Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows Live Mail czy Thunderbird

Witcher 11 Dec 2009 19:23 10906 13
    Witcher
    Level 13  
    Witam

Stoję przed dylematem wyboru (zmiany) klienta pocztowego. Aktualnie korzystam z TheBat - świetny ale chce mieć większą możliwość integracji iPhone / iTunes (kontakty, kalendarz) z komputerowymi kontaktami klienta pocztowego, kalendarz itd.

TheBat jak też goły Thunderbird nie nadają sie do tego. Dopiero jak skorzystam z wtyczek Thunderbird zyskuje na funkcjonalności a TheBat leży i kwiczy.

Windows Live Mail czy Thunderbird?

Czego szukam. Przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalności
    Wizualnie oba programy są niemal identyczne.

Jak wygląda sprawa funkcjonalności kolejnej generacji programu pocztowego od M$? Warto w niego zapuścić się czy wskoczyć od razu do Thunderbirda?
    dr_bones
    Level 16  
    ja poszedłbym w Thunderbird - rozumiem, że WLM to outlook express?
    powiem tak - wiem, że pod ms wychodzi wiecej rzeczy ale w robocie uzywalem Out a mam zasade ze nie kasuje zadnego maila wiec folder urósł szybko powyzej 2G i klapa, wtedy przeszedlem na TH i tego co przez dluzszy czas mi brakowalo to kalendarza (oczywiscie potem znalazlem wtyczke lightening) teraz integruje kalendarz w kompie z komorka i klasa (niestety moj pracodawca ogsluguje integracje klendarza www tylko z out ;) ale przezyje )
    mrsebolo
    Level 25  
    Zdecydowanie nie polecam klienta poczty windows live - jest niestabilny i bardzo często się sypie, przynajmniej u mnie pod W7. Dla odmiany Thunderbird działa na W7 rewelacyjnie, i bez zająknięcia.
    augustyn11
    Level 9  
    zgadzam się z przedmówcami:)Polecam Thunderbird'a jest o wiele lepszy i stabilniejszy od Windows Live Mail!!
    pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    mrsebolo
    Level 25  
    Gusioo wrote:
    mrsebolo wrote:
    Zdecydowanie nie polecam klienta poczty windows live - jest niestabilny i bardzo często się sypie, przynajmniej u mnie pod W7. Dla odmiany Thunderbird działa na W7 rewelacyjnie, i bez zająknięcia.

Ile czasu mu poświęciłeś? Czy, dla zasady, wszystko co MS wypuścił jest złe i be? Korzystam z niego odkąd MS wypuścił cały pakiet Live i jeszcze nie zdarzyło się, żeby zgubił mi jakiegoś maila, albo się "wysypał".

Przestań w każdym temacie pisać głupoty, bo czytać tego nie można. Jeśli jakiś produkt Cie przerasta to daj sobie z nim spokój i zajmij się łatwiejszym odpowiednikiem.

PS.
    Jakieś dowody, i to piszę do wszystkich, macie na potwierdzenie swoich tez, czy też "koledzy z piaskownicy" mówili?

Używałem tego "pseudo-klienta"(Windows live) prawie 3 miesiące na 17 stacjach roboczych, w tym czasie mnóstwo razy ów klient zawieszał się (brak odpowiedzi programu). Podczas kiedy wyłączone było automatyczne odbieranie/wysyłanie maili program pocztowy Windows Live bez wyraznej przyczyny odmawiał wejścia w skrzynkę odbiorczą dając w odpowiedzi komunikat iż folder był przetwarzany(choć nie był). Problem występował w systemie Windows 7 professional na większości stanowisk.

Sam przestań pisać głupoty, Thunderbird ma o wiele więcej funkcji oraz możliwości, na pewno nie jest programem prostszym, za to jest bardziej funkcjonalny i w 100% stabilny z mojego doświadczenia. Funkcjonuje w tej chwili na wszystkich stacjach(19 sztuk) i nigdzie jeszcze nie było z nim problemu. Właśnie uaktualniłem go do wersji 3.0 i jest jeszcze lepiej(świetnie zrobili wyszukiwanie wiadomości).

Nie masz pojecia o mnie, ani o moim doświadczeniu z tymi programami, wiec swoje uwagi zostaw dla siebie oraz "kolegów w piaskownicy"...

Ps. I nie piszę źle o M$ dla zasady, używam Windows SkyDrive i jestem z tej usługi bardzo zadowolony, natomiast darmowe klienty pocztowe MS zawsze były dziurawe i niedopracowane i tak pozostało do dziś.
    User removed account
    User removed account  
    mrsebolo
    Level 25  
    Gusioo wrote:
    mrsebolo wrote:
    Używałem tego "pseudo-klienta"(Windows live) prawie 3 miesiące na 17 stacjach roboczych, w tym czasie mnóstwo razy ów klient zawieszał się (brak odpowiedzi programu).

