dlaczego?
    Stabilność = 100% (W7 pro, W7 home)
    Wyszukiwanie maili - JEST
    Kalendarz - JEST
    import export: maili, kontaktów, kont - JEST
    pełna współpraca z Outlook, Outlook Express - JEST
    integracja z WM6.1 - JEST
    pełna integracja z Aero (W7) - JEST
    możliwość stworzenia wyglądu zminimalizowanego - JEST (to główna zaleta jak dla mnie)
    współpraca z Copernic - JEST (w przeciwieństwie do TB)

Co do przyrastania maili - radzę sobie w ten sposób, że po zakończeniu roku zakładam nowe skrzynki Odbiorcza, Wysłane a poprzednie napełnione skrzynki zapisuję jako archiwum. Po kilku latach (u mnie po 5) wyrzucam najstarsze archiwum i całość mieści mi się w 10GB (3500-4900 maili rocznie z załącznikami).

Oczywiście, używam W7 w wersji deweloperkiej ale wcześniej miałem wersję standardową i nie miałem ANI JEDNEGO PROBLEMU z wymienionych wczesniej!

Co do stabilności W7 to ma pewne niedoróbki zwiazane z obnizeniem wydajnosci procka ale da się to obejść.

0