Plączesz się - jak mogłeś mieć W7 na stacjach roboczych 3 miesiące temu, skoro premiera była 22-10-2009?

Dalej nie czytałem - pewnie takie same rewelacje.

Problem Exists Between Keyboard And Chair - zapewne nie jest Ci obce?

Windowsy 7 używam już od prawie roku, najpierw W7 Beta, póżniej RC.
    Windows 7 Professianal dostępny był już w sprzedaży(np. na allegro ale nie tylko, bo ja akurat kupiłem gdzie indziej), na miesiąc przed jego oficjalną premierą. Zapewne to dla Ciebie coś nowego...

Moderated By mat_ed:

Treść niezgodną z punktem 10.8 regulaminu forum - usunąłem. Dyskutować proszę na temat, a nie urządzać sobie prywatne wycieczki.

Pomijając już że Windows Live Mail nie jest stabilnym klientem pocztowym to nie dorównuje Thunderbirdowi też pod względem funkcjonalności. Przeglądanie w kartach, bardziej rozwinięte reguły wiadomości, bardzo dobre filtry antyspamowe, możliwość twozenia zaawansowanego etykietowania wiadomości oraz mnóstwo wtyczek(jak w przypadku firefoxa) czynią z niego o wiele lepszy program pocztowy.
    Witcher
    Level 13  
    Jasne.

Czyli wszyscy skreślają Windows Live Mail. Pamiętając jaki to był syfiasty klient za czasów Outlooka. Szkoda że tak mało osób miało z nim styczność. Gdyz rozwój jaki dokonał się jest ogromny i zmiany jakie wniesiono do tego klienta sa znaczne, także z bezpieczeństwem na którym mi bardzo zależy.

Wstrzymam się jeszcze przed przejściem (importem poczty) do Thunderbird'a
    ciubas.pl
    Level 10  
    Ja osobiście używałem klienta do poczty z Visty - brak indeksacji plików, zaawansowanego wyszukiwania itp. Po przesiadce na pakiet office 07 jest zdecydowanie lepiej, ale 3gb poczty z kontami imap i pop bardzo go zwalniają przy uruchamianiu i trzeba trochę czekać aż wszystko się włączy później działa w porządku. Sam zastanawiam się nad przesiadką na Thunderbird'a - jeżeli te wtyczki już tak dobrze działają (mam telefon z wm).
    Witcher
    Level 13  
    Nie działają aż tak dobrze.
    Np. przy kontaktach zgubiły mi daty urodzin.

Aktualnie testuje Windows Live Mail. Okazało się iż nowa wersja nie odczytuje kontaktów z Windows Contacts ale ma oddzielna bazę - lipa, przez to dalej nie mam synchronizacji ani kontaktów ani kalendarza.
    zawisza.1991
    Level 10  
    Ja polecam Thunderbirda. Jest szybki i wygodny. Dodatkowo istnieje wersja Portable tego klienta. No i jak masz Linuksa, to ten program też możesz mieć.

Nie zapomnijmy o ogromnej bazie dodatków...

Polecam i zalecam klienta od Mozilli.
    User removed account
    User removed account  
    kk.2000
    Level 26  
    No i dobra, jest 5 miesięcy później.

Korzystałem z TB i przesiadłem się całkowicie na Live. Dlaczego?
    Stabilność = 100% (W7 pro, W7 home)
    Wyszukiwanie maili - JEST
    Kalendarz - JEST
    import export: maili, kontaktów, kont - JEST
    pełna współpraca z Outlook, Outlook Express - JEST
    integracja z WM6.1 - JEST
    pełna integracja z Aero (W7) - JEST
    możliwość stworzenia wyglądu zminimalizowanego - JEST (to główna zaleta jak dla mnie)
    współpraca z Copernic - JEST (w przeciwieństwie do TB)

Co do przyrastania maili - radzę sobie w ten sposób, że po zakończeniu roku zakładam nowe skrzynki Odbiorcza, Wysłane a poprzednie napełnione skrzynki zapisuję jako archiwum. Po kilku latach (u mnie po 5) wyrzucam najstarsze archiwum i całość mieści mi się w 10GB (3500-4900 maili rocznie z załącznikami).

Oczywiście, używam W7 w wersji deweloperkiej ale wcześniej miałem wersję standardową i nie miałem ANI JEDNEGO PROBLEMU z wymienionych wczesniej!

Co do stabilności W7 to ma pewne niedoróbki zwiazane z obnizeniem wydajnosci procka ale da się to obejść